Forum.Metal.pl

gothic / industrial / electro - Fear Factory

demanufacture - 2006-04-27, 20:08
: Temat postu: Fear Factory
Piszcie swoje opinie o tym cudownym zjawisku jakim jest FF! Ja ich po prostu uwielbiam przede wszystkim za ich kapitalne brzmienie!!!

Nie wiedzialem do jakiego gatunku muzyki zaliczyc FF ale z uwagi na ich ostatnia tworczosc zamiescilem ten temat tu...

Piszcie piszcie!!!
Ifrit - 2006-04-27, 20:32
:
no fajnie graja, ale ich ostatnia plyta nie przypadla mi do gustu. ale jak powiedzialem graja fajne lecz nie rewelacyjnie, lubie ich posluchac od czasu do czasu, u mnie zasluguja na jakies 7+
Stinkfist - 2006-04-29, 12:54
:
Kiedys fajnie grali. Płyty Demanufacture, Archetype, Obsolete to zajebista sprawa. Kawałki Concreto, Freedom or Fire były świetne. Gorzej wyglądają Digimortal i Transgression. Te zaciągają już straszną kichą głownie za sprawą pedalskiego wycia w refrenach.[/center]
demanufacture - 2006-04-29, 22:19
:
Dla mnie Soul of a New Machine Demanufacture no i Digimortal to sa zajebiste plyty... Obsolete nawet fajna Archetype i Transgression tez moga byc ale czegos mi brakuje. Od kiedy odszedl Dino :( zespol utracil duzo swojego klimatu i charakteru... Christiana znacznie bardziej wolalem jak gral na basie a nie popisywal sie na elektryku...
Stinkfist - 2006-04-30, 12:54
:
demanufacture napisał/a:
Dla mnie Soul of a New Machine Demanufacture no i Digimortal to sa zajebiste plyty... Obsolete nawet fajna Archetype i Transgression tez moga byc ale czegos mi brakuje. Od kiedy odszedl Dino :( zespol utracil duzo swojego klimatu i charakteru... Christiana znacznie bardziej wolalem jak gral na basie a nie popisywal sie na elektryku...

A nie masz wrażenia, że Digimortal to już pedalstwo podchodzące pod pierwsze lepsze nu??
demanufacture - 2006-04-30, 22:25
:
mnie sie tam Digimortal podoba... Nie wiem czego sie czepiasz...
Stinkfist - 2006-05-01, 00:23
:
No czepaim sie chociazby np. refrenu z kawalka digimortal, który strasznie jest gejowy i pretensjonalny. No ale to tylko moje zdanie.. Jak Ci sie podoba to sluchaj czego chcesz 8) Ja tam wole Obsolete albo Demanufucture...
demanufacture - 2006-05-02, 00:49
:
Faktycznie o gustach sie nie dyskutuje... :D Mnie zawsze odstraszaly takie wokale. Ale Digimortal to cos zupelnie innego gdzie to "wycie" mi nie przeszkadza. Cholera wie czemu... Po prostu lubie wokal Burtona C. Bella uwazam ze koles ma fajny styl. Sluchalem sobie Ascension of the Watchers i uwazam ze tam tez ma fajny glos pomimo tego ze tam najzwyczajnie w swiecie (pedalsko??) spiewa (dla nieobczajonych: AotW to druga kapela wokalisty FF). Jednak nie przepadam za takimi wynalazkami. Wole go w FF. Zreszta poza FF niech robi co chce wazne zeby na tym polu byl dobry.

Mam jedna uwage: Czy nie zauwazyles ze takie pedalskie jak to okresliles spiewanie pojawia sie na Digimortal sporadycznie? Wiekszosc plyty jest zapelniona bardzo fajnymi kawalkami np Damaged czy No One.

Aha i jeszcze jedna sprawa: Jak sie klasyfikuje ten caly nu metal(znaczy co to do cholery jest)??? Szczerze to uwazam ze FF nie mozna zaliczyc do tego "czegos" no bo... Fear Factory nie jest zespolem metalowym!!! Moze poza SoaNM i troche Demanufacture.
Stinkfist - 2006-05-02, 12:01
:
No moze co do czestotliwosci pojawiania sie tego wokalu to masz racje... Ale ja mam poprostu awersje na takie eksperymenty... podobnych doszukalem sie chociazby w as i lay dying i killswich engage, ktore mimo ze reprezentuja inny gatunek(metalcore) to w refrenach odpierdalaja taka kiche ze sie sluchac nie da. Że nie wspomne juz o wybitnym w tej dziedzinie zespole Trivium.

A co do gatunku jaki oni grają to hmm.. zalezy tez od plyty.. ale dla mnie to kiedys grali rock/metal industrialny a im nowsze plyty tym blizej do nu... Mimo ze wspomianlem ze lubie archetype(glownie ze sprawa kilku naprawde dobrych kawalkow) to razem z Digimortal i Transgression stanowia one plyty ktore slucham od tak sobie z przymruzeniem oka pomijajac te chwalebne refreny.

