Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Diamond Head
Autor Wiadomość
gb1410 

Wysłany: 2011-06-01, 16:24   Diamond Head

Diamond Head to główny przedstawiciel New Wave of British Heavy Metal. W ich muzyce często słychać, że wzorowali się na hard rocku w stylu Deep Purple i Led Zeppelin. Nie bali się i do heavy metalu wplatali elementy bluesa. Zespół był inspiracją dla największych przedstawicieli (Metallica, Megadeth, Testament) dopiero mającego narodzić się thrash metalu.

Ktoś napisał, że nie jest sztuką nagrać kilkanaście przeciętnych czy dobrych płyt. Sztuką jest nagrać album, który przejdzie do historii.
Taką płytą jest "Lightning to the Nations". Mnóstwo ciężkich Sabbath'owych riffów i fantastyczne brzmienie (nieosiągalne już dzisiaj). Fantastyczne utwory "The Prince", "Sucking My Love", "Am I Evil?", z resztą na płycie nie ma słabych punktów i można by tu wymienić wszystkie.
Bez znajomości tej pozycji nie można prowadzić poważnej dyskusji na temat NWOBHM czy początków thrash metalu.

Tak grali i wyglądali przeszło 30 lat temu: http://www.youtube.com/watch?v=fdqwR0ISPDE

Jak będzie jakikolwiek odzew, to może napiszę po jednym zdaniu o kolejnych dwóch płytach. Również są godne polecenia.

panPanda 

Wysłany: 2011-06-01, 20:37   Re: Diamond Head

gb1410 napisał/a:
Jak będzie jakikolwiek odzew, to może napiszę po jednym zdaniu o kolejnych dwóch płytach.

odzew, napisz

Kinio 
Generalnie...

Wysłany: 2011-08-05, 19:11   

Szczerze mówiąc Ja chciałbym się dowiedzieć nieco więcej, bo znam tylko LttN i jakieś pojedyncze utwory (Mine all mine czy Skin on skin).

Co do Lightning to się zgadzam, jedna z najgenialniejszych i wpływowych płyt heavy metalowych w historii. Każdy utwór ma swój smak i potrafi przyciągnąć, zainspirować, dać powera i zapewnić dobrą rozrywkę.
Lecz niestety mieli pecha i podobno przez kiepskiego menedżera zaginęli w tłumie NWoBHM. Na szczęście treszerzy z USA pamiętali o nich.

Jako że byłem na ich koncercie jak grali u mnie w Iławie to opisze pokrótce. Szkoda wielka, że tak mało ludzi było obecnych.
NA scenie byli niesamowici, zagrali niemal w całości ich główny LP dodając kilka nowszych tworów. Pełny energii i technicznej poprawności show i budzili do szaleństw zgromadzoną pod sceną garstką fanów i przypadkowych rockmenów/metali. Perkusista w szale grania poprzewracał połowę bębnów, Nick Tart podskakiwał, biegał, wyginał się, pełen rock'n'roll!, basista wytwarzał opętańcze miny, a Brain Tatler ze stoickim spokojem i uśmiechem obserwował publikę nie tracąc koncentracji na instrumencie. Jeden z najlepszych koncertów na jakich byłem. Nawet pamiątkę w postaci pałeczki perkusyjnej mam.

Wielce niedoceniana kapela. Warto mówisz by się przyjrzeć innym płytom?
A bloodrains

gb1410 

Wysłany: 2011-08-05, 23:17   

Druga płyta "Borrowed Time" to dla mnie II-ga część debiutu. Te same ciężkie riffy, ten sam klimat, tak samo zajebiste utwory, słabego kawałka tu również nie znajdziesz. Może trochę wolniejsza. Nie ma możliwości żeby Ci się nie spodobało. A tu masz spokojny Call Me. Kurwa, jak ja lubię te dwa albumy. Całkiem możliwe, że to najlepsze płyty w całym NWOBHM.

Trzecia "Canterbury" jest inna. Ten sam sposób śpiewania ale muzyka bez pazura. Łagodniejsza, dużo bluesowych motywów, jakieś eksperymenty z dźwiękiem (może klawisze?). Trudno ją porównać, bo nie słucham takiej muzyki. Może do jedynki Led Zeppelin, ale to takie luźne skojarzenia. Ale ciągle nie ma wątpliwości, że to Diamond Head. Warto chociaż posłuchać ile mieli pomysłów.

Później zespół się rozpadł bo wytwórni nie podobała się zmiana stylu. Reaktywowali się na początku lat 90-tych ale to już było za późno. Nigdy nawet nie sprawdzałem co wtedy nagrali.

Kinio 
Generalnie...

Wysłany: 2011-08-06, 14:40   

Moi znajomi mówili mi, że What's In Your Head z 2007 jest całkiem spoko albumem. Osobiscie się nie wypowiem bo znam jedynie utwór Skin on skin: http://www.youtube.com/watch?v=nMH2UVkZm6o

Z Borrowed Time być może się zapoznam skoro mówisz, ze trzyma niemal poziom debiutu. Z tego tez znam pojedyncze twory jak tytułowy i In the Heat of the Night.

Stronę internetową to mają biedną. http://www.diamond-head.net/
A bloodrains

gb1410 

Wysłany: 2016-09-05, 13:39   

Niestety bardzo słaba ta tegoroczna płyta. Ledwo dałem radę wysłuchać do końca.

Dark 
weganin

Ulubiony drink:: Drinki to pedały piją.
Wysłany: 2016-09-05, 22:21   

Też uważam że słaba, więc nawet nie słuchałem.

Glaur 

Wysłany: 2017-04-20, 00:03   

Diamond Head świetny zespół, moim zdaniem bardzo niedoceniany. Metallica zagrała parę coverów (mi podoba się tylko ich wersja Am I Evil) tego zespołu, ale uważam, że oryginały są o wiele lepsze. Najmilej wspominam 1 płytę, czasem wciąż nuce sobie Diamond Lights, Shoot Out the Lights, Borrowed Time(inny album, ale też dobre) czy It's Electric. Niestety wokal po odejściu Harrisa pozostawia wiele do życzenia, nawet nie chce mi się słuchać nowych kawałków, bo wiem, że to nie dla mnie.
Diamond Head zdecydowanie należy zaliczyć do największych i najlepszych wykonawców Nwobhm.

A swoją drogą, zauważyłam wyraźną inspiracje Metallici w Fade to Black wydanym rok wcześniej Ishmael Diamond Head (riff z Ishmael wydaje się być fundamentem na początku Fade to black).

gb1410 

Wysłany: 2017-04-21, 22:55   

Pierwszy twój wpis i już masz plusa.

"Lightning to the Nations" to dziś dla mnie nr 1 całego NWOBHM.

Glaur 

Wysłany: 2017-05-02, 09:23   

gb1410 napisał/a:
Pierwszy twój wpis i już masz plusa.

"Lightning to the Nations" to dziś dla mnie nr 1 całego NWOBHM.

Dla mnie też, od tego się wszytsko zaczeło :)

joannita 

Wysłany: 2017-05-05, 23:32   

Dajcie spokój, przeceniania kapela, debiut niezły, lubię też momenty z Borrowed Time, to wszystko.

Blitzkrieg, Grim Reaper, Jaguar, Raven, Satan, wczesne Tokyo Blade czy Battleaxe biją Diamondów na glowę.

Odpowiedz do tematu