Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Testament
Autor Wiadomość
tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2012-09-15, 02:02   

Dwie pierwsze bardzo spoko, chyba z naciskiem na pierwszą. Więcej nie mam i nie pamiętam.
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2012-09-15, 10:11   

Demigod napisał/a:
Mephisto napisał/a:
normalna okładka, ani dobra ani zła. zespół mam w dupie

Wiec chociaz opisz powody.
Za chuja nie uwierze, ze nawet ten szeroko znany i dobry album The Gathering rowniez dymasz. A co z trzema pierwszymi , tez slabe?

wolę sobie Slayera posłuchać.

nie no, dla mnie to zawsze była taka gorsza, uboższa wersja metalliki, jeśli wiesz o co mi chodzi. można posłuchać, ale w zasadzie po co? ja tym muzykom nie odmawiam talentu czy umiejętności, no coś tam grają, jednym uchem wlatuje, drugim wypada i tyle. do mnie to jakoś szczególnie nie trafia. z pierwszych trzech podoba mi się w miarę debiut, ale najlepiej by było wziąć najlepsze kawałki z tych płyt i zrobić jedną, zajebistą. dużo wypełniaczy tam jest. Gathering spoko, ale bez obsrania gaci. raz na rok można włączyć.
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

gb1410 

Wysłany: 2012-09-15, 17:16   

Gdzie Ty na "The Legacy" masz wypełniacze? Tam są same hity. Szybka, spontaniczna, przebojowa płyta.
Dziwię się krytykom Testamentu. Weźmy "Practice What You Preach", wolniejsza i spokojniejsza od debiutu. Za to bardziej dojrzała, przemyślana, nienaganna technicznie. A np. na "Demonic" muzyka jest brutalna, agresywna, sporo growlingu. Mocny thrash/death.
Mamy już trzy bardzo dobre płyty. Trzy jakże różne płyty. A wszystkie mieszczą się w szeroko rozumianym thrash metalu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

O "The New Order" i "The Gathering" specjalnie nie wspomniałem, ikony starej szkoły i nowej fali thrashu.

Też wolę posłuchać Slayera, ale idąc tym tropem mógłbym wyrzucić 90% płyt. :wink:

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-09-15, 20:05   

Jak byłem małolatem dostałem w spadku po kuzynie kasetę z Souls of Black, którą bardzo lubiłem, ale jej wspomnienie niebezpiecznie zaburza mój osąd na temat zespołu, który widzę, jako "uboższą wersję Metalliki".

Ale co by nie gadać dwie pierwsze płyty są zajebiste. Nawet jeśli to tylko vice-Meta, to i tak jest na tyle dobrze, że po co narzekać?
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-09-15, 20:31   

To, że w niektórych stylistykach niektórym wystarczają najlepsi i nie potrzebują może nawet i obiektywnie niezłych płyt? Ja tam nie potrzebuję nic Testamentu, a The Gathering jest chujowa.

IN DEATH WE TRUST

Demigod 

Wysłany: 2012-09-15, 21:26   

Mephisto napisał/a:
wolę sobie Slayera posłuchać.

nie no, dla mnie to zawsze była taka gorsza, uboższa wersja metalliki, jeśli wiesz o co mi chodzi. można posłuchać, ale w zasadzie po co? ja tym muzykom nie odmawiam talentu czy umiejętności, no coś tam grają, jednym uchem wlatuje, drugim wypada i tyle. do mnie to jakoś szczególnie nie trafia. z pierwszych trzech podoba mi się w miarę debiut, ale najlepiej by było wziąć najlepsze kawałki z tych płyt i zrobić jedną, zajebistą. dużo wypełniaczy tam jest. Gathering spoko, ale bez obsrania gaci. raz na rok można włączyć.

