Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Książki

Ile książek połykasz w przeciągu miesiąca?
Jestem normalnym kretynem i nie czytam.
20%
 20%  [ 15 ]
Jedną - dwie, po większej ilości mam niestrawność.
27%
 27%  [ 20 ]
Od dwóch do pięciu - wtedy jestem syty!
38%
 38%  [ 28 ]
Więcej niż pięć, pierdolę diety i nie dbam o linię.
13%
 13%  [ 10 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
Augusto 

Wysłany: 2007-02-11, 20:10   Książki

Nie wiem czy taki był. Dodaje ankiete co do ilości czytanych książek.
Jak nie było to pogadajmy o książkach. Sam czytam średnio dwie książki na miesiąc. Nie jest to dużo.
Ostatnio skończyłem Cień wiatru. Moze ktoś zna?
Ostatnio zmieniony przez Nehamod 2011-06-16, 08:21, w całości zmieniany 4 razy  

Carina Sin 
Tru Hardcore

Wysłany: 2007-02-11, 21:06   

Ja zacznę biografię Kurta Cobaina.
Opcja 2.

The White Stripes, Sex Pistols, Dezerter, Nirvana, Alice in Chains, Guns N Roses, KoRn, SOaD, Metallica, Slayer, Children of Bodom

Veles 
Corpse molestator

Wysłany: 2007-02-12, 08:31   

hmm... obecnie już chyba setny raz czytam urodziny nienarodzonego. nie mogę sie od tego oderwać.
lubię też fantasy - sapek, friendman...

Kozlej 

Wysłany: 2007-02-12, 12:59   Re: Książki

Augusto napisał/a:
Nie wiem czy taki był. Dodaje ankiete co do ilości czytanych książek.
Jak nie było to pogadajmy o książkach. Sam czytam średnio dwie książki na miesiąc. Nie jest to dużo.
Ostatnio skończyłem Cień wiatru. Moze ktoś zna?

czytałem cień wiatru i jestem pod ogromnym wrażeniem :) fajnie opowiedziana historia, zwiła i do samego końca trzyma w napięciu choć książka jest troche gruba a to może zniechęcić co niektórych... obraz między wojennej barcelony jest naprawde fajnie ukazany i miło się to czyta ... książka naprawdę warta polecenia :D (kurde troche sie rozpiosałem :P )

w każdym razie czytam książki i to dość dużo, gdy są ciekawe i mam troche wolnego czasu :) powyżej 2 na miesiąc czytam napewno ;)

Pozdrawiam

Augusto 

Wysłany: 2007-02-12, 14:06   

Cień wiatru także moge polecić. Zazwyczaj jednak czytam reportaże opracowania historyczne bądż książki z zakresu psychologii.
A najśmieszniejsza książka jaką czytałem (co prawda dawno dawno temu) to Nuda Pierścieni. Nie trudno sie domyśleć o co chodzi. Nawet czytając piąty raz mi się nie znudziła. Zdecydowanie godna polecenia.

rotten
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-12, 15:13   

U mnei ostatnio Optymalizacja Windows xp w praktyce i C++ w 24 godziny.

Kozlej 

Wysłany: 2007-02-12, 18:23   

rotten napisał/a:

interesujące przynajmniej? 8) książki napewno są ciekawsze od filmów i przytym bardzo pobudzają wyobraźnię :) moge polecić także Pachnidło Patrica Suskinda ;)

Carina Sin 
Tru Hardcore

Wysłany: 2007-02-12, 21:00   

Fantasy też czytam. Uwielbiam, ale zależy jakie. Eragona nawet lubię, chociaż jest bardzo nieoryginalny. Zabieram się za Roberta Salvatore.

The White Stripes, Sex Pistols, Dezerter, Nirvana, Alice in Chains, Guns N Roses, KoRn, SOaD, Metallica, Slayer, Children of Bodom

rotten
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-12, 21:36   

Kozlej napisał/a:
rotten napisał/a:

interesujące przynajmniej? 8) książki napewno są ciekawsze od filmów i przytym bardzo pobudzają wyobraźnię :) moge polecić także Pachnidło Patrica Suskinda ;)

Bardzo inetersujące :) Polecam wszystkim.

