Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co z tą Anglią?
Autor Wiadomość
vodka

Wysłany: 2008-02-20, 23:34   Co z tą Anglią?

Czy wyjazdy do Anglii, Irlandii, Szkocji, nadal się opłacają tzn. czy można zarobić tam większe pieniądze? Zdaję sobie sprawę, że już nie jest tak jak kiedyś a i w przyszłości będzie trudniej zarobić PRAWDZIWE pieniądze. A może jestem w błędzie?

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-21, 13:09   Re: Co z tą Anglią?

vodka napisał/a:
Czy wyjazdy do Anglii, Irlandii, Szkocji, nadal się opłacają tzn. czy można zarobić tam większe pieniądze? Zdaję sobie sprawę, że już nie jest tak jak kiedyś a i w przyszłości będzie trudniej zarobić PRAWDZIWE pieniądze. A może jestem w błędzie?

Potrzebne Ci jedynie: wyższe wykształcenie, naprawdę bardzo dobra znajomość języka angielskiego, doświadczenie zawodowe, oraz trochę szczęścia. (nawet, "bardzo trochę"). Jeżeli, spełniasz te wszystkie kryteria, a szczęście Ci dopisze, to na pewno warto wyjechać na wyspy. Good luck...

vodka

Wysłany: 2008-02-21, 22:06   Re: Co z tą Anglią?

Klang Harcun napisał/a:
vodka napisał/a:

Potrzebne Ci jedynie: wyższe wykształcenie, naprawdę bardzo dobra znajomość języka angielskiego, doświadczenie zawodowe, oraz trochę szczęścia. (nawet, "bardzo trochę"). Jeżeli, spełniasz te wszystkie kryteria, a szczęście Ci dopisze, to na pewno warto wyjechać na wyspy. Good luck...

Problem w tym, że mam wykształcenie gimnazjalne :) , po angielsku mogę się dogadać, zero doświadczenia a szczęścia w życiu jak kot napłakał. :) No i co tu teraz zrobić?

trickster_g 

Wysłany: 2008-02-21, 22:08   Re: Co z tą Anglią?

vodka napisał/a:
No i co tu teraz zrobić?

Ucz się!

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-21, 22:57   Re: Co z tą Anglią?

vodka napisał/a:
Problem w tym, że mam wykształcenie gimnazjalne :) , po angielsku mogę się dogadać, zero doświadczenia a szczęścia w życiu jak kot napłakał. :) No i co tu teraz zrobić?

Oj, to niedobrze. Jeżeli, niedawno skończyłeś gimnazjum i marzy Ci się kariera na wyspach, to sobie daruj. Dokończ edukację, to Ci się opłaci. W przeciwnym razie, skończysz jako zwykły robotnik. Tym samym, zasilając szeregi klasy niewolniczo-robotniczej polskiego pochodzenia. Stary, w Wielkiej Brytanii, nawet robotnik musi mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, bo konkurencja jest spora. Angielski pracodawca, ma w kim wybierać. Najlepiej będzie, jak zdobędziesz odpowiednie wykształcenie, albo doświadczenie zawodowe. Coś, czym mógłbyś sie pochwalić, "zareklamować". Inaczej, marny Twój los. Będziesz wykonywał najgorszą robotę, za marne pieniądze. A przy obecnym kursie Funta, naprawdę nie warto "robić za niewolnika".

vodka

Wysłany: 2008-02-22, 12:30   Re: Co z tą Anglią?

Klang Harcun napisał/a:
vodka napisał/a:

Oj, to niedobrze. Jeżeli, niedawno skończyłeś gimnazjum i marzy Ci się kariera na wyspach, to sobie daruj. Dokończ edukację, to Ci się opłaci. W przeciwnym razie, skończysz jako zwykły robotnik. Tym samym, zasilając szeregi klasy niewolniczo-robotniczej polskiego pochodzenia. Stary, w Wielkiej Brytanii, nawet robotnik musi mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, bo konkurencja jest spora. Angielski pracodawca, ma w kim wybierać. Najlepiej będzie, jak zdobędziesz odpowiednie wykształcenie, albo doświadczenie zawodowe. Coś, czym mógłbyś sie pochwalić, "zareklamować". Inaczej, marny Twój los. Będziesz wykonywał najgorszą robotę, za marne pieniądze. A przy obecnym kursie Funta, naprawdę nie warto "robić za niewolnika".