Stary a słyszałeś moze remiks New Breed?? ten ala techno. bo ja sie swietnie ubawilem sluchaja tego :D
demanufacture - 2006-05-02, 12:54
:
cos mi sie przypomina... bodajrze pojawil sie na rozszerzonej wersji Demanufacture (i pewnie na Remanufacture). Raczej tego nie pamietam ale jak bede mial okazje to obczaje. Duzo bylo tych remixow. heh FF techno... Chociaz to i tak nie jest taka wiesniacka techniawa jaka puszczaja na dyskotekach. Mimo wszystko przegieli... :?
Emef - 2006-06-17, 10:18
:
Nie lubię. Za wolne, na dodatek wkurzają mnie trochę te refreny z pedalskim głosem.
Niektóre kawałki całkiem fajne, z tego co pamiętam "Cyberwaste" czy cuś takiego było niezłe, "Transgression" ujdzie i "Archetype" też. Jeszcze jeden niezły słyszałem ale nie pamiętam co to było.
zelek - 2006-08-10, 21:33
:
Emef napisał/a:
Nie lubię. Za wolne, na dodatek wkurzają mnie trochę te refreny z pedalskim głosem.
Niektóre kawałki całkiem fajne, z tego co pamiętam "Cyberwaste" czy cuś takiego było niezłe, "Transgression" ujdzie i "Archetype" też. Jeszcze jeden niezły słyszałem ale nie pamiętam co to było.
Co ty pierdolisz. Chyba pomyliłeś zespoły. Za wolne? Oni grają jak maszyna. Pedalskiego glosu to wokal napewno nie ma a jak ryknie to gatki spadają :D Ja tam sie już niemoge doczekać jak ich zobacze na Hunterfestynie :D Oby zagrali jak najwięcej kawałków z płyty Archetype. Moim zdaniem wyjebana jest ta płytka. Jak zagrają Cybarwaste to Szczytno zadrży :twisted:
demanufacture - 2006-08-10, 22:23
:
zelek nie zwarcaj na niego uwagi on sam nie wie co pisze... Ty farciarzu jedziesz do Szczytna! Ja mialem jechac ale nie moge z jednego wzgledu: NIE MAM KASY!!! :cry: :cry: :cry: Opowiesz mi jak wypadli... Bede sie za to biczowal... KURWA KURWA KURWA!!!

Swoja droga widze ze znasz sie na dobrej muzie. Chwala Ci za to!
zelek - 2006-08-10, 22:27
:
Uzbieralem kase i jade! Mało tego gram na drugiej mniejszej scenie ze swoim zespołem. Nazywa sie Messa. Mam nadzieje że dobrze zagramy no i ciesze sie że zobacze Fear Factory. Marzyłem o tym :) Demanufacture jak nie masz tyle kasy możesz sobie wykupić karnet na jeden dzień w którym gra Fear Factry przecież. Chyba że wogóle nie masz kasy :/

A tak przy okazji to dzieki :wink: FEAR FACTORY żądzi !!! Naparde dobra muza :wink:
demanufacture - 2006-08-10, 22:33
:
wlasnie chcialem tylko na ten dzien... ale wszystko w sumie wynosi mnie ponad 300zl wiec niestety. a kasy nie mam wogole.
zelek - 2006-08-10, 22:36
:
Hujowa sprawa jak nie ma kasy :/ może kiedyś ci sie uda ich zobaczyć, sam nie wierze że ich zobacze
demanufacture - 2006-08-10, 23:08
:
Twoje szczescie... Ale co do plyty to wolalem Demanufacture i Digimortal.

Co do opini sypanych w strone wokalu Burtona C. Bella:

ODPIERDOLCIE SIE! Nawet na naszym rynku sa zespoly ktore po przesluchaniu wywoluja u mnie odruch wymiotny glownie przez wokal...
zelek - 2006-08-10, 23:24
:
Digimortal wyjebany :wink: A jak ktoś sądzi że wokalista F.F jest hujowy to niech sie mocno zastanowi bo kurwa większość deathowych wokalistów growluje dwa razy śmieszniej kurwa jak przez rure albo jak by wymiotował. Nie mówie że nie lubie deathu ale taka jest prawda :twisted: [/i]
Dziabąg - 2006-08-14, 17:36
:
Byłem na Fear Factory na Hunter Feście. Coś wspaniałego!
demanufacture - 2006-08-14, 22:31
:
Jakie kawalki kakretnie zagrali? Bylo cos nowego? Odkrywczego... Kurwa jak ja zaluje ze nie bylem...
Dziabąg - 2006-08-14, 22:43
:
Grali różne kawałki. Mi osobiście najbardziej podobały się Cyberwaste, Archetype i Linchpin. Zagrali chyba 2 kawałki z nowej płyty a reszta to mieszanka. Ogólnie zajebisty koncert! :twisted: :twisted: :twisted:
demanufacture - 2006-08-14, 23:34
:
nowa plyta - masz na mysli Transgression czy szykuje sie cos nowego? Ja w kazdym razie nic nie slyszalem o nowym materiale...
Dziabąg - 2006-08-15, 11:48
:
mam na mysli Transgression
Upadły - 2006-08-17, 14:21
:
:shock: :shock: :shock: :shock: co fear factory robi w dzial gothicu ? przeniesc do deathu albo nu metalu to zalezy kto jak oceni :|
demanufacture - 2006-08-17, 21:59
:
Upadły napisał/a:
:shock: :shock: :shock: :shock: co fear factory robi w dzial gothicu ? przeniesc do deathu albo nu metalu to zalezy kto jak oceni :|

gothic / doom / industrial / electro - czytajcie a zrozumiecie... wprawdzie do deathu by sie nadawal.

