Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Venom
Autor Wiadomość
SLAYER666 

Wysłany: 2006-02-11, 15:38   Venom

Podobnego tematu się nie doszukałem, więc:
Kto jest prekursorem/ czy też pierwszą black'ową kapelą nie muszę chyba nikomu wspominać, ale nie chodzi mi tu o wpływ Venom'a na muzykę, tylko o ich samą muzykę :) Więc co o niej sądzicie, czy w ogóle ich słuchacie? Jak już jakie płyty posiadacie, które słyszeliście... no ogólnie o ich twórczości.

TRUEposh 

Wysłany: 2006-02-11, 17:16   

Venom, kultowy zespoł. Znam ich pierwsze trzy płyty i koncertówkę Eine Kleine Nachtmusik. Ściągam teraz promówkę METAL BLACK bo krąży po necie, żeby sprawdzić co oni nagrali. Mam nadzieję ze to nie fake. Po przechwałkach Cronosa że będzie to zajebiście ciężka rzecz bardzo nie mogę się doczekać żeby się przekonać czy to prawda.

kacior 

Wysłany: 2006-02-11, 17:57   

Jak dlamnie jeden z najlepszych zespolow metalowych na ktorym sie wychowalem. Venom nigdy nie nagral plyty zlej, faktem jest ze ma w dorobku slabsze wydawnictwa ale i tyh sie slucha spoko. Mam prawie wszystkie wydawnictwa na Vinylach i jestem z tej kolekcji dumny :D .

Bad Guy 

Wysłany: 2006-02-11, 19:12   

TRUEposh napisał/a:
Venom, kultowy zespoł. Znam ich pierwsze trzy płyty i koncertówkę Eine Kleine Nachtmusik. Ściągam teraz promówkę METAL BLACK bo krąży po necie, żeby sprawdzić co oni nagrali. Mam nadzieję ze to nie fake. Po przechwałkach Cronosa że będzie to zajebiście ciężka rzecz bardzo nie mogę się doczekać żeby się przekonać czy to prawda.

Póki co płytę mogę ocenić po okładce, bo promówkę też ściągam. Okładka jak dla mnie niezłą, chociaż trochę nazbyt komputerowa. Nawiązanie do "Black Metal" widoczne jednak jak najbardziej.

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2006-02-11, 21:24   

Hehe - te przechwałki to pewnie dlatego że strop studia pękł podczas nagrywania partii basowych - wtedy to powiedzieli że widać jak cholernie ciężka będzie nowa płyta Venom :D Ale też czekam z niecierpliwością
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

TRUEposh 

Wysłany: 2006-02-11, 21:30   

Narazie rozpakował mi się jeden kawałek. The Antechrist. Nie wiem, to jest promo więc brzmienie może nie byc ostateczne, ale spodziewałem się ciężaru a'la Ressurection + stary Venom, a tu jest tak troszkę pod lata 80 i stare płytki Venoma nawet pod względem brzmienia. heh :] Czyli nawiązywania do Black Metal nie przejawiają się najwidoczniej tylko w tytule i w okladce. Ale poczekam az posłucham więcej kawałków.

Vio 

Wysłany: 2006-02-12, 21:32   

http://www.venomzone.webpark.pl/

Dział: "zdania... "

Poczytajcie wypowiedzi tych krytyków :?

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2006-02-13, 14:35   

Tjaa - Bon Jovi się zna na metalu jak cholera...
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Sati 
little dead girl

Wysłany: 2006-02-13, 15:18   

bardzo dobra kapelka, cast in stone :]

Czorth 
Satanas ante portas

Wysłany: 2006-02-14, 02:57   

Mi podchodzi tylko pierwsza płytka i z drugiej Black Metal...

Ulubiny kawałek - 1000 days in Sodom!!! :P

7711150 - tylko konkretnie!

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ

Shavrash 
Unchained Wolf

Wysłany: 2006-02-14, 15:36   

kvlt jak chvj! jeden z pierwszych metalowych zespołów jaki słyszałem i mam do nich zajebisty sentyment.

couuunteeeeess baaaathoooooooryyyyy :yeah:

fenroz v.o. 
necromaniac undead

Wysłany: 2006-02-14, 16:11   re:

Ja zdecydowanie najcześciej słucham i słuchałem "Welcome to hell" oraz "Black Metal"
Trudno tu mi wręcz wybrać złe utwory z tych płyt.Ale "1000 dni w sodomie","Synowie Szatana" oraz "Trucizna" to poprostu dla mnie coś magicznego.Jeśli zaś chodzi o drugą plytkę to zdecydowanie pierwszy tytułowy utwór oraz"Ofiara","Pogrzebany żywcem" czy"Niebo w ogniu".Mimo to te dwa albumy w całości moge polecic jako klasyke i początek nowego gatunku.Jeśi zaś chodzi o pużniejsze dokonania to sięgam czasami jeszcze po "Possessed" oraz wczesniejszą "At War With Satan".Podsumowujac troche ogulną wypowiedz jest to kapela bez której trudno sobie wyobrazić powstanie BM w jego pierwotnej czystej formie,dla wielu pozostaje inspiracją do dzis.

SLAYER666 

Wysłany: 2006-02-14, 17:12   

Co do wypowiedzi pana Bon Jovi:

Cytat:
... i niech mi ktoś powie gdzie Cronos brał lekcje śpiewu ?"

muszę przyznać, że Cronos faktycznie ma beznadziejny wokal :P , ale jakoś mi nie przeszkadza, a łatwo wpada w ucho. Denerwuje mnie tylko jak grają covery venom'a i próbują naśladować jego wokal :? (np. behemoth, konkretnie nergal)

Shavrash napisał/a:
couuunteeeeess baaaathoooooooryyyyy yeah

za ten utwór kocham ich szczególnie :razz:

fenroz v.o. napisał/a:
(...) pużniejsze, ogulną (...)

wybacz, ale nie potrafiłem przymknąć na to oka ;)

Rockfan 

Wysłany: 2006-02-14, 23:07   

"To taki rodzaj gówna który wyrabia Heavy Metalowi złą opinię" - John Bon Jovi
Wypowiedź gitarzysty Ratt też jest fajna.Nie wiem co to ma wspólnego z black metalem(teksty może?)Jak dla mnie to taka lajtowa muza.Countess bathory :D

SLAYER666 

Wysłany: 2006-03-16, 21:04   

Słyszałem "go" :twisted: ... jestem pod niesamowitym wrażeniem, do tej pory nie mogę się otrząsnąć. Genialne riffy, przeplatane świetnymi solówkami, wciąż ten sam wokal, całość zajeżdża blackiem, brudnym thrashe'em i power'em... Na początku mocny kop, później chwila spokoju, ale tylko po by za chwilę znów tobą wstrząsnąć.
Tu aż roi sę od tekstów antychrześcijańskich... a wszystko to znajdziecie na albumie "METAL BLACK". Venom pokazał kto tu rządzi i już na początku tego roku śmiało mogę mianować ten album wydaniem roku (choć oficjalnie ma wyjść dopiero 27 marca :P )

Odpowiedz do tematu