Niestety wojsko wzywa... już nie ma niestety czasu na naukę. Ale może jak wyjdę z woja to bedzie jakaś szansa na godną pracę... Kto wie...

trickster_g 

Wysłany: 2008-02-22, 13:51   Re: Co z tą Anglią?

vodka napisał/a:
Niestety wojsko wzywa... już nie ma niestety czasu na naukę. Ale może jak wyjdę z woja to bedzie jakaś szansa na godną pracę... Kto wie...

Możesz też zostać w wojsku na zawodowego... pod koniec służby rozważałem taką opcję. Żołnierze w stopniu kaprala mogą już dostać mieszkanie, więc warto to przemyśleć.

Euthanasia 

Wysłany: 2008-02-22, 13:59   

Trzeba być albo strasznym ignorantem , albo potwornym leniem , żeby mieć w tych czasach jedynie wykształcenie gimnazjalne... :|
Myślę, że powinieneś wyjechać do Anglii.

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-22, 14:08   

Euthanasia napisał/a:

Euthanasia, ale co on tam będzie robił? Zrozum, on nawet nie ma wykształcenia zawodowego. Jego referencje zawodowe, są nijakie. Co gorsza, nie ma żadnego doświadczenia zawodowego. Nie wiem jak radzi sobie z angielskim, ale samo "dogadanie się", to zdecydowanie za mało. Tam jest bardzo konkurencyjny rynek pracy, jest w kim wybierać. Może nie sprostać twardym wymogom rynku. Tam, nie ma czego szukać. Jedyną jego nadzieją, jest armia. Ale nawet tam, trzeba mieć jakieś wykształcenie. Ciężka sprawa...

Euthanasia 

Wysłany: 2008-02-22, 14:16   

Klang Harcun napisał/a:
Euthanasia napisał/a:

Euthanasia, ale co on tam będzie robił? Zrozum, on nawet nie ma wykształcenia zawodowego. Jego referencje zawodowe, są nijakie. Co gorsza, nie ma żadnego doświadczenia zawodowego. Nie wiem jak radzi sobie z angielskim, ale samo "dogadanie się", to zdecydowanie za mało. Tam jest bardzo konkurencyjny rynek pracy, jest w kim wybierać. Może nie sprostać twardym wymogom rynku. Tam, nie ma czego szukać. Jedyną jego nadzieją, jest armia. Ale nawet tam, trzeba mieć jakieś wykształcenie. Ciężka sprawa...

Klang Harcun :) - dlatego właśnie sugeruję , że powinien wyjechać... ;)

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-22, 14:36   

Euthanasia napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że chcesz się go pozbyć, z naszego pięknego raju ;) . Vodka, nie bądź głupcem, nie wyjeżdżaj. Chyba, że chcesz skończyć, jako osoba sprzątającą angielskie ulice, albo wyprowadzająca psy. Na twoim miejscu, gdybym, już miał wyjechać. To uzupełniłbym zaległości w edukacji, albo przynajmniej skończył jakiś kurs zawodowy. Kurczę, ja studiuję, a bałbym się wyjechać do Anglii, bez odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia zawodowego. Z takimi kwalifikacjami jak twoje vodka, to daleko nie zajdziesz. Koniecznie, musisz coś z tym zrobić, na naukę (podobno) nigdy nie jest za późno. Ewentualnie, porozglądaj sie za jakimiś kursami w armii, może tam uda Ci sie jakoś uzupełnić wykształcenie, albo przejść na zawodowstwo.

vodka

Wysłany: 2008-02-22, 23:29   

Klang Harcun napisał/a:
Euthanasia napisał/a:

