Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
DISILLUSION
Autor Wiadomość
Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2011-05-04, 23:30   

Żeby chuj na chuju stawał, to się nie zgodzę, że "Back To Times Of Splendor" jest gorsze od "Glorii". Z racji że wszelkie rozległe uzasadnianie swojego zdania, jest na tym forum powodem do ironicznych komentarzy, to BTToS mnie gniecie, i głos rotten również się liczy po głębszym zastanowieniu i mamy 2-2!

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2011-05-05, 12:53   

Skrócenie utworów na dwójce przyniosło tylko korzyść, posłuchaj chociażby openera czy "Dread It". Te wałki kipią energią, elektronika nie umniejsza ich agresji, czy ciężaru (znowu opener), a wręcz przeciwnie - uwypukla je.

Muzyka nie straciła nic ze swojej chwytliwości, myślę nawet, że ją powiększyła, ale nie uświadczysz tam kiczowatych melodyjek, czy tym podobnych historii. Wszystko jest zrobione ze smakiem.

"Gloria" to także mnóstwo smaczków, rzuć uchem uważniej chociażby na "The Hole We Are In" albo wspaniale wyciszający "Untiefen".
To zdecydowanie bardziej dojrzała płyta, ale przede wszystkim o wiele bardziej oryginalna niż debiut. Nie przypominam sobie drugiego krążka i kapeli podobnych do tego co Niemcy tam wyczarowali. To jest siła "Glorii".

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-05-05, 23:59   

zatem, wychodzimy na noże ;)

"Back To Times Of Splendor" to znakomity debiut na scenie, na której już od dawna nic się wówczas nie działo, i teraz za specjalnie też nie jest. Zamiast dostawać kolejny klon DT Niemcy zaskoczyli aż miło. Ile rożnych naleciałości z kapel ich inspirujących można rozpoznać? Po dogłębnym przesłuchaniu wiele.

Długie czy krótkie utwory to bez znaczenia. Trzymają za pysk w napięciu do samego końca płyty.Typowym przykładem jest otwierający "And The Mirror Cracked":szybki nakurw--> subtelne przejście--> art-rockowa gitara+znakomity podkład klawiszowy-->zwrotka-->solo-->niby kończący motyw klawiszowy--> niespodziewana perkusja i dalej napierdol do energicznego końca.

Płyta jest znakomicie przemyślana. Wiele rożnych stylów pomieszanych w nie nużący sposób. Dwa ponad 10 minutowe kolosy są oddzielone arcydziełem w postaci króciutkiego "A Day By The Lake" może to nie nowość, ale daje sekundę wytchnienia, i ponownego zatracenia się w ten album. Death metalowa szybkość, zacięcie iście thrashowe, melodyjność niczym power, akcenty prog i art rockowe i wyciszenia doomowe. Mióóóóódddd!

Nie mogę powiedzieć, że "Gloria" to zły album. Irytuje mnie tylko ta elektonika, która toczy jak dla mnie bój z melodyjnością. Gdyby to było lepiej zaaranżowane i jakoś subtelnie połączone to obydwie by stały na piedestale, ale jak na razie jest tam tylko "Back To Times Of Splendor"

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2011-05-06, 07:51   

Widzę, że rozbija się wszystko o to, że dla mnie elektronika jest plusem, a dla Ciebie minusem :) No, ale spróbujmy.

Mieszanka stylów, o której wspomniałeś jest cały czas obecna na "Glorii". Jest i death metalowa szybkość i thrash'owa motoryka, progresywne wtręty, ale nade wszystko jest elektroniczny posmak, który kiedy trzeba nadaje utworom więcej melodii, innym zaś razem kreuje specyficzny klimat.

Rzuć uchem chociażby na singlowy "Don't go any further" (swoją drogą, bardzo fajny klip). Wszystko tutaj sprawia wrażenie dwóch przenikających się światów: dynamicznego, stricte metalowego riffowania oraz subtelnych, delikatniejszych fragmentów, którym cały urok nadaje... elektronika. Albo kompozycja tytułowa, potężny, epicki wręcz walec, który nie ogranicza się do wywoływania słuchacza i stawiania go na baczność, ale dzięki świetnym, opartym na pulsującym basie zwrotkom wprowadza zaskakujące rozluźnienie. A w tle cały czas obecna jest... elektronika! Ale przecież nie napiszesz mi, że jest tutaj źle wkomponowana, gryzie się z resztą etc, prawda drogi Szponku?

Ten zespół, na drugiej płycie nie stracił nic z tego za co można cenić debiut. Po prostu poszedł dalej, wykorzystał całe dobrodziejstwo środków, o których tutaj debatujemy i zrobił z nich najlepszy możliwy użytek. Dowód? Wspominana już przeze mnie wcześniej ORYGINALNOŚĆ.

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-05-06, 08:51   

I właśnie ten progres tak mnie zraża. Tytułowy fajnie się zaczyna, potem wchodzi ten "Rammsteinowy" wokal, który był nie do pomyślenia na pierwszym krążku. Wkręcający riff na którym się skupiam, bo gościa już słuchać nie mogę, jednak kiedy on zaczyna mamrotać "Warlike, warlike" czar riffu pryska. Jak dla mnie obrzydliwość. Druga część utworu jest świetna, i nagle nałożony jest na to jakiś efekt, który wszystko psuje do samego jej końca. "Don't Go Any Further" byłby zajebistym wałkiem instrumentalnym, lub tylko z powtarzalnym z tą złością tytułem utworu. Ten cały bełkot jest zbędny.
"Elektroniczny posmak" powiadasz? no właśnie "Back To Times Of Splendor" jest balsamem łagodzący zgagę po "Glorii" ;)

Nehamod napisał/a:
Widzę, że rozbija się wszystko o to, że dla mnie elektronika jest plusem, a dla Ciebie minusem

Niech to zakończy naszą zażartą dysputę i będzie konkluzją całego tego zamieszania.
Jak chcesz fajnego progresu z elektroniką to rzuć uchem na OSI ;)

Sleeping Giant 
Tech-noir

Wysłany: 2011-11-29, 19:38   

Nehamod napisał/a:
Szponek napisał/a:
"Back To Times of Splendor" vs "Gloria" 2-1

Neh grasz dalej? ;)

Opinia rotten to co najwyżej pół punktu ;) Oczywiście, że gram. "Gloria" lepsza, bogatsza, bardziej oryginalna.

3-2 dla "Glorii". Jakiś czas temu znowu ją sobie przypomniałem i nadal jest wyśmienicie i oryginalnie. Z drugiej strony BTTofS to ciągle bardzo dobry kawał muzyki.

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-11-29, 19:56   

Nie skomentuje tego :(

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2016-10-19, 22:28   

BANG BANG BANG

https://www.youtube.com/watch?v=rZbDKIWkUcg

Odpowiedz do tematu