Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
KAT
Autor Wiadomość
GrzesiekP 

Ulubiony drink:: szklanka z wódką
Wysłany: 2012-06-26, 09:36   

Szponek napisał/a:
Z Kata to dzieci drogie zanotują: 666 i Oddech...

Poprawione.

Pinda_Grochowa 

Wysłany: 2012-07-16, 09:07   

Kat to tryptyk składający się z 666, Oddechu i Bastarda.Innej opcji nie widzę.To trzeba znac żeby móc wypowiadac się o tej kapeli.

gb1410 

Wysłany: 2012-11-04, 22:09   

Zważywszy na ostatnie wpisy, nie mam 100% pewności czy kolega Mercifulless pisał to najzupełniej poważnie:

Mercifulless napisał/a:
Chyba z 5 raz pod rząd Kat- Oddech Wymarłych Światów. Najlepsza w historii polskiego metalu płyta. Nie widzę konkurencji. Jakiejkolwiek, w dowolnym gatunku metalu.

Jak już się rozpędzam, to mogę i pierdolnąć, że i jedna z najlepszych w Europie, a co mnie szkodzi...

Chyba tu, napisałem kiedyś coś podobnego. To pisali, że dobra płyta ale bez przesady lub były jakieś śmiechy. Dziś to przechodzi bez echa ale wtedy forum miało charyzmę.
A wracając do "Oddechu..." świetna płyta, a był rok 1988. Gdyby nie ten jebany PRL lub żeby nagrali równie udaną wersję angielskojęzyczną, to Kat w europie byłby rozpoznawalny dziś tak samo jak np. Sodom. ("Agent Orange" nagrali dopiero rok później).

"666" nie wiele słabsza ale bardziej nagrana dla ówczesnych fanów Venom, co oczywiście wcale mi nie przeszkadza.

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-11-05, 13:41   

Przynajmniej w tamtym momencie byłem w 100% poważny, słuchałem płyty 5 raz pod rząd, na autorewersie i wyłączyłem tylko dlatego, że już siły nie miałem. Czy dzisiaj bym tak napisał nie jestem pewien, ale jak się zastanawiam- co może być realną konkurencją dla Oddechu Wymarłych Światów w Polsce? No nie widzę kandydatów jakoś.

IN DEATH WE TRUST

RPA 

Wysłany: 2012-11-05, 14:42   

W Polsce na pewno nic, przynajmniej nie z metalu. W Europie to już rzecz do głębszego przemyślenia, aczkolwiek czołówka zapewniona.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2012-11-06, 18:42   

ja już czytałem gdzieś, że gdyby się urodzili w Ameryce to dziś mieliby pozycję porównywalną z Slayer, tak że nic nie dziwi i nic nie komentuję. po prostu nauczyłem się pewne rzeczy ignorować :)
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

gb1410 

Wysłany: 2012-11-06, 20:34   

Lubisz chociaż "Oddech wymarłych światów"?

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2012-11-06, 20:45   

jasne. byłem kiedyś na "nie", ale ogólnie przekonałem się już jakiś czas temu do tej kapeli. Bastard i Róże też bardzo OK.
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

gb1410 

Wysłany: 2012-11-07, 10:15   

Mephisto napisał/a:
jasne...

Czyli zdrowy, heteroseksualny fan metalu, a już zaczynałem się martwić.

Gwar666
metale to O===8

Wysłany: 2012-11-09, 17:27   

Ogólnie to tego nie trawie i nie przepadam.Ale Bastard ma kozackie brzmienie, i fajnie nagrane bębny.

Wyżełłak 

Wysłany: 2013-10-06, 22:49   

Lubię albumy "Oddech wymarłych światów" i "Bastard" (z wyjątkiem tytułowego utworu, który ma przedziwny tekst), po części również "666". Za pozostałymi nie przepadam. No, wyjątkiem jest "Legenda wyśniona" - perełka z "Ballad". To jest naprawdę piękne.

"Róże miłości" są dla mnie zbyt dziwne. Zwłaszcza teksty. Jakby Romek pisał je nie do końca na trzeźwo.

RPA 

Wysłany: 2014-09-04, 13:57   

Byłem niedawno na koncercie Romana i jest ok - wprawdzie Roman bardziej rzęzi niż śpiewa, ale pełen szacunek do twórczości zachowany, całe 666 poleciało i kilka innych zajebistych klasyków, równo jak w zegarku, brzmienie świetne, ale mocno hardrockowe - ogółem brzmieli bardziej jak klasycy rocka niż thrashu :)

Za to kompania Luczyka robi coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=At6ldBcoxak
jasny chuj...

gb1410 

Wysłany: 2014-11-04, 22:58   

RPA napisał/a:
Obrazek
absolutny top metalu. Dlaczego nikt już nie nagrywa tak niebanalnych, a jednocześnie chwytliwych i jawnie plujących tekstami bogu w twarz płyt?

Nigdy mnie ta płyta nie zachwycała. Raczej męczy niż sprawia przyjemność z słuchania.
"666" i "Oddech wymarłych światów" wyjątkowe, reszta do piachu. :)

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2014-11-05, 10:11   

Bastard bardzo ok płytka

RPA 

Wysłany: 2014-11-05, 11:42   

Przestałem już rankingować pierwsze 3. Każda z nich jest doskonała, tylko że na Bastardzie wszystko jest dopracowane technicznie i nie ma kradzionych riffów. 666 to momentami niezła zrzynka (porównajcie "noce szatana" z "just like something from hell" Tank :D ). No i najlepsze teksty w historii Romana - mało jazdy po klerze, dużo czystego nihilizmu
Ostatnio zmieniony przez RPA 2014-11-05, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu