Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lair of the Minotaur
Autor Wiadomość
Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2015-06-13, 11:18   Lair of the Minotaur

Sesja to dziwny czas. Rzekomo naukowo udowodniono, że zdający egzaminy mają wtedy tendencję do wracania do rzeczy, które lubili robić, a przez jakiś czas nie robili. Moment, w którym mam trzy rozpruwacze zwłok do zaliczenia uważam więc za idealny, bo założyć jakiś temat. Bo tak z 3 miesiące tego nie robiłem. Ładny wstęp, nie? Muzyka Minotaurów aż taka ładna nie jest. Na szczęście, bo jesteśmy twardymi gościami, a nie poetami puszczającym koleżankom gotyk.
Amerykanie niby grają coś wywodzącego się ze sladży, ale w gruncie rzeczy jak jakieś sladże to dla mnie nie brzmi, a w tym tkwi siła tego zespołu. Bo to jest szlachetny metal, a nawet Metal, jak wolał pisać world_eater [*]. Przynajmniej na tych dwóch albumach, które znam, lubię, a nawet trochę szanuję. Debiutu póki co nie słyszałem (podobno spoko, ale to dopiero zapowiedź tego, jak się rozwiną), podobnie i ostatniego albumu (tutaj się niby w punki zapatrzyli).
"The Ultimate Destroyer" to kawał agresywnego i na swój sposób prymitywnego napierniczu z inteligentnym sznytem. Brzmi głupio? Trudno, gadamy o zespole, który nazywa utwory hasłami w stylu "Zabójczy Asasyni z Krawej Wioski Mgły". Momentami nieco "nowocześniejsza" rytmika, dużo prostych i fajnych riffów, całość utrzymana raczej w tempie "stanowczo do przodu", nie brak jednak także wolniejszych sekwencji (z wybitnym kończącym numerem na czele). Świetnie wypadają wokale - z jednej strony nieco blackowe ujadanie, a z drugiej mocny, męski wokal. Całość upchnięta została w idealne brzmienie dla tego typu grania.
"War Metal Battle Master" to jednak album zdecydowanie lepszy. Budzi mocne skojarzenia z twardym thrashem, utwory są bardziej rozbudowane, posiada wyśmienite riffy występujące w sporej ilości w każdym kawałku. Całość jest dosyć mocno zróżnicowana - przy zachowaniu spójności w albumie, przez co się nie nudzi. Zarekomendowałbym, że to jeden z najczęściej słuchanych ostatnimi czasy przeze mnie albumów, ale że muzyki niestety od pewnego czasu słucham zdecydowanie za mało, to tak nie zarekomenduję ;)

https://www.youtube.com/watch?v=bASVoLmJUuI
https://www.youtube.com/watch?v=uQu3JYU-EJo
https://www.youtube.com/watch?v=_N8qNJyw5cs
https://www.youtube.com/watch?v=LmOwa8SYjBw
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl
Ostatnio zmieniony przez Killim 2015-06-13, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  

gb1410 

Wysłany: 2015-06-13, 20:51   

Ej, kurde! Świetne te kawałki!
Trzeba będzie zapisać zespół do zbadania w wolnej chwili.

...a z tą sesją to racja. Zawsze znajdowałem setki zaległych rzeczy do zrobienia. :cegla:

pajt

Wysłany: 2015-06-14, 09:25   

Czuję między nimi, a High on Fire silne pokrewieństwo. To znaczy goście z innej bajki ( w tym przypadku grindcore'owcy / punki) udowadniają że tak zwany "epicki metal" to nie musi być melodyjny power, ani jakiś tam Manowar.

Oczywiście korzystają z odrobinę innych środków (a pojawiło się trochę epigonów HoF), tu czuć Slayera i Celtic Frostów, doom metal, ale też stare punkowe walcowanie.

Nie dałeś w próbkach "Juggernaut of Metal" i uroczego teledysku klasy Z?

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2015-06-14, 11:18   

pajt napisał/a:

Nie dałeś w próbkach "Juggernaut of Metal" i uroczego teledysku klasy Z?

Zapomniałem :(
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2016-09-28, 11:30   

A jak ci się podoba Evil Power? Moim zdaniem poziom zawartości Roberta E. Howarda w muzyce wyraźnie opadł.

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2016-09-28, 13:42   

pajt napisał/a:
A jak ci się podoba Evil Power? Moim zdaniem poziom zawartości Roberta E. Howarda w muzyce wyraźnie opadł.

Ciągle całości nie słyszałem, ale parę utworów swego czasu zbadałem, no i całkiem to miłe, mocno punkowe, tylko, że ani razu nie wychwyciłem w tych utworach riffów na miarę trójki, do której ciągle bardzo chętnie wracam i umieściłbym pewnie w gronie ulubionych płyt z tego wieku.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu