Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy
Autor Wiadomość
nug-soth 
sturm

Wysłany: 2006-08-06, 12:06   Filmy

Przywracam temat bo z tego co widze ktos bardzo madry go usunal :?

Obejrzalem The Mothman Prophecies, ktore polecal Juman bodajze, i musze powiedziec, ze ni chuj mi sie nie podobalo. Pomysl na film sredni, choc mozna bylo cos z niego wyciagnac, a caly obraz bardzo konwencjonalny, przewidywalny, troche nudny i w gruncie rzeczy - banalny. W miare fajne zdjecia, dosc mroczny klimat, jednak nie zdolal mnie przestraszyc ani razu. No i te zakonczenie - typowo holiludzka kupa.

W sumie to samo moglbym powiedziec o The Jacket (super tlumaczenie - Obled) z Adrienem Brody, tyle tylko, ze tam byl lepszy pomysl, tym wieksza szkoda, ze tak chujowo pociagniety.

Za to przede mna Arizona Dream :D

Darkness-Juman 

Wysłany: 2006-08-06, 12:51   Re: Filmy

nug-soth napisał/a:
Przywracam temat bo z tego co widze ktos bardzo madry go usunal :?

A ja kurwa tyle się naszukałem i stwierdziłem, że jestem ślepy... ostatnie co by mi przyszło na myśl to to, że ktoś mógłby wyjebac ten temat.

nug-soth napisał/a:
Obejrzalem The Mothman Prophecies, ktore polecal Juman bodajze, i musze powiedziec, ze ni chuj mi sie nie podobalo. Pomysl na film sredni, choc mozna bylo cos z niego wyciagnac, a caly obraz bardzo konwencjonalny, przewidywalny, troche nudny i w gruncie rzeczy - banalny. W miare fajne zdjecia, dosc mroczny klimat, jednak nie zdolal mnie przestraszyc ani razu. No i te zakonczenie - typowo holiludzka kupa.

Tu bardzo słuszna uwaga - rękach reżysera doświadczonego w kinie grozy, ten film mógłby miec zupełnie inny, straszniejszy obraz... tak bynajmniej sądzę.
Jednak mnie osobiście podobał się właśnie w takiej formie w jakiej został podany, chuj z wszechobecnym klimatem "hollywood" w tym filmie, mnie to aż tak nie razi. Na tle innych amerykańskich filmów "Przepowiednia" wypada wg. mnie wyśmienicie.

A z filmów ostatnio przeze mnie oglądanych: "Imię Róży" i "11:14"... nie żałuje ani jednej minuty ;) Choc bez wątpienia "Imię Róży" o niebo lepszy od "11:14".

nug-soth 
sturm

Wysłany: 2006-08-06, 14:35   

Imie Rozy to juz klasyka, swietny film, przede wszystkim dzieki przytlaczajacej atmosferze. A o "11:14" nie slyszalem, co to?

Darkness-Juman 

Wysłany: 2006-08-07, 12:04   

nug-soth napisał/a:
A o "11:14" nie slyszalem, co to?

Wizjonerstwo i sztuka przewidywania reżysera tego filmu jest godna podziwu. Rzecz dzieje się w miasteczku, gdzie kilka w pewien sposób powiązanych ze sobą osób koło godziny 11:14 przeżywa najgorsze momenty swojego życia. Przez 90% czasu trwania filmu właśnie w tych różnych miejscach budowana jest akcja, by w końcówce wszystko ułożyło się w jedną całośc. Co konkretnie się tam dzieje nie będę mówił, bo zjebie wam zabawę, ale film jest naprawdę ciekawy i warty obejrzenia, choc na początku lekko nuży.

Oczywiście można miec wszystko w dupe i powiedziec, że to amerykańska papka, ale nawet... żeby tak stwierdzic, trzeba go obejrzec ;)

Btw. wczoraj na grubiej imprezie mieliśmy obejrzec "Czas Cyganów", ale stwierdziłem że to nie jest film na takie okazje i powiedziałem "NIE!". Obejrzę kiedy indziej...

Devir 

Wysłany: 2006-08-07, 12:08   

Też nie znam... http://11.14.filmweb.pl/ proszę, poczytaj. :) coś o tym filmie słyszałem...

