Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Morgoth
Autor Wiadomość
ThrashDeath
Flesh Devourer

Wysłany: 2007-07-22, 16:46   Morgoth

Fajna, niemiecka kapelka. Kupiłem sobie ich płytkę z EP-kami "Resurrection Absurd"(1989) i "Eternal Fall"(1990 - produkowana i miksowana przez samego Scotta Burnsa!) z serii remasterów deathmetalowych "Death Certificate" (świetnej, trzeba przyznać).
Naprawdę, nieźle panowie dają!

Cannot stop the BATTERY!

world_eater
NUCLEAR CHAOS

Ulubiony drink:: żytnia z lidla za 14,99
Wysłany: 2007-07-24, 17:06   

Bardzo fajna kapelka,nie znam tylko Odium.Też poluję na Eternal Fall/Resurrection Absurd i pewnie niedlugo to sobie nabęde,bo mam to na chujowej kasecie.Cursed to świetna płyta,wokale są genialne,Isolated czy Body Count to chyba moje ulubione kawałki na tej płycie.
Szkoda że potem nagrali totalną srakę w postaci Feel sorry for the fanatics.Tfu!

CODE IS RED 
RED IS CODE

Wysłany: 2008-05-14, 19:48   

ef, c, o - zarabiste plyty kapelka warta polecenia najbardziej lubie plytke ef - surowa i konkretna.

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2009-07-23, 17:58   

Cursed to naprawdę kawał świetnej muzyki, reszty nie słyszałem.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

world_eater
NUCLEAR CHAOS

Ulubiony drink:: żytnia z lidla za 14,99
Wysłany: 2009-07-23, 21:43   

Zalatw dwie pierwsze EPki."Odium" niezłe,ale już "szukają"...Trzeci album spalić,zgnieść.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2009-07-24, 08:31   

Odium i Cursed wprost zajebiste, trójka...no cóż, mogli zmienić nazwę, albo w ogóle rozwiązać zespół i nagrać to coś pod innym szyldem :? EPek nie słyszałem (albo dawno i nie pamiętam już :drapie: ). ogółem świetna kapela
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2009-07-24, 10:19   

world_eater napisał/a:
Zalatw dwie pierwsze EPki."Odium" niezłe,ale już "szukają"...Trzeci album spalić,zgnieść.

Gdzieś mi mignęło na Allegro przed oczami, więc jak mi dojdzie list to poszukam.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2009-07-24, 11:24   

W przypadku nie pamiętania epek jest jedna sprawa- trzeba to nadrobić, bo są świetne. Cursed nie mam, a Odium jest bardzo dobre, warto wspomnieć że to cały czas dobry death metal, ale kradną tam też momentami od King Crimson.

IN DEATH WE TRUST

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2009-07-24, 12:05   

Nie oni jedni...Przynajmniej robią to dobrze
Znam jedynie "Odium". Dobre to, ale raczej mnie nie powala.

A to całe "Feel sorry...".
Momentami brzmi to jak jakiś grunge. Nie jest to takie dno, ale wziął bym to tylko za darmo.
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2009-07-24, 12:19   

Tak, ale grają dokładnie taki sam riff, chyba w tytułowym na Odium, co King Crimson w tytułowym na Red- taka dość charakterystyczna zagrywka.

IN DEATH WE TRUST

tiglatpilesar 
persecutor

Wysłany: 2009-07-24, 12:28   

Sprawdziłem. Fakt, riffy cholernie podobne.
No, cóż...
Faithful meet their end?

nordmann 

Ulubiony drink:: mleko
Wysłany: 2010-09-17, 20:25   

Dobry zespół; szkoda, że już nie istnieje i przede wszystkim szkoda, że ich ostatnia płyta - moim zdaniem genialna i innowacyjna, chociaż już nie death metalowa - "Fell Sorry For Fanatic" spotkała się z taką krytyką i niezrozumieniem, co m.in przyczyniło się do zawieszenia działalości.

tiglatpilesar 
persecutor

Wysłany: 2010-09-17, 22:25   

nordmann napisał/a:
Dobry zespół; szkoda, że już nie istnieje i przede wszystkim szkoda, że ich ostatnia płyta - moim zdaniem genialna i innowacyjna, chociaż już nie death metalowa - "Fell Sorry For Fanatic" spotkała się z taką krytyką i niezrozumieniem, co m.in przyczyniło się do zawieszenia działalości.

"Feel Sorry" doskonale wpisuje się w tendencje jakie panowały właśnie w połowie lat 90 - tych, kiedy to wiele zespołów rzucało precz, ten przecież nieładny, chamski i wulgarny death metal i rozpoczynało poszukiwania awangardowo - progresywno - alternatywne (na dobrą sprawę niczego przy tym nie odkrywając). Gdyby coś takiego nagrali w 1990 roku, na przykład - tak to można by było określić mianem jakiejś tam innowacji. Gdyby...
A tak nagrali raczej jednak gniota, płynąc na powszechnej wówczas fali. Tylko ze strony marketingowej trochę im nie "pykło", bo tracąc jeden target, nie zyskali drugiego (kiepskie pozycjonowanie)
Jest to dla mnie album, o którym spokojnie można zapomnieć, tak jak o wielu innych z tego okresu.
Jednakże chciałbym się od Ciebie dowiedzieć, co tam jest tak innowacyjnego.
Podaj argumenty jakieś z łaski swojej, bo chyba znasz ten album dość dobrze.
Faithful meet their end?

nordmann 

Ulubiony drink:: mleko
Wysłany: 2010-09-18, 18:11   

Po części sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie; właśnie wraz z Entombed byli oni jednymi z pierwszych zespołów, który zaczął ekpserymentować i odchodzić od nagrywania płyt typowo death metalowych, pociągając za sobą całą rzeszę nieudolnych naśladowców.
Nie jestem fanem "nju metalu", wynalazków typu "rap - metal" czy inne "..cory", wręcz nie cierpię tych rzeczy, jak również swoistego rodzaju eksperymentów, jednak to co zrobili na tej płycie rozwaliło mnie. Nagrali płytę niesłychanie świeżą, przemyślana - lecz nie wyrachowaną, płytę z "duszą", gdzie czuje się, że goście posiadali wenę twórczą, z rewelacyjnymi prostymi kompozycjami; spójną, ze świetnymi tekstami itd. Rozumiem, że każdy ma inny gust i nie wszyscy będą się zachwycać każdą dobrą płytą, jednak oceniam ten krążek z perspektywy ponad dwudziestoletniego słuchania najlepszego gatunku muzyki, jakim jest metal, z pespektywy przesłuchania w swoim życiu kilkudziesięciu tysięcy płyt (prawie 10 lat pracy w jednej z największych sieci detalicznej handlującej muzyką robi swoje :D ), z perspektywy posiadania kolekcji cd liczonej w tysiącach. Dla mnie jest to album, który raczej spokojnie mieści się w mojej prywatnej top liście w pierwszej połowie setki ulubionych płyt. Pamiętam jak Entombed nagrali "Wolverine Blues" - pierwsze przesłuchanie w**rwienie na maxa i pytanie jak po takim mistrzostwie jakim był "Clandestine" mogli nagrać coś takiego ??- nawet chyba do nich wtedy napisałem :) -
dopiero po pół roku dotarł do mnie geniusz tej płyty. Tu z kolei jakoś tak od razu "Feel Sorry..." dopadło mnie 14 lat temu i do dzisiaj nie puszcza...

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2010-09-18, 18:26   

o ja pierdolę ! stary, mam nadzieję, że jeszcze trochę popiszesz na tym forum
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Odpowiedz do tematu