Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porcupine Tree
Autor Wiadomość
Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2010-06-07, 20:21   

proszę uprzejmie
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2010-06-07, 20:31   

Dzięki

http://www.youtube.com/watch?v=9CJOhLqxUa0

Już za kilka dni (miało być na początku kurwa czerwca) światło dzienne na polskim rynku ujrzy koncert zarejestrowany w Holandii w październiku 2008r. Jak ktoś może słusznie zauważy, owy koncert jest już w sprzedaży od 25 maja, jednak jest to zwykłe DVD. Na dniach wyjdzie Blu-ray z zapisem tego koncertu i zawierającym w chuj dodatków w najlepszej jakości...

Zatem :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala:

Łyżką dziegciu niech będzie ich koncert w Łodzi 17 lipca, na którym już po raz drugi nie mogę się stawić z przyczyn zawodowych... KURWA!!!

Jac] 

Wysłany: 2010-06-07, 22:22   

dzięki za info, nie słyszałem o tym koncercie wcześniej, a zapowiada się naprawdę dobrze

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2010-11-28, 00:22   

Czy którykolwiek z recenzentów płyt Porcupine Tree na Metal.pl jest aktywny na tym forum?

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2010-12-03, 08:35   

A nie wiem, chyba nie. Ty możesz być recenzentem i aktywnym na forum ;)

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2010-12-05, 12:48   

Nehamod napisał/a:
A nie wiem, chyba nie. Ty możesz być recenzentem i aktywnym na forum ;)

Obiecałem, że coś skrobnę, ale na chwilę obecną nie mam czasu, ale coś w przerwie świątecznej na maila, jako spóźniony prezent dostaniesz ;)

Do tematu:

Co może zrekompensować , brak możliwości obejrzenia swoich idoli na żywo? Oczywiście zapis koncertu w jakości Blu-ray. A dodać do tego piecze S. Wilsona nad dźwiękiem dostajemy, niemalże cudo.
Będę się spuszczał oczywiście nad wydanym przez Porcupine Tree dziele o nazwie „Anesthetize” Koncert zarejestrowany w Holandii w październiku 2008r, czyli byli w trakcie promocji ich opus magnum „Fear of a Blank Planet”.

Wszystko zaczyna się jak na standardowy zapis koncertu przystało. Ujęcia publiczności czekającej przed 013 Popcentrum w Tilburgu. Następnie małe intro po którym następuje nie pierdolenie się w tańcu, czyli odegranie całej "Fear of a Blank Planet". Magia, moc i potęga, znakomita gra świateł, oraz urzekające animacje w tle nie pozwalają nam się oderwać od ekranu. Następnie atakują nas utworami z EP "Nil Recurring", która została wydana po FoaBP i tym samym na chwilę zamykamy temat przewodni ww albumów i przechodzimy do tego co stare wyjadacze lubią najbardziej czyli klasyków.
Na pierwszy ogień idzie Dark Matter z "Signify". Ponad 8 min. melancholii oraz wspomnień. Drown with Me z edycji specjalnej "In Absentia", oraz powrót do "Nil Recurring" w postaci Cheating the Polygraph. Średni Half-Light i ponownie ukłon w stronę "Signify" w postaci Sever. Nie chybnie zbliżają się do końca, przyjebali wielkim hitem Wedding Nails z wiadomej płytki. Następnie Colin Edwin, który ze swym nie usuwalnym uśmiechem oblany pomarańczową poświatą (jest to jeden z wielu smaczków na tym koncercie, który dodaje klimatu i powoduje, że taki mały szczegół wgryza się w pamięć) daje sygnał do zagrania Strip the Soul przechodzącego w .3. Wieńczącymi dzieło 2 utworami stały się The Sleep of No Dreaming oraz Halo. Outro i koniec. Dokonało się.

Kilka słów o wykonawcach: Bosonogi Wilson jak zwykle bawił się swoim dziełem, gitara czasami keyboard, zmienianie melodii, inne zagranie solówki bądź przejścia nadawały niektórym utworom inny wymiar. Geniusz jednym słowem. Richard Barbieri dawał znakomite tło, również dodając małe improwizację od siebie. Wesley jak przystało na sztandarowego muzyka sesyjnego nie zwodził. Nie bierze udziału w nagrywaniu płyt, za to na koncertach sprawdza się znakomicie. Na koniec podsumowanie sekcji rytmicznej. O ile Colin Edwin to dal mnie jeden z najlepszych basistów, to na dodatek traktuje go jako maskotkę zespołu. Wisienką na torcie niech będzie najlepszy bębniarz w tym progrockow-metalowym świecie. Gavin Harrison to istny zwierz, od nastrojowego pitolenia, na bębenkach po iście thrashowe napierdalanie w szybszych partiach utworu. No ale skoro sami King Crimson zaprosili go do współpracy... Natomiast zagadką pozostanie dla mnie jak ten cwel ze Slipknot wyprzedził go w wyścigu o najlepszego pałkera? Nie zbadane są ścieżki komercji...