Dziś mam zamiar obejżeć "Nic smiesznego" bede go pierwszy raz oglądał....

Darkness-Juman 

Wysłany: 2006-08-07, 12:21   

Devir napisał/a:
Dziś mam zamiar obejżeć "Nic smiesznego" bede go pierwszy raz oglądał....

"... i tak kurwa do zajebania" ;) Świetny film, niedługo mam zamiar obejrzec go po raz kolejny.

nacho

Wysłany: 2006-08-07, 15:13   

dobra - widzial ktos Donnie Darko? Bo to moim zdaniem jest jeden z lepszych filmow jakie kiedykolwiek powstaly.
Podobnie moge powiedziec o The Thing (choc na ten film trzeba sie odpowiednio natsawic - bo zalezy kto jakie horrory lubi - ale towarzychu na tym forum powinien sie podobac :twisted: )

nug-soth 
sturm

Wysłany: 2006-08-07, 16:39   

nacho napisał/a:
dobra - widzial ktos Donnie Darko? Bo to moim zdaniem jest jeden z lepszych filmow jakie kiedykolwiek powstaly.
Podobnie moge powiedziec o The Thing (choc na ten film trzeba sie odpowiednio natsawic - bo zalezy kto jakie horrory lubi - ale towarzychu na tym forum powinien sie podobac :twisted: )

Donnie Darko to jest kolejny film ktory swietnie sie zapowiada i chujowo rozwija. Do pewnego momentu na prawde swietny klimat, bardzo schozofreniczne obrazy i pomysly, ale mniej wiecej od sceny gdzie Mr Krolik zdejmuje maske zaczyna sie stopniowy spadek napiecia. A zakonczenie slabe.
Ale film da sie obejrzec.

A The Thing - hehe - nic specjalnego, ale mozna zobaczyc. W sumie sympatyczny filmik.

Jack the Nipper 
Crazy Gang

Wysłany: 2006-08-07, 22:11   

Widziałem wczoraj "Closer". Lubie takie filmy robione na podstawie sztuki teatralnej. Niby tylko gadają, ale jednak to gadanie robi wrażenie. Widział ktoś?

nug-soth 
sturm

Wysłany: 2006-08-07, 22:15   

Jack the Nipper napisał/a:
Widziałem wczoraj "Closer". Lubie takie filmy robione na podstawie sztuki teatralnej. Niby tylko gadają, ale jednak to gadanie robi wrażenie. Widział ktoś?

Tak, na prawde niezly film. Oto jak mozna zrobic film bez akcji, na samych dialogach, zeby nie byl przegadany.

nacho

Wysłany: 2006-08-07, 23:59   

"Coś" moze nie robi wrazenia teraz, ale robil parenascie lat temu. glownie chodzilo atm o klimat, nie o potworki czy animacje :) klimat - niewiadomo bylo kto jest kim, czy kumpel obok ciebie to jeszcze czlowiek czy moze juz imitacja...to bylo dobre

co do Donnie Darko..... zrozumiales wogole ten film? wiesz o co w nim chodzilo? gdybys wiedzial to bys inaczej o nim napisal.... nie oznacza to ze bys go chwalil - gusta tematyczne sa rozne. ale ksztalt twojej wypowiedzi sugeruje ze przeszedles obok filmu jak obok taniego thrillera. film ma kilka mozliwych rozstrzygniec, mozna go roznie interpretowac. do tego jest jeszcze wersja rezyserska, dokladniej omawiajaca sens filmu. krazy tez po internecie krotka ksiazka, ktora stanowi czesc fabuly i ktora powinno sie przeczytac zeby pojac film (jej fragmenty sa przytaczane w wersji rezyserskiej). tym, ktorzy jeszcze nie widzieli goraco polecam. ale nie na prochach, jaraniu czy wódzie... na trzezwo i w pelnym skiupieniu ;) ;)
a tak poza tym to ten film jest na conajmniej 2 obejrzenia

nug-soth 
sturm

Wysłany: 2006-08-09, 11:03   

nacho napisał/a:

