Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Type o negative
Autor Wiadomość
GrzesiekP 

Ulubiony drink:: szklanka z wódką
Wysłany: 2011-06-18, 14:47   

Ja z Type O Negative znam jeden kawałek, do którego nakręcono całkiem fajny teledysk, a oto on:
http://www.youtube.com/watch?v=LXIWRan3XGY

Industrial 

Wysłany: 2011-06-18, 17:54   

Kawałek White Slavery jest całkiem wpytkę, poza tym są mi dokładnie obojętni.
You dispensed it and we drank it

Sleeping Giant 
Tech-noir

Wysłany: 2011-06-18, 22:32   

"Bloody Kisses" niezmiennie w moim the best of jeśli chodzi o płyty.

Negatyw 

Wysłany: 2011-06-19, 09:13   

A dla mnie rządzi "October Rust". Za klimat i przestrzeń.

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2011-06-21, 07:33   

Słuchałem kiedyś sporo "World Coming Down" i "Life Is Killing Me" ale obecnie nie mam nawet pół ochoty na dokonania Ratajczyka.

Endrju 

Wysłany: 2011-11-05, 11:42   

Jeśli bardzo siada mi debiut to co mi się spodoba jeszcze? Bo z tego co wiem to dyskografię mają nierówną, a ja nie chce jakichś smętnych chujowizn słuchać ;)

Sleeping Giant 
Tech-noir

Wysłany: 2011-11-05, 16:30   

Endrju napisał/a:
Jeśli bardzo siada mi debiut to co mi się spodoba jeszcze? Bo z tego co wiem to dyskografię mają nierówną, a ja nie chce jakichś smętnych chujowizn słuchać ;)

"Bloody Kisses" to takie ich "Master of Puppets", zdecydowanie najwybitniejsza ich płyta, choć inna niż debiut, co akurat Tobie niekoniecznie może się spodobać. Utwór "Black Nr 1 " z tej płyty to taki evergreen jak "Smells like teen spirit", psychodeliczny "Too Late. Frozen" nie powstydziłby sie Tool z najlepszych lat, ponadto są tu szybkie kawałki jak np. "We Hate Everyone". Brzmienie jeszcze cięższe niż na debiucie. Ponadto "Dead Again" ostatni album, choć nie ma tam już tej iskry geniuszu co na "Bloody Kisses". "Life is Killing Me" i "October Rust" to wg mnie płyty, które można, lecz nie trzeba posłuchać:). "World is Coming Down" (płyta pomiędzy October Rust a Life is Killing Me" nie słyszałem.

Z kolei debiut, który polecałeś jest naprawdę dobry.
Ostatnio zmieniony przez Sleeping Giant 2011-11-05, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  

Demigod 

Wysłany: 2011-11-05, 16:33   

Dyskografia jest dość równa tylko zróżnicowana stylistycznie. Dla przykładu October Rust i World Coming Down to albumy gdzie królują długie,rozbudowane utwory w wolnych tempach natomiast Life Is Killing Me oferuje dużo energetycznego czadu . Ja słucham z przyjemnoscią każdej płyty jednak jeśli chcesz cos zbliżonego do Slow, Deep and Hard to Life Is Killing Me będzie dobrym wyborem .

Jack the Nipper 
Crazy Gang

Wysłany: 2011-11-05, 21:37   

Endrju napisał/a:

To sprawdź "The origin of the feces".

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2011-11-13, 21:27   

Wywołano mnie do tablicy w tym temacie.
Niechętnie podchodzę zatem do katedry i oznajmiam, że nie za wiele pamiętam, bo ostatni raz to chyba jakiś album jeszcze w latach 90 - tych w całości przesłuchałem.
Po okresie zamętu i niepokoju ostała mi się tylko jedna kaseta z "Bloody Kisses". W każdym to całkiem fajne gotyckie granie było - ociekające żądzą, spowite w mgle opiatów, a do tego takie lekko okultystyczne nawet. Jakby tak grano ten cały jebany metal/gotyk w latach ówczesnych, to może jeszcze dałoby się tego słuchać.

Debiut to chyba jakiś posępny doom był, a "World Coming Down" to też chyba coś z apokalipsą coś wspólnego miała, natomiast "October Rust" trochę był z kolei przesłodzony.
Tyle pamiętam.
Widziałem raz na żywca. Ten świętej pamięci skurczybyk kontrabas trzymał na łańcuchu, jak gitarę zwykłą, a wokal miał nieziemski.
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Endrju 

Wysłany: 2011-11-13, 21:34   

tiglatpilesar napisał/a:
"World Coming Down" to też chyba coś z apokalipsą coś wspólnego miała

No, to brzmi zachęcająco, więc dwójkę i ten album wpiszę sobie na listę by się tym zająć za czas jakiś. Do debiutu możesz śmiało, moim zdaniem, wrócić. Doomowe doły, przeplatane partiami rodem z dwójki Carnivore, spora chwytlitość i zajebiste teksty, chociaż do tych z dwójki Carnivore się nie umywają ;)

Bunek 

Wysłany: 2013-05-21, 13:34   

tiglatpilesar napisał/a:

Debiut to chyba jakiś posępny doom był, a "World Coming Down" to też chyba coś z apokalipsą coś wspólnego miała, natomiast "October Rust" trochę był z kolei przesłodzony.
.

Niestety gościu bardzo emocjonalnie podchodził do swojej muzyki, co nie wszystkim może odpowiadać, ale jak wczuć się w klimat to dosyć jasno przekazuje swoje emocje.

World Coming Down został nagrany po śmierci jego ojca, stąd też bardzo nawiązywał do tematyki śmierci z dodatkowym melancholijnym lekko przybijającym nastrojem.

TON to dosyć specyficzna kapela, ale do mnie z racji wielu doświadczeń życiowych niesamowicie przemawia w związku z czym stało się moją czołową kapelą ;)

abrahell

Wysłany: 2013-12-11, 10:23   

Cieszę się, że udało mi się uświadczyć koncertu TON. Bo teraz byłoby to już niemożliwe...RIP Peter Steele :(

homer

Wysłany: 2017-10-28, 03:09   

To nie mój gatunek ale od kilku dni jaram się october rust.
Album się nie nudzi i melodyjny można odpłynąć leci już u mnie kilka razy w tygodniu i jest nawet jakby coraz lepiej. Dla mnie 10/10 nieco późno odsłuchałem ale z wiekiem chce się też pierdolonych ballad niż tylko 24h napierdalania.W album trzeba się nieco wsłuchać żeby wyciągać perełki ale już za pierwszym razem byłem na tak. Talent imo miał.

orim 

Wysłany: 2017-10-29, 11:35   

I Don't Wanna Be Me.
https://www.youtube.com/watch?v=A8rpm0Eue-o
Brakuje kawałków w takich klimatach.

Odpowiedz do tematu