Odnoszę wrażenie, że chcesz się go pozbyć, z naszego pięknego raju ;) . Vodka, nie bądź głupcem, nie wyjeżdżaj. Chyba, że chcesz skończyć, jako osoba sprzątającą angielskie ulice, albo wyprowadzająca psy. Na twoim miejscu, gdybym, już miał wyjechać. To uzupełniłbym zaległości w edukacji, albo przynajmniej skończył jakiś kurs zawodowy. Kurczę, ja studiuję, a bałbym się wyjechać do Anglii, bez odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia zawodowego. Z takimi kwalifikacjami jak twoje vodka, to daleko nie zajdziesz. Koniecznie, musisz coś z tym zrobić, na naukę (podobno) nigdy nie jest za późno. Ewentualnie, porozglądaj sie za jakimiś kursami w armii, może tam uda Ci sie jakoś uzupełnić wykształcenie, albo przejść na zawodowstwo.

Zastanawiałem się (po wyjściu z wojska) nad jakimiś kursami informatycznymi ew. chociażby kurs wózka widłowego :) i po takich kursach chyba są ZNACZNIE większe szanse na zarobienie kasy?

[ Dodano: 2008-02-22, 23:33 ]
Czytając wiele informacji o zawodowstwie, nie mam zbyt wiele szans, by zostać zawodowcem bo mam wyrok sądowy w zawieszeniu, a z tego co się orientuję to nie można być żołnierzem zawodowym mając konflikt z prawem :) Kurwa.... trudna sytuacja. :|

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-23, 15:20   

vodka napisał/a:
Zastanawiałem się (po wyjściu z wojska) nad jakimiś kursami informatycznymi ew. chociażby kurs wózka widłowego :) i po takich kursach chyba są ZNACZNIE większe szanse na zarobienie kasy? Czytając wiele informacji o zawodowstwie, nie mam zbyt wiele szans, by zostać zawodowcem bo mam wyrok sądowy w zawieszeniu, a z tego co się orientuję to nie można być żołnierzem zawodowym mając konflikt z prawem :) Kurwa.... trudna sytuacja. :|

Tak, lepsze to niż nic. Kursy uzupełniające, na pewno mogą się okazać użyteczne. Niestety, ale raczej na zawodowstwo nie masz szans. Z wyrokiem, nie przyjemnie Cię, żadna "grupa mundurowa". Tam, jest potrzebne zaświadczenie, o niekaralności. Natomiast, nie jest tak źle. Obecnie, zaświadczenie o niekaralności, jest rzadko wymagane. Dlatego, jak uzupełnisz zaległości w edukacji, zdobędziesz jakieś doświadczenie zawodowe, ogólnie rzecz biorąc - podniesiesz swoje referencje, to nie będzie tak najgorzej. Powodzenia stary.

Czorth 
Satanas ante portas

Wysłany: 2008-02-23, 23:55   

kurwa ale PIERDOLENIE!!!

gość zakończył edukacje na gimnazjum i rada - zostań w kraju. Po co? I tu i w Anglii będzie sprzątał ulice czy coś w tym klimacie, a zatem czy lepiej sprzątać za 1000zł czy 1000 funtów?

Zresztą dobra rada - robisz prawko (zresztą do końca nie wiem ocb, ale wojsko pozwala wyrabiać wyższe kategorie - przynajmniej znajomy tak wykombinował), robisz papiery na widlaka, obijasz się wykończeniach wnętrz, budowlance, na gwałt szuklasz prac typu spawanie, malowanie itp...

i jesteś ustawiony.

7711150 - tylko konkretnie!

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ

Klang Harcun 

Wysłany: 2008-02-24, 00:03   

Czorth napisał/a:
?Zresztą dobra rada - robisz prawko (zresztą do końca nie wiem ocb, ale wojsko pozwala wyrabiać wyższe kategorie - przynajmniej znajomy tak wykombinował), robisz papiery na widlaka, obijasz się wykończeniach wnętrz, budowlance, na gwałt szuklasz prac typu spawanie, malowanie itp...

Czorth, ale Ty się tak nie denerwuj. Autor tematu, może skorzystać z twojej rady. W gruncie rzeczy, dla niego każde rozwiązanie, będzie tylko dobre.

Odpowiedz do tematu