Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cabaret Voltaire
Autor Wiadomość
pajt

Wysłany: 2015-03-08, 11:17   Cabaret Voltaire

Przedstawiciele pierwszej fali industrialu z Sheffield. Podobnie jak Throbbing Gristle zaczynali jako "performerzy" i podobnie jak oni mocno polegali na rockowym instrumentarium. W odróżnieniu od TG, gitary w muzyce Cabaret Voltaire cały czas zachowywały rockowy i drobinę psychodeliczny styl. Balance stwierdził kiedyś, że gdyby zabrać im elektronikę zostanie zespół w stylu The Seeds. Co oczywiście nie było żadnym przytykiem, bo The Seeds grali porządną muzykę, a Coil pozbawiony elektroniki grałby noise / post-rocka, folk albo ciszę.

Wracając do elektroniki. Na tym polu Cabaret też był bardziej ludzki od znacznej części kolegów z branży. Żadnego noise'u, w najlepszym razie bardzo duże nagromadzenie przetworzonych sampli i dźwięków syntezatora. To u nich można szukać dalekich źródeł brytyjskiego industrial techno, ebmu. Na szczęście ich wszelkim romansom z muzyką popularną bliżej jest świadomym próbom infiltracji sceny jakie podejmował Foetus, niż prostemu uwielbieniu chwytliwych melodii.

Polecam 2x45 i Micro-Phonies.

Muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=N-IixtxKETU
https://www.youtube.com/watch?v=KEXCEz6ROqo
https://www.youtube.com/watch?v=D7vLLG6Qs-w

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2015-03-09, 17:18   

Znam dwie płyty - Mix-Up i Red Mecca. Obydwie naprawdę fajne. Może nie jest to muzyka, która jakoś szczególnie mnie pociąga, ale trzeba przyznać, że wciąga. Nie wiem, czy warto brać się za inne albumy - to, co znam jest najsłynniejsze i chyba powszechnie uznawane za najlepsze, więc całkiem możliwe, że nie są to najlepsze ich płyty ;)

A tak btw - The Seeds to nie był moim zdaniem szczególnie dobry zespół, ani w wersji garażowej, ani psychodelicznej. Mocno przeciętne to jak dla mnie. Cabaret Voltaire sporo lepszy.
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

pajt

Wysłany: 2015-03-15, 12:42   

Sweetnighter napisał/a:
Nie wiem, czy warto brać się za inne albumy - to, co znam jest najsłynniejsze i chyba powszechnie uznawane za najlepsze, więc całkiem możliwe, że nie są to najlepsze ich płyty ;)

Moim zdaniem to jeszcze surowe, mało szalone oblicze zespołu. Na pewno warto zgłębić ich dyskografię, także o projekty poboczne.

Endrju 

Wysłany: 2015-03-21, 20:47   

Kiedyś kupiłem w ciemno jakiś składak w Media Markcie za jakieś 5 czy 10zł, a tam jakieś popowe i rasta motywy - od tego czasu nie ruszałem z nimi za bardzo. :( [*]

pajt

Wysłany: 2015-03-21, 21:16   

Endrju napisał/a:
tam jakieś popowe i rasta motywy - od tego czasu nie ruszałem z nimi za bardzo. :( [*]

A no niestety mogło się tak zdarzyć. W końcu to UK, muzyka z Jamajki jest tam silna i nie wszyscy zagospodarowywali tylko dubowe brzmienie na potrzeby zupełnie niewesołej muzyki. Co do popu, przecież praktycznie każdy poważny industrialny zespół prędzej czy później wykonywał jakieś skoki w tę stronę. Tylko z jakością bywało różnie.

Endrju 

Wysłany: 2015-03-21, 21:18   

Ja wiem, ale popowe odloty Throbbing Gristle nie są takie złe (Hot on the Heels of Love to bardzo fajny kawałek, chociaż nie do końca mi pasuje do całości płyty), a tu to brzmiało strasznie.

To to wydawnictwo bodaj, ale głowy nie dam bo gdzieś to schowałem i nie chcę tego widzieć.
https://rateyourmusic.com/release/comp/cabaret_voltaire/radiation__bbc_recordings_84_86_/

pajt

Wysłany: 2015-03-21, 21:32   

Tego nie znam. Może problemem było to, że zdecydowana większość sesji dla BBC nagrywana była na raz i nie mogli bawić się w jakieś lepsze syntezatory i klejenie taśm. A może zwyczajnie wypadli do dupy. Z drugiej strony to nigdy nie był zespół z "poważnej", koncepcyjnej strony industrialu (byli nastawieni bardziej rozrywkowo) i nie sądzę żeby oceniali własną muzykę i możliwości tak bardzo krytycznie jak reszta.

Odpowiedz do tematu