co do Donnie Darko..... zrozumiales wogole ten film? wiesz o co w nim chodzilo? gdybys wiedzial to bys inaczej o nim napisal.... nie oznacza to ze bys go chwalil - gusta tematyczne sa rozne. ale ksztalt twojej wypowiedzi sugeruje ze przeszedles obok filmu jak obok taniego thrillera. film ma kilka mozliwych rozstrzygniec, mozna go roznie interpretowac. do tego jest jeszcze wersja rezyserska, dokladniej omawiajaca sens filmu. krazy tez po internecie krotka ksiazka, ktora stanowi czesc fabuly i ktora powinno sie przeczytac zeby pojac film (jej fragmenty sa przytaczane w wersji rezyserskiej). tym, ktorzy jeszcze nie widzieli goraco polecam. ale nie na prochach, jaraniu czy wódzie... na trzezwo i w pelnym skiupieniu ;) ;)
a tak poza tym to ten film jest na conajmniej 2 obejrzenia

Dlaczego sadzisz, ze nie zrozumialem? Dlaczego mialbym pisac inaczej? Wiesz istnieje wiele filmow ktorych nie mozna zrozumiec do konca a sa przezajebiste (vide Stay czy legendarna juz Odyseja Kosmiczna 2001), sa tez takie, ktore na sile stara sie udziwnic by ludzie pomysleli - wow, nikt tego nie kuma, co za odlot (vide Zagubiona Autostrada ktorej nie trawie po prostu). I sa filmy jak Donnie Darko, ktore ani nie sa zbyt inteligentne, ani zbyt zakrecone (choc stara sie je zakrecic, ale w ramach holiludzkich norm, tak, zeby jednak wieksza czesc zrozumiala), i nie przedstawiaja wiekszych wartosci (dla mnie przynajmniej).

Ksztalt mojej wypowiedzi bynajmniej nie sugeruje, ze podszedlem do tego filmu jak taniego thrillera. Skad taka interpretacja? Twoim zdaniem tylko thrillery maja klimat czy co? Bo nie zrozumialem zarzutu.

A krazace po necie pierdoly za bardzo mnie nie interesuja, bo wazny jest film a nie dodatki. Ale wersje rezyserska obejrzalbym (a normalna ogladalem 3 razy, wiec nie zarzucicsz, ze raz obejrzalem i sie wypowiadam).

nacho

Wysłany: 2006-08-09, 12:39   

No dobra - nie podobal Ci sie i tyle :wink: koniec polemiki

Swoja droga tez nie trawie Zagubionej Autostrady... wogole Lyncha - widzial ktos Eraserhead?? Co za pojebany film :D

Stay jest dobry - tez sie zgadzam.

Eternal_hate 
Sodomized by satan

Wysłany: 2006-08-09, 15:24   

11.14 to straszna kaszana niepolecam. A film ktory ostatnio obejrzalem i mi sie podobal to Wierny Ogrodnik.

nacho

Wysłany: 2006-08-09, 16:39   

Wierny ogrodnik dobry! ja przed wczoraj widzialem Hard Candy. Popierdolony film strasznie - nie to ze pokrecony - po prostu jebniety. Jak obejrzycie to zrozumiecie o co mi chodzi :) generalnie polecam i zarazem nie polecam ;)

Z ostatnich rzeczy to przebrnalem tez przez Supermana - musialem zeby recenzje napisac. Na szczescie oddali mi za kino. Gowno niesamowite. Doskonale sobie zdaje sprawe ze to film rozrywkowy - ale nawet biorac pod uwage to kryterium - jest zenujaco debilny i nie wart zlamanego grosza. Dla rozrywki juz lepiej Cars obejrzec albo jakas komedie

Posejdon - myslalem, ze tu chodzi o jakies dawne czasy, ze to cos w stylu Titanica bedzie. A to nowoczesny statek, a pasazerowie wyposazeni sa w komorki :) Calkiem przyjemnie sie oglada. Zdecydowanie wole taka rozrywke niz te gowna w stylu supermana czy xmenow.

A jesli chodzi o komiksowki - to jedyny dobry film (zreszta wogole jeden z lepszych filmow jakie w zyciu widzialem) to oczywiscie Sin City - niesamowite kino!!!!

PS: jesli ktos z Was (kinomanow) bylby zainteresowany prowadzeniem serwisu filmowego (w wolnym czasie) - zajrzyjcie do dzialu Strony WWW

Odpowiedz do tematu