FF nu metal?? kurwa jak mozna to umieszczac na jednej polce z kornem czy jakimis innymi systemami...

[ Dodano: 2006-08-17, 22:01 ]
Dziabąg napisał/a:
mam na mysli Transgression

kurde a juz mialem nadzieje... :(
Upadły - 2006-08-17, 22:16
:
nie no spoko pojechalem za daleko z nu metalem ale Transgression nie przypadl mi do gustu zupelnie co innego niz plyta digimortal choc ile jest 4 lata roznicy ? jak dla mnie to juz tak zlagodzili ze nawet takiego smaku nie ma jak wczesniej ale i tak jak juz wiecej w tym deathu niz industrialu
Dziabąg - 2006-08-17, 22:27
:
Dla mnie najlepszy materiał FF to Archetype i Demanufacture.
demanufacture - 2006-08-17, 22:39
:
Transgression wypadl kiepsko z dwoch powodow:

- cala muza byla napisana w czasie trasy koncertowej Archetype. Po prostu zrobiona byla w pospiechu i troche zboczyla ze sciezka jaka kroczylo Fear Factory

- glowna wina jest technika robiacego te plyte. Sorry ale gdy koles ktory robi plyty dla korna i "alicji w lancuchach" prowadzi plyte w stylu Fear Factory to trudno zeby wyszlo to dobrze. spierdolil ten material ktory po odpowiednim zmiksowaniu moglby wyjsc nawet niezle.
Stygmat - 2006-08-18, 09:32
:
na brutalu wokal zajebiście fałszował i to tak gryzło w uszy, że poracha, zaś kapela zagrała wyjebania w kosmos.
Siwa - 2006-08-18, 11:45
:
do ff trzeba sie przekonać mi na poczatku wogle do gustu nie przypadło a zwłaszcza głos Pana wokalisty.Ale jak tak słucha sie tego stopniowo i po troszke to można dojść do wniosku że to świetna kapela ...brzmienie mają genialne ...
demanufacture - 2006-08-27, 01:03
:
Trauma na swojej ostatniej plytce nagrala cover "Demanufacture" mozna go przesluchac na stronce Empier Records

[ Dodano: 2006-09-19, 23:07 ]
Ha! Bedac na Blitzkriegu spotkalem fanke FF. Dostalem od niej kostke ktora gral Christian Olde Wolbers... :D :D :D :D :D :D
Siwa - 2006-10-07, 23:35
:
.jagbym mogła z Tobą sie wybrać to byś jej nie poznał i nie dostałbyś kostki ...haha ale widzisz los chciał że mie mogłam z Tobą iść ....
demanufacture - 2006-10-08, 00:05
:
no tak kostke ciagle nosze na szyi... :D

co do tematu... wyszla nowa plytka zatytulowana The Best of Fear Factory. nie musze chyba mowic jaki material zawiera...
Darkness - 2006-10-08, 11:49
:
Wspaniała kapela. Kocham całą dyskografię. Szkoda że nie byłem na HF :(
demanufacture - 2006-10-08, 21:46
:
Darkness widze ze sie zrozumiemy :D tez nie bylem na HF z powodow finansowch. :cry: ponoc koncert zajebisty
Darkness - 2006-10-09, 14:06
:
demanufacture napisał/a:
tez nie bylem na HF z powodow finansowch. :cry: ponoc koncert zajebisty
No widzisz a ja nie byłem bo miałem bilet tylko na pierwszy dzień :(
Dziabąg - 2006-10-09, 14:37
:
To trza bylo se wziąść zamiast na pierwszy to na drugi dzień :razz: :wink:
demanufacture - 2006-10-09, 15:42
:
ale tam wchodziles poprostu na jeden dzien nie miales chyba tego okreslonego. wystarczylo poczekac.
Dziabąg - 2006-10-30, 15:53
:
Pod tym linkiem można ściągnąć 30-minutowy filmik z Hunterfestynu. Jakość dzwięku i obrazu całkiem niezła. http://kendzior.nazwa.pl/FF2.divx
Nazi Satan SS - 2006-12-29, 03:42
:
Straszna hujoza
demanufacture - 2006-12-29, 20:17
:
Nazi Satan SS napisał/a:
Straszna hujoza