Jesli chodzi o wczesny okres i porownania z Metaliica to ja bym nie byl taki pewnien czy ta druga jest pewniakiem do zwyciestwa. Fakt prezentowali wysoki poziom ale i Testament robil dobre rzeczy . Fakt Legacy jest archaiczny do bolu jednak The New Order, Souls of Black czy The Ritual srogo kopia zady.
Do The Ritual to bardzo ciekawe granie na pewno bardziej geste i intensywniejsze od Metallicy i pisze tutaj w kontekscie porownania do tejze .

gb1410 

Wysłany: 2012-09-15, 21:45   

Trzeba pamiętać, że Testament był zawsze kilka lat spóźniony. W 1987 wydali "The Legacy", gdy o "Kill 'Em All" już prawie nie pamiętał, bo wszyscy słuchali "Master...". A gdy nagrywali "Souls of Black" i "The Ritual" (najsłabsze płyty) Metallica już Thrashu nie grała.
Określenia typu "vice-Meta" itp. jak najbardziej uzasadnione. Nagrywali dobre i bardzo dobre płyty ale niczego nie odkrywali.
Mimo wszystko Testament (zwłaszcza płyty 1-3) bardzo lubię.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2012-09-16, 10:38   

Mercifulless napisał/a:
To, że w niektórych stylistykach niektórym wystarczają najlepsi i nie potrzebują może nawet i obiektywnie niezłych płyt? Ja tam nie potrzebuję nic Testamentu.

proste
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

gb1410 

Wysłany: 2012-10-10, 09:40   

Posłuchałem trochę nowej płyty i dziwię się tym bardzo negatywnym opiniom. Bardzo zróżnicowana to płyta. Mocny klasyczny thrash starej szkoły przeplatany z bardzo melodyjnymi i spokojnymi fragmentami. Spontaniczności i luzu - zero. Wszystko, jak to w Testamencie od lat, bardzo poukładane, zapięte na ostatni guzik i nienagannie technicznie zagrane.
Trzy razy w ciągu kilku dni posłuchałem i muszę powiedzieć, że "Dark Roots of Earth" jest dobra, powiedzmy że 7/10. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2016-11-08, 23:59   

Ho Ho Ho! 2012 :D

Posłuchałem tej nówki sztuki i w obliczu ogromnego gówna jakim uraczą nas ojcowie z Metallicy i nóżka mi trochę pochodziła. Melodyjne to, skoczne i radosne. Ale ma "momenty" dzięki którym wizyta w ZUSie zawsze zostanie w mojej pamięci.

chucky 

Ulubiony drink:: Łycha
Wysłany: 2017-01-17, 14:49   

Nowa płyta w porządku jak na Testament, do nowinek konkurencji nie porównuję. Nie wiem czy to sentyment, ale Souls Of Black (pierwsza ich płyta jaką miałem) i The Formation Of Damnation (u mnie chronologicznie druga) zawsze będą dla mnie najlepsze. Nie powiem tez nigdy, że to uboższa wersja Metalliki, poniewaz oni UMIEJĄ grać, Metallika zatrzymała się w rozwoju i nawet cofnęła pod względem wykonawczym, a o kompozycjach nawet nie wspominając :P

gb1410 

Wysłany: 2017-01-18, 13:27   

chucky napisał/a:
... Nie wiem czy to sentyment, ale Souls Of Black i The Formation Of Damnation zawsze będą dla mnie najlepsze. ...

Jedne z najsłabszych jakie nagrali. Jedna i druga po za pierwszą piątką.

chucky 

Ulubiony drink:: Łycha
Wysłany: 2017-01-20, 09:51   

W takim razie to sentyment ;)

gb1410 

Wysłany: 2017-01-30, 22:24   

"Brotherhood of the Snake" niestety wtórna i nudna.
Panowie to wszystko już było!

kornel13

Wysłany: 2017-01-31, 21:56   

Powiedz mi co ten biedny Testament ma jeszcze wymyślić :D Łupią to co potrafią.

Odpowiedz do tematu