Wiele osób narzekało, na brak większej ilości hitów. Odegranie całej FoaBP oraz EP "Nil Recurring” to znakomite zobrazowanie myśli przewodnich na tym albumie. Z resztą PT zawsze odgrywa promowany album w całości, podczas tras koncertowych. Mało znane utwory z Epek oraz jak i stare klasyki wydawały mi się tu tylko zapychaczami, ale za to jakimi!
Świetny koncert, za który nie żałuję wydanej kasy. Na Allegro była jeszcze wersja delux „Szara” za którą koleś sobie krzyczał 380 zł. I gdyby była nowa, a nie używana cieszyłbym się z dodatkowej płyty audio i albumu ze zdjęciami.

Ale nie można mieć w życiu wszystkiego…

Porcupine Tree: Anesthetize trailer HD

Porcupine Tree - Way Out Of Here Live in Tilburg (HD)

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2011-07-16, 17:31   

Ocena może się jeszcze zmienić, ale to raczej na plus, po kolejnych odsłuchach.

Tytułowy otwieracz to z jednej strony dosyć energiczny utwór, a z drugiej nieco melancholijny. Główny motyw mocno wbija się w pamięć, do tego kapitalny tekst. Bardzo reprezentacyjny utwór, stanowiący pewien kontrast z...
"My Ashes" - piękny, smutny utwór. Nie ma tu jakichś popisów gitarowych, przepychu. Jest kilka dźwięków i wokal. To wystarczy, by stworzyć coś wspaniałego. Mój faworyt (razem z utworem końcowym).
"Anesthetize" - z jednej strony najwięcej tu ciężaru, z drugiej mocno oderwana od całości końcówka. Bardzo, ale to bardzo dobry utwór, może minimalnie za długi, ale o żadnym spadku formu nie ma tu mowy.
"Sentimental" zapada w pamięć najmniej. Nie jest to zły utwór, bo jest dobry, ale nieco słabszy. Podoba mi się najmniej z całej płyty, ale nie ma mowy o żadnym zapychaczu.
"Way Out of Here" początkowo podobał mi się najmniej, z czasem mnie do siebie przekonał. Te niecałe osiem minut przelatuje bardzo szybko, a po nich następuje...
" Sleep Together" - dzieło sztuki. Niesamowity klimat, swego rodzaju napięcie... Wraz z "My Ashes" najjaśniejszy punkt płyty, cudowny utwór.

Płytę oceniam na granicy bardzo dobrej i świetnej, ale pewnie za kilka utworów nie będzie żadnego na granicy, tylko przed nią padnę. Podziękowania dla Szponka, że mnie "wyprał" i dzięki temu słucham takiego albumu :)
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-07-16, 22:58   

A co sądzisz o samym koncepcie albumu?

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2011-07-16, 23:01   

Podobają mi się te gorzkie teksty, "only mtv and cod filosophy". Pod względem liryków duży plus.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-07-16, 23:09   

Killim napisał/a:
Podobają mi się te gorzkie teksty, "only mtv and cod filosophy". Pod względem liryków duży plus.

Świetnie zobrazowane młode, zagubione społeczeństwo...

A! zapomniałbym dodać: dopełnieniem płyty jest mini-album o nazwie "Nil Recurring" często osiąga kosmiczne ceny na Allegro, jednak da się upolować tańszy egzemplarz ;)

Smakuj się dalej w progresywnym świecie. I jak coś to pytaj ;)

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2011-07-17, 13:54   

Szponek napisał/a:

Smakuj się dalej w progresywnym świecie. I jak coś to pytaj ;)

Dzięki, pytać pewnie będę dużo :)
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-11-11, 00:20   

Killim napisał/a:
Kiedyś będzie się trzeba zapoznać z innymi PT, jakie jeszcze polecasz Szponku? (znaczy pewnie najprędzej zapoznam się z "The Incident", bo skoro już mam...)

Każda płyta jest inna, zatem czego oczekujesz? tak w przybliżeniu opisz to postaram się podpowiedzieć :)

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2011-11-11, 11:13   

Chciałbym usłyszeć co o bogatej warstwie instrumentalnej, z takim z deka ponurym/melancholijnym klimatem. Z góry dzięki :)
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2011-11-11, 11:38   

Zatem "Signify" albo "In Absentia"

GrzesiekP 

Ulubiony drink:: szklanka z wódką
Wysłany: 2011-11-11, 11:58   

Nie znam się na nich tak jak Szponek, ale podany opis od razu skojarzył mi się z "In Absentia". Pewnie pisałem to już, ale napiszę jeszcze raz bo to jest na prawdę bardzo dobra płyta. Początek utworu otwierającego album jest bardzo mocny, wręcz wgniata w fotel, potem spokojnie i wręcz znienacka kolejny mocny cios. A taki "Sound Of Muzak" to już w ogóle poezja. Gavin to tak zajebisty perkusista, że aż to trudno opisać. Uwielbiam w nim to, że się nie boi eksperymentować, tutaj walnie jakąś wstawkę z podwójną stopą, no i te jego ghosts notes to miód na me uszy.

Według mnie melancholia to trochę złe określenie. Album jest całkiem pozytywny w wymowie, raczej jest retrospektywny, co w efekcie przywołuje radosne jak i smutne wspomnienia. Tak bym to określił.

Odpowiedz do tematu