najpierw posluchaj potem ocen ;)
Rockfan - 2006-12-30, 00:02
:
Znam tylko dwa utwory:Replica(zajebisty) i Cars(cover Gary'ego Numana).Kiedyś nawet próbowałem się przekonać do nich,ale to jednak nie mój dział.
demanufacture - 2006-12-30, 10:23
:
posluchaj sobie takich plyt jak soul of a new machine demanufacture czy digimortal
Dziabąg - 2006-12-31, 11:16
:
Odkopałem gdzieś jakąś starą plyte FF. Kurwa jaki czaddd!! :D Troche inna muza niż teraz :wink:
LORD_ABADDON - 2007-01-02, 18:35
:
No nie jest tragiczny ale najbardziej to mi sie spodobał "Obsolete" i taki sobie nawet "Digimortal" a reszta , trudno powiedzieć okazyjnie słyszałem i sie nie podobało....
Kaczorro - 2007-09-06, 21:09
:
Ostatnio często mi chodzi po głowie "Edgecrusher". Dobry kawałek, a brzmienie gitar i bass w zwrotce rozpieprzają!
demanufacture - 2007-09-06, 22:04
:
graliśmy Edgecrushera z zespołem na probach...
Sleeping Giant - 2007-09-06, 23:56
:
Wyszła już płyta nowego zespołu Dino Cazaresa- Divine Heresy -"Bleed The Fifth". Słuchamsobie od wczoraj. Dobra rzecz. Bez elektroniki, ale zajeżdza Demanufacture, zwłaszcza te Dinowe riffy. Za mało jeszcze przesłuchałem, ale dobry album im wyszedł.
demanufacture - 2007-09-07, 09:51
:
czy ja wiem :roll: mnie tam nie podchodzi za bardzo i jakoś nie zauważam wyraźnego podobieństwa...

zresztą ocencie sami:

http://www.myspace.com/divineheresyband
AnalDestroyer - 2007-09-13, 14:00
:
FF to jeden z moich ulubiencow. Do zepolu przekonalem sie wlasnie przez wokal i przez te jebane w dupe mordercze wrecz stopy :twisted: Jednak na ostatniej plycie sie zawiodlem bardzo, ale jesli material faktycznie byl robiony w trasie itd. to wybacze chlopakom :)
Co do "pedalskiego wokalu" to dyskutowal nie bede. Mi sie wokal podoba i kutas. A coz to takiego ten FF? Hmm...ja bym to mimo wszystko jebnal w def metal :? (zmodyfikowany nieco i "zindustrializowany" - nie wiem, jak slucham Demanufacture to kojazy mi sie to z fabrykami, robotami i innym Terminatorem ;) ) Ukochane plytki FF: Demanuacture, Digimortal oraz Archetype.
demanufacture - 2007-09-13, 14:12
:
:piwo:

Materiał na Transgression był robiony podczas trasy i nawet Burton o tym gdzieś sie wypowiadał. Sczerze także się zawiodłem na tym albumie. FF odbiegł od swojego stylu i miejmy nadzieję że następne wydawnictwo przyjebie nam z buta w morde...
AnalDestroyer - 2007-09-13, 14:35
:
Jakies tam potkniecie kazdemu sie zdarzyc moze prawda??? Jak do tej pory (czyt. do Transgression) chlopacy nie nagrali kiepskiej plytki (wg. mnie) wiec jedna slaba musi byc i tyli :] Nastepna bedzie w pyte :D

:piwo: <--- Okocim mocny ;) , Tatra jest be :( ...

ooo...moze ciut nie na temat ale jednak sie ociera nieco --> Asesino ktus sluchowal?? Dino tam na gitarce pocina :D Przyjemne nawet :]
demanufacture - 2007-09-13, 14:41
:
AnalDestroyer napisał/a:
:piwo: <--- Okocim mocny ;) , Tatra jest be :( ...

dla mnie John Smith, Belfast ewentualnie może być Okocim Palony
Kozlej - 2007-09-13, 15:50
:
Soul Of A New Machine rozpierdala wszystkie ich płytki a co do wokalu to growlować umie ale przy czystym wokalu fałszuje jak stara szmata...
AnalDestroyer - 2007-09-13, 16:53
:
Kozlej napisał/a:
Soul Of A New Machine rozpierdala wszystkie ich płytki a co do wokalu to growlować umie ale przy czystym wokalu fałszuje jak stara szmata...

Gratuluje sluchu muzycznego ;) "falszuje" :lol: Falszowania nie slyszales :P
Moth - 2007-09-13, 17:23
:
To można bardziej ? :o Kozjel ma rację.
AnalDestroyer - 2007-09-13, 17:38
:
A wlasnie, ze nie :P Moze sie komus nie podobac barwa glosu Burtona, ale to, ze falszuje to nieprawdziwa nieprawda!!! I kutas!
Moth - 2007-09-13, 18:29
:
Powiedziałbym nawet, że kutas w gardle. I jak tu nie fałszować ?
demanufacture - 2007-09-14, 00:22
:
kurwa zboczuchy jebane...

Burton faktycznie fałszuje ale na koncertach wystarczy pojść i posłuchać. Na płytach napewno nie.
AnalDestroyer - 2007-09-14, 06:55
:
Moth napisał/a:

Nie wszyscy biora fiuta do pyska, wiec jesli Ty tak lubisz to twoja sprawa ;P Chcialbym wiedziec gdzie slyszeliscie falszowanie Burtona.
Moth - 2007-09-14, 11:48
:
Cytat:
Na płytach napewno nie.

