Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Książki

Ile książek połykasz w przeciągu miesiąca?
Jestem normalnym kretynem i nie czytam.
20%
 20%  [ 15 ]
Jedną - dwie, po większej ilości mam niestrawność.
27%
 27%  [ 20 ]
Od dwóch do pięciu - wtedy jestem syty!
37%
 37%  [ 28 ]
Więcej niż pięć, pierdolę diety i nie dbam o linię.
14%
 14%  [ 11 ]
Głosowań: 74
Wszystkich Głosów: 74

Autor Wiadomość
Merrique 

Wysłany: 2007-03-12, 18:03   

Z Mastertona moje ulubione to Manitou i Sfinks. Jeszcze Poe i Lovercraft m isie przypomnial. Niektore czesci Conana byly niezle, zwlaszcza Howarda, Jordan tez byl niczego sobie...
Piekara jest super, w Przenajswietszej Rzeczypospolitej znakomicie ukazuje losy Polandii, jak widac w tej chwili nie jest to tak odlegle jakby sie wydawalo...

Geralt 
Acid Drinker

Wysłany: 2007-03-12, 18:08   

Lovecraft - klasyk :) czytałem kiedyś zbiór opowiadań "W Górach Szaleństwa", bardzo ciekawe patenty i niesamowity sposób narracji. A na opowiadania Poego jakoś nigdy nie miałem wielkiej ochoty. Może czas to zmienić? :wink:

vampir 

Wysłany: 2007-03-12, 20:22   

No W Górach Szaleństwa jest świetne... Chyba najlepsze opowiadania jakie czytałem
ojców naszych wzgardził wiarą!
Slavu Sventovitu!
Slavu Bogu nashemu!

Carina Sin 
Tru Hardcore

Wysłany: 2007-03-12, 20:31   

Szukam Roberta Salvatore na merlinie, w Polskich empikach jest tylko jeden egzemplarz.

The White Stripes, Sex Pistols, Dezerter, Nirvana, Alice in Chains, Guns N Roses, KoRn, SOaD, Metallica, Slayer, Children of Bodom

166290 
demon lung

Wysłany: 2007-03-12, 21:12   

Poe, palce lizać. I Lovercraft, ta psychodela, strach poczas czytania i specyficzna, groteskowa atmosfera. Aaaah :D
Do tego Andrzej Pilipiuk i jego saga o Wedrowyczu, mocne.
No i oczywiście Pratchett, klasyk a jaki poczytny.

Merrique 

Wysłany: 2007-03-12, 21:38   

Z Poego moje ulubione to Zaglada domu Usherow i Czarny kotus, ale wszystko jego mozna wlasciwie polecic. Za to Wedrowycz to juz kultowa postac, choc w "Wieszac kazdy mzoe" rzadzi ciocia Agnieszka:)))Zreszta tegoz pana niejaka Operacja dzien wskrzeszenia tez jest calkiem calkiem, jak i cykl o paniach Kruszewskich:)Dorzucilabym jeszcze Anne Rice, szczegolnie Merrick i wywiad, a takze jegomoscia Gaimana i Ursule le Guin.

Alexii 
Pa(n)zerna Elita

Wysłany: 2007-03-12, 21:46   

Carina Sin napisał/a:
Szukam Roberta Salvatore na merlinie, w Polskich empikach jest tylko jeden egzemplarz.

Kiedyś miałem koło 12 jego książek (bodajże 6 lat temu to było). Wszystkie sprzedałem. "Trylogia Doliny Lodowego Wichru" była bardzo fajna. "Trylogia Mrocznego Elfa" miała dobry tylko pierwszy tom. Resztę jego książek lepiej sobie odpuścić i wziąć coś bardziej ambitnego.

http://thrashmetal.mojeforum.net/
http://www.myspace.com/thrashmetalforum
http://www.lastfm.pl/group/Thrash+Metal+Forum%21

vampir 

Wysłany: 2007-03-12, 23:44   

Carina Sin napisał/a:

Mam wszystkie jego książki i prawie każda jest świetna... (fakt jednak że troche przesadza z tym Drizzem) A ty Carina Sin zajrzyj na strone wydawnictwa ISA tam znajdziesz kilka jego książek.
ojców naszych wzgardził wiarą!
Slavu Sventovitu!
Slavu Bogu nashemu!

Geralt 
Acid Drinker

Wysłany: 2007-03-13, 08:22   

"Kroniki Jakuba Wędrowycza" miażdżą :) Książki o tak wyrazistym głównym bohaterze i o takim poczuciu humoru dawno nie czytałem. Polskie fantasy rox!!! Z innych książek polecam jeszcze: "Rudy Orm" Fransa Bengtssona (zajebista książka o przygodach młodego chłopaka, który zostaje wikingiem osadzona w czasach przedchrześcijańskiej Europy), "Król Szczurów" Jamesa Clavella (opis życia jeńców alianckich w obozie na japońskiej wysepce podczas II wojny), "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakowa (wiadomo :) ) i parę innych pozycji...

hevidevi

Wysłany: 2007-03-13, 20:33   

ja ostatnio czytam Lothara Gunthera-Buchheima - Das Boot, genialna ksiżka, na jej podstawie nakręcili film oraz serial. polecam każdemu

rYs 
dziwne tabletki

Wysłany: 2007-03-14, 04:35   

To ja powiem tak...w liceum(tak, tak to prawda ze liceum gejem jedzie), nie czytalem prawie nic, i jak skonczylem siostra(tez franca pewnie tu zalogowana) wciagnela mnie w ksiazki. Czytam od 2 lat mnostwo-glownie klasyka, (choc ciezko pogodzic to ze studiami)...ale WARTO, (przed chwila skonczylem "Idiote")-polecam, serio jak mozecie bierzcie sie ludzie za czytanie! btw:pozdrowienia dla tego kogos co czyta Lovercrafta-ja juz wszystkie przeczytalem-dobry gust Bracie! pozdr!

Shavrash 
Unchained Wolf

Wysłany: 2007-03-14, 14:48   

Właśnie skończyłem Inne Pieśni Dukaja i po przeczytaniu połowy książki spodziewałem się dziwnego i mało zrozumiałem końca, no ale dostałem bardzo dziwny i kompletnie niezrozumiały koniec... no cóż, trzeba będzie kiedyś przeczytać drugi raz.

Czorth 
Satanas ante portas

Wysłany: 2007-03-19, 12:17   

vampir napisał/a:
No W Górach Szaleństwa jest świetne... Chyba najlepsze opowiadania jakie czytałem

tytułową historię zawalił wg mnie... początek zajebiście genialny, ale samo zakończenie zawiodło mnie.

nie pamiętam tytułu i może mylę z poe, ale (zbiór) "coś na progu" zrobiło na mnie większe wrażenie

7711150 - tylko konkretnie!

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ

demanufacture 

Wysłany: 2007-03-19, 12:34   

mnie sie bardzo spodobala ksiazka "Nim zapadnie ciemnosc" z serii Starcraft. zreszta cala seria byla niezla ale ta ksiazka najbardziej mi przypadla do gustu.

in battle there is no law...

Geralt 
Acid Drinker

Wysłany: 2007-03-19, 12:50   

Zgadzam się z Czorthem, końcówka "W górach..." jest drętwa. Połazili po korytarzach, przestraszyli się i uciekli. A potencjał był niezły. Z innych opowiadań Lovecrafta podoba mi się "Uwięziony wśród faraonów" i (nie pamiętam tytułu) historia kolesia, który próbował ożywiać trupy. Cholera, wie ktoś jaki to był tytuł?

Odpowiedz do tematu