Czorth 
Satanas ante portas

Wysłany: 2007-02-13, 10:27   

rotten napisał/a:
Kozlej napisał/a:
rotten napisał/a:

Bardzo inetersujące :) Polecam wszystkim.

hehe... a zapytaj studenta politechniki jakie książki ostatnio przeczytał - obróbka metali, analiza II, biomechanika itp. itd. :wink:

ja ostatnio w ogóle nie czytam książek... tak gdzieś od roku :roll:

7711150 - tylko konkretnie!

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2007-02-13, 15:29   

Czorth napisał/a:
ja ostatnio w ogóle nie czytam książek... tak gdzieś od roku :roll:

Wiadomo - perkusista :D
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Geralt 
Acid Drinker

Wysłany: 2007-02-13, 20:14   

ojejku, ja to kocham czytać! W roku szkolnym nie mam za bardzo czasu, ale w wakacje spokojnie z 10m się przeczyta :wink:
najlepszy jest Stephen King - maestro, nikt nie pisze tak jak on. Lubię też polską fantastykę (Sapkowski!) i kryminały.

Merrique 

Wysłany: 2007-03-11, 19:17   

Oj King jest wspanialy, prawie wszystko jego czytalam;)Zreszta adaptacje filmowe tez sa niczego sobie:> Oprocz KInga takze Koontz, Masterton, Sapek, PILIPIUK,Ziemianski, Marquez, Hayden, Goodkind, seria dragonlance i masa innych rzeczy z fantasy i horroru, poza tym uwielbiam jeszcze Carolla. Za to nie trawie pompatycznego Tolkiena, za duzo opisow. Ostatnio odsiwezam sobie Piekare, cykl o boskim inkwizytorze:)

vampir 

Wysłany: 2007-03-11, 23:46   

W sumie czytam chyba dużo... czasem nawet ponad 20 książek w miesiącu. Nie powiem że zawsze dla przyjemności często jest tak że musze czytać z powodów studiów.
Najwięcej poświęcam tematyce religii, głównie tych pogańskich ale i chrześcijaństwu sporo.
Z innych tematów często sięgam po coś z filozofii, socjologia, psychologia.
Z fantastyki czytam wszystko co wydaje wydawnictwo ISA no i oczywiście klasykę wszystkim znaną oraz podręczniki do RPG.
Horrorów w sumie dawno nie czytałem ale jak już to Kinga i Mastertona najczęściej chyba (z horrorów to chyba ostatnio Misery Kinga ostatnio przeczytałem).
Wiele poświęcam też tematom magii, ezoteryzmu i okultyzmu oraz paleoastronautyki i ufologii.
Ogólnie to uwielbiam czytać (choć zazwyczaj czytanie jednej książki nudzi dlatego czytam po kilka na raz)... Na ten moment jestem w trakcie czytania 6 książek (Eschatologia Islamu, Więźniowie Szatana, Herezjarchowie i Schizmatycy, Życie Seksualne Papieży, Zarys Dziejów Papieży, i taka odskocznia od religii Cormyr czyli fantastyka z ISA)
Regularnie czytam tzw. świete ksiągi (Koran, Biblie czy Bhagawatgitę)
ojców naszych wzgardził wiarą!
Slavu Sventovitu!
Slavu Bogu nashemu!

Geralt 
Acid Drinker

Wysłany: 2007-03-12, 15:22   

Merrique napisał/a:
Zreszta adaptacje filmowe tez sa niczego sobie

widziałem jakiś czas temu "Lśnienie". Trochę odstępów od fabuły ale ogólnie ok (Jack Nicholson - kapitalny wybór!)

Merrique napisał/a:
Koontz

jakoś mnie nie przekonuje... Za bardzo przynudza.

Merrique napisał/a:
Masterton

lubię te jego rzeźnickie opowiadania :mrgreen: "Rytuał" i"Czarny Anioł" oceniam na 5+

Merrique napisał/a:
Za to nie trawie pompatycznego Tolkiena, za duzo opisow. Ostatnio odsiwezam sobie Piekare, cykl o boskim inkwizytorze:)

Też jakoś "Władca" mnie nie przekonał. Parę lat temu się zabrałem za trylogie ale szybko mnie znużyła. Jak Jackson wziął się za ekranizację i o "Władcy" zrobiło się głośno (i upierdliwie) to już zupełnie nie miałem na to ochoty. Sapek lepszy :)
A Piekara faktycznie dobry. Czytałem "Młot na Czarownice" i bardzo mi przypadło do gustu!

Odpowiedz do tematu