Na płytach to i Mandaryna nie fałszuje ; ).

AnalDestroyer, urwisie, nie popuść. Nick mówi sam za siebie :) .
AnalDestroyer - 2007-09-14, 13:20
:
Moth napisał/a:
Cytat:
Na płytach napewno nie.

Prosze sie uspokoic w tej chwili! ;) I odwalic sie od mojego nicka (swoja droga jest debilny, ale oswiadczam, ze wcale nie robie destroj na cudzych analach i na moim tez nie :wink: ) i od wokalu Burtona, no! Wkurwia mnie niemilosiernie gadanie typu "falszuje jak stara szmata"! (a mialem sie w dyskusje na temat jego wokalu nie pchac :| Przepraszam wiecej nie bede :) )
demanufacture - 2007-09-14, 13:49
:
Moth napisał/a:

masz jakiś kompleks chłopcze?
Moth - 2007-09-14, 15:18
:
Odkąd poznałem ciebie, już nie mam żadnych kompleksów ;) .
demanufacture - 2007-09-14, 15:34
:
Wybacz ale pomyliłeś sie. Twój tato którego poznałeś to nie ja...
Moth - 2007-09-14, 15:41
:
O kurwa, rozjebałeś mnie :D . Masz odzywki jak dziecko ze szkoły specjalnej :D .
demanufacture - 2007-09-14, 15:48
:
może najpiew spójrz na swoje a potem krytykuj innych.
Moth - 2007-09-14, 15:49
:
:lol:

z tym, że ja ciebie nie krytykuję, tylko się śmieję.
demanufacture - 2007-09-14, 15:52
:
dziecko drogie wiem że dopiero liceum skończyłeś także twoje dziecinne zachowanie pomine. Skończ ten bezsensowny offtopic tylko przyjdź i powiedz mi w twarz to co masz do powiedzenia jeżeli sie odważysz.
Moth - 2007-09-14, 15:54
:
Drżę przed tobą, mocny jestem tylko w gębie i przez Internet.
demanufacture - 2007-09-14, 15:58
:
tak jak napisałem wyżej: skończ offtopa ten temat jest o FF
Kozlej - 2007-09-14, 16:25
:
AnalDestroyer napisał/a:
Moth napisał/a:

Nie wszyscy biora fiuta do pyska, wiec jesli Ty tak lubisz to twoja sprawa ;P Chcialbym wiedziec gdzie slyszeliscie falszowanie Burtona.

słyszałeś na żywo? bo ja tak i mogę powiedzieć że w czystych wokalach fałszuje jak stara szmata.

P.S niech ktoś da ostrzeżenia dla tych dwóch debili...
AnalDestroyer - 2007-09-14, 16:47
:
Na zywo moze i falszuje, ale chyba rozmawialismy o wokalu na plytach? :shock: I prosze Cie przestan z ta "stara szmata" bo to zaden argument tylko gowniarskie zachowanie.
Kozlej - 2007-09-14, 16:52
:
jak już ktoś wspomniał nawet mandaryna łądnie spiewa na płytach... dla mnie wokalista powinien lepiej wokalizować na koncertach niż na płytach bo to oczywiste że w studiu głos nagrywa kilkanaście razy i jeszcze przy nim majstrują.
AnalDestroyer - 2007-09-14, 16:58
:
Masz racje. Ale nie zmienia to faktu, ze na plytach jego wokal jest ok (moja opinia) ;) Podoba mi sie barwa glosu Burtona. Zarowno darcie mordy jak i spiew.
Kozlej - 2007-09-14, 17:06
:
akurat mi jego śpiew nie przypada do gustu tak samo na płytach jak i koncertowo, choć darcie mordy ma jak najbardziej w porzo :)
AnalDestroyer - 2007-09-14, 17:28
:
No! Widze, ze mozna tu do porozumienia dojsc :) Mnie darcie mordziagi najbardziej rozpierdala na sołl of a niu maszin. Na pozniejszych albumach jakos juz zmiekl i mniej grołlowaty sie zrobil. Zreszta cala muzyka FF "zgrzeczniala" :|
CODE IS RED - 2008-01-20, 23:05
:
Sleeping Giant napisał/a:
Divine Heresy -"Bleed The Fifth". Słuchamsobie od wczoraj. Dobra rzecz. Bez elektroniki, ale zajeżdza Demanufacture, zwłaszcza te Dinowe riffy. Za mało jeszcze przesłuchałem, ale dobry album im wyszedł.

jak dla mnie bomba , osobiscie brakowalo mi tej "agresji" w ostatnich wydawnictwach FF.
podobienstwo jest oczywiscie do demanu...ale mi to zaje...cie pasuje. dinowe riffy sa jego wizytowka wiec po co z niej rezygnowac skoro to dziala na plus.

[ Dodano: 2008-01-20, 23:10 ]
http://www.myspace.com/asesino - w ramach dinowych riffow :lalala:
Sleeping Giant - 2008-01-21, 18:09
:
CODE IS RED napisał/a:
Divine Heresy -"Bleed The Fifth". Słuchamsobie od wczoraj. Dobra rzecz. Bez elektroniki, ale zajeżdza Demanufacture, zwłaszcza te Dinowe riffy. Za mało jeszcze przesłuchałem, ale dobry album im wyszedł.

jak dla mnie bomba , osobiscie brakowalo mi tej "agresji" w ostatnich wydawnictwach FF.
podobienstwo jest oczywiscie do demanu...ale mi to zaje...cie pasuje. dinowe riffy sa jego wizytowka wiec po co z niej rezygnowac skoro to dziala na plus.

[ Dodano: 2008-01-20, 23:10 ]
http://www.myspace.com/asesino - w ramach dinowych riffow :lalala:

A widzisz ja sobie właśnie to teraz przypominam :) . I faktycznie fajnie sie tego słucha. :lalala:
Gwar666 - 2008-01-27, 18:37
:
Zajebisty zespol!!!!!!!!!!!!!! Swietne polaczenie indriustialu z Death Metalem!!!!!! Innego takiego zespolu po prostu nie ma!!!!!!! Moja ulubiona plyty to Archetype i Demanufacture. Pamietam jak uslyszalem Default Judgement (ten bass mniam) i mnie kurna zwalilo z nog!!! ZESPOL NIE POWTARZALNY!!!!!

[ Dodano: 2008-01-27, 18:40 ]
Grali kiedys w Polsce? Bo ja sobie nie przypominam. Pytanie pewnie z dupy ale jestem ciekaw.

[ Dodano: 2008-01-27, 18:44 ]
Cholera na hunterfeście grali. Sorry za nie kompetencje.
demanufacture - 2008-01-27, 23:28
:
a jak :D
Gwar666 - 2008-01-28, 17:50
:
Jeden z niewielu zespolow ktore umie techniawe w metalu wpasowac i nie zjebac nia klimatu.
demanufacture - 2008-02-02, 13:11
:
ej jak dotąd cisza o jakiejkolwiek nowej płycie... mam nadzieje że będzie wiadomo o niej coś wcześniej, a nie tak jak było z Transgession, że nagle pojawiła się w sklepach.
Gwar666 - 2008-02-02, 22:14
:
Wstrzymali dzialalnosc :( . Na encyklopedi metallum przeczytalem.
Nokturnal Storm - 2008-02-02, 23:17
:
Gwar666 napisał/a:
Wstrzymali dzialalnosc :( . Na encyklopedi metallum przeczytalem.

Nie można wierzyć we wszystko co tam jest napisane :P choć to jest chyba prawda z tego co mi wiadomo..
demanufacture - 2008-02-09, 00:10
:
no mam nadzieje, że nie... albo już sie zestarzeli i nie czują tego żeby ciągnąć to dalej. Ale czas pokaże.
Prophet - 2008-02-17, 18:03
:
Eh, a ja tak na Hunterfest ponad rok temu chciałem jechać na FF, ale wybrałem Soufly, mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja.. A ostatnio to nie koncertują, zero aktywności jakiejkolwiek, kurwa no :( . Chyba nie będzie już nic nowego.

I denerwują mnie osoby mówiące, że nie widzą w FF nic specjalnego, a jednak żaden zespół nie robi w takim klimacie w takim konkretnym stylu. Demanufacture, Replica, Shock, Edgecrusher, No One, Lichpin, Drones, Archetype wszystko zamiata.. (pominąłem dużo zajebistych jeszcze :p). Jakoś Concrete mi tylko tak gorzej podpadło.
Sleeping Giant - 2008-02-17, 19:00
:
Niedawno wyszła płyta nowego zespołu wokalisty FF Burtona C Bella. Zespół nazywa sie Ascension of Watchers. Ich muzy jeszcze nie słyszałem, ale podobno jest delikatniejsza niż FF.
Gwar666 - 2008-02-22, 14:10
:
Właśnie przesłuchałem Digimortal i mnie wcale nie odpycha śpiewanie Burtona. Dobrze sobie radzi. Nie rozumiem o co niektórym z was chodzi. Płyta cholernie dobra może nawet lepsza od Archetype.
demanufacture - 2008-02-22, 14:18
:
Niedawno wyszła płyta nowego zespołu wokalisty FF Burtona C Bella. Zespół nazywa sie Ascension of Watchers. Ich muzy jeszcze nie słyszałem, ale podobno jest delikatniejsza niż FF.

to nie ma zupelnie nic wspolnego z muzyka FF. takie lajtowy klimat...
Sleeping Giant - 2008-03-14, 17:59
:
demanufacture napisał/a:

to nie ma zupelnie nic wspolnego z muzyka FF. takie lajtowy klimat...

tak teraz to i ja wiem, zupełnie inne klimaty. A tak na marginesie basista i perkusista FF coś tak kombinuja z muzykami Damageplan, może coś z tego wyjdzie.
CODE IS RED - 2009-07-11, 17:10
:
chyba nikt sie nie pogniewa ze w tym temacie

Gwar666 - 2009-07-11, 17:30
:
Nie trawie Divine, z kolei Fear Factory kocham moja ulubiona kapela.
Sleeping Giant - 2009-07-12, 22:26
:
Fani już zapewne wiedzą, Dino Cazares wrócił do FF, natomiast odeszli z zespołu Raymond Herrera i Christian O. Wolbers. Nowym perkusistą jest Gene Hoglan (m.in. Dark Angel, Death) a basistą Byron Straud ( m.in SYL).
CODE IS RED - 2009-07-13, 20:59
:
demanufacture stawiasz flache z tej okazji ze twoj zespolik wraca do gry :tak:
Nehamod - 2009-07-13, 21:31
:
CODE IS RED napisał/a:

Jakby on tu jeszcze pisał...
Sleeping Giant - 2009-07-13, 22:06
:
CODE IS RED napisał/a:

Demanu to był jeden z bardziej charakterystycznych użyszkodników na Forum w dawniejszych czasach :D Może jeszcze kiedyś wróci, tak jak Dark, czy Rotten albo Betton.
Neha_Mod - zajebisty podpis! :D
Nehamod - 2009-07-14, 07:33
:

Neha_Mod - zajebisty podpis! :D

Teraz zauważyłem, że pasuje mi do funkcji :D

A za Fabryką Strachu nie przepadam, coby offtopa nie było ;)
CODE IS RED - 2009-07-14, 10:30
:
a co do tej DH to pierwsze walki jak uslyszalem to od razu mysl " boze przeciez to jest vokal z linkin park plus podklady dina " serio mowiac w spiewanych fragmentach podobienstwo jest az za ogromne i pewnie w chorobe ludzi sie tym zrazi.

a co sie tyczy FF to jestem ciekawy jak sie potoczy ich powrot i w jakie klimaty pojda bo osobiscie ostatnie plytki FF wogole mi sie nie podobaly
do 3 razy - 2009-07-14, 11:00
:
a ja nie moge zdzierzyc wokalu tego ziomka - nie rozumiem, po co bierze sie za czyste spiewanie. Falsz, nieczysto, na zywo koles nie trafia w ani jeden pierdolony dzwiek
tiglatpilesar - 2009-07-14, 13:32
:
Ano. Raz widziałem ich na koncercie i zawiodłem się troszeczkę. Troszeczkę, bo i tak z całego ich dorobku cenię sobie tylko dwie płyty (Soul of New Machine i Demanufacture) i nie jest to mój ulibiony zespół.

No, "Obsolete" też kiedyś wydawała mi się całkiem niezła, ale dziś trochę już nuży.
Potem usłyszałem "Digimortal" i powiedziałem sobie: "dosyć".
Sleeping Giant - 2009-07-19, 20:03
:
Tak a propo, czy Fear Factory było pierwszym zespołem używającym czystych, melodyjnych wokali w death metalu?
Moje ulubione kawałki FF to Self Bias Resistor, Replica, Zero Signal, Scapegoat, Securitron, Descent i Ressurection. Nie widziałem ich na żywo, ale z tego co widać na YouTube to występy live potwierdzały ich klasę. To video mnie rozwala

http://www.youtube.com/watch?v=JyGtiPYL6Uo
tiglatpilesar - 2009-07-22, 11:36
:
Na tym jutubie trochę to podkręcili. Ja widziałem ich na żywo i wokal Bella wiele do zyczenia pozostawiał.

Technowe przeróbki Demanufacture też mi się podobały.
Industrial - 2009-07-22, 15:02
:
tiglatpilesar napisał/a:
Technowe przeróbki Demanufacture też mi się podobały.

Niom, Remanfacture to była całkiem fajna płytka
Sleeping Giant - 2009-07-22, 21:29
:
Głos poprzedniego wokalisty DH Tommy'ego "Vext" Cummingsa bardzo mi się podobał, dlatego żałuję, że odszedł on z zespołu (zagrał tylko jeden koncert z Divine). Natomiast nowy wokalista mimo że ma minę jakby pół wsi wymordował, to wokalnie jest sporo słabszy od tamtego sobowtóra Vina Diesela :) . Głos nowego jest momentami zwyczajnie słodki, chciałem więc narzekać, ale zapoznawszy się na YouTube z ostatnimi występami FF(Burton strasznie zdarł sobie głos) patrzę na ostatnią płytę DH przychylnym okiem, 6,5/10.
Killim - 2009-11-28, 20:42
:
Na przyszły rok ma wyjść od nich "Mechanize".
Sleeping Giant - 2009-12-03, 19:34
:
Jest zapowiedź,

http://www.youtube.com/watch?v=TfekNwxK0e4
Killim - 2009-12-03, 19:39
:
Słaby jakiś.
CODE IS RED - 2009-12-03, 20:38
:
slaby moze nie jest ale zajebisty tez nie. "nie ta swiezosc w kroku co przed laty" :(
to byla rozjebka i w sumie do tej pory najbardziej lubie ta plytke :

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ravage - 2009-12-04, 10:51
:
no taki bezpłciowy średniaczek
ale chętnie posłucham tej nowej płytki jak już wyjdzie
a co do fear factory aż sobie zapuściłem na jutube jeden z ich najlepszych numerów
mianowicie cyberwaste
http://www.youtube.com/watch?v=_xNINXattV4
dobry rozpierdol
Sleeping Giant - 2009-12-04, 15:02
:
Wiadomo że od FF nie można oczekiwać obecnie muzyki, która zmieni oblicze metalu, oni będą grali cały czas to samo, tak jak chociażby Slayer.
Mi się ten kawałek podoba, FF ma obecnie dobry skład, B.C Bell znowu dobrze śpiewa, może być z tego dobra płyta.
Szponek - 2009-12-04, 18:35
:
Właśnie odświeżam Archetype. Jest w pizdeczkę :) I najśmieszniejsze jest to, że sam nie wiem czemu, po prostu mi się podoba i tyle...
tiglatpilesar - 2009-12-04, 18:43
:
CODE IS RED napisał/a:
slaby moze nie jest ale zajebisty tez nie. "nie ta swiezosc w kroku co przed laty" :(
to byla rozjebka i w sumie do tej pory najbardziej lubie ta plytke :

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Właśnie.
Megakruk - 2010-04-07, 19:51
:
Gene Hoglan pociągnął ten materiał do przodu (jak każdy z jego udziałem) - jak dla mnie świetna, równa płyta.
Mephisto - 2010-04-08, 16:25
:
Mam Demanufacture i tyle mi od nich wystarczy. Herrera czy jak mu tam bardzo ładnie napierdala na bębnach, kilka riffów przemocarnych, przemykają całkiem fajne melodie, w żadnym wypadku pedalskie. Pedalskie za to są, niestety, te czyste wokale. Zasadniczo można sobie jednak posłuchać bez uczucia zażenowania.

A tak ogólnie rzecz ujmując, jest to jedna z tych kapel, które spokojnie mogłyby nie istnieć i żadnej większej straty by to nie przyniosło.
Sleeping Giant - 2010-04-08, 17:18
:
Dla mnie akurat "Demanufacture" to jedna z najlepszych płyt jakie słyszałem (ale przyznaję z pokorą, że wielu dobrych rzeczy zwyczajnie nie słyszałem:)). "Replica", "Zero Signal" i Self Bias Resistor" to evergreeny;)
Mephisto - 2010-04-08, 18:15
:
nie wiem, czy by się znalazła w 200 albo i 300 najlepszych płytach, jakie dane mi było poznać. raczej wątpię
empiria - 2010-04-08, 18:21
:
Plyta Demanufacture jedynie trafia w moje gusta. Reszta taka zbyt kosmiczna jak dla mnie.
GrzesiekP - 2010-09-01, 23:03
:
Byłem na ich koncercie na Brutal Assault.
Chciałem pójść z ciekawości, w końcu dość popularny zespół. Ale nie przekonali mnie.
Dla mnie to granie na jedno kopyto, nie rozumiem sukcesu tego zespołu.
Może i mają swój styl ale nie trafia on do mnie.
Klerikal_Hell - 2011-07-23, 22:05
:
Kiedys był taki projekt kolesia z FF i basisty z Black Sabath zwał się GZR tu macie linka na YT może się spodoba fanom starego FF.Jest trochę pedalskiego piania ale generalnie płytka wymiata:
http://www.youtube.com/watch?v=ncTMOC1MQ6I

[ Dodano: 2011-07-23, 22:13 ]
Gwar666 napisał/a:
[ Dodano: 2008-01-27, 18:40 ]
Grali kiedys w Polsce? Bo ja sobie nie przypominam. Pytanie pewnie z dupy ale jestem ciekaw.

Pierwszy raz zagrali na Metalmani w Jastrzębiu nie pamiętam który to był rok(pewnie 96 albo cos koło tego) ale był i widział jak wymiatają.
pajt - 2015-02-01, 13:36
:
Nie przepadam. Dla mnie byli zawsze zbyt sztuczni i ociężali. Do tego zmasakrowali wszystkie fajne utwory jakie coverowali. Jeszcze "Cars" jakoś obleci.
homer - 2016-04-18, 16:33
:
Jeszcze nie mogę się przekonać do nowej płytki (trochę sporo kosmosu)ale podoba mi się ta ich niezmienność od wielu lat.
Podoba mi się wokal i ten soft w nim, taka odskocznia od czegoś mocniejszego.
Zespół jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny.
Wychowałem się na nim i do dziś w porównaniu z innymi od około 20 lat chętnie wracam i się nie nudzi. Pokładam w FF duży sentyment.
Z ulubionych płytek to raczej obsolete.

Bonus pack Ascension Of The Watchers - On The River
https://www.youtube.com/watch?v=ZeEr8Y8ho80

[ Dodano: 2017-04-19, 00:59 ]
FF new

FF new1

2 nowe kolędy Burtona z jednej strony zalatuje tandetą prawie że tragedia mówi to fan obsolete ale z drugiej po kilu krotnym myślę sobie że fajnie w ucho wchodzi a nie wieczne darcie brudnego ryja. Ciekawe urozmaicenie i spory potencjał w wokalu jeśli oczywiście komuś podchodzi.