Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nehamod
2011-06-09, 19:48
Sunn O)))
Autor Wiadomość
Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2007-03-06, 16:46   Sunn O)))

Żal dupę ściska że temat o Sunn O))) zakłada taki "znawca" doomu jak ja. Muza naprawdę zacna, klimatyczna i cholernie dobrze się tego (w odpowiednim nastroju) słucha. Nie znam żadnego zespołu grającego coś podobnego (na metal archives twierdzą że to Drone Doom Metal) choć może to tylko moja ignorancja :) Znam tylko Black One i... dobre to! :P
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Morrigan 

Wysłany: 2007-03-06, 19:19   

Może i drone, się na gatunkach nie znam w sensie szufladkowania. Ale zespół cholernie dobry ;)

Czorth 
Satanas ante portas

Wysłany: 2007-03-07, 10:30   

też znam tylko Black One i... ja tam usłyszałem gdzieś niecoś, że to Black... :|

ale skoro ciężko ich sklasyfikować, a łoją dupy to znak, że jeszcze da się coś zajebistego i świeżego wymyślić proszę panów death/black/thrash metalowców :wink:

ogólnie rozpierdala mnie brzmienie - bas, wokal, potężne niskie dźwięki, mroczny, przytłaczający, dołujący klimat.. uwielbiam takie wynalazki, a w trakcie słuchania ich dźwięków aż nosi człowieka po pokoju

7711150 - tylko konkretnie!

http://www.youtube.com/watch?v=15SozetMxvQ

Carina Sin 
Tru Hardcore

Wysłany: 2007-03-07, 17:42   

Słyszałam, że to świetny zespół, i to nie raz, ale niestety nie miałam okazji ich usłyszeć - a szukałam, szukałam.
Ciekawa jestem, ale niestety, nie ma środków :wink:

The White Stripes, Sex Pistols, Dezerter, Nirvana, Alice in Chains, Guns N Roses, KoRn, SOaD, Metallica, Slayer, Children of Bodom

Janitor

Wysłany: 2007-08-12, 13:11   

Sunn O))) zespół zajebisty, jeśli chodzi o drone noise metal to chyba są w czołówce, grają często z Neurosis, Oxbow i Borisem, dwa ostatnie polecam przeglądnąć. No i oczywiście ich koncerty z youtube, klimat i te przebrania są super :)

Ale jeśli ktoś dopatruje się w tym gatunku blacku to niech posuzka składanki Darkness Hath No Boundaries, zapewniam, że ten szlachetny gatunek nie ma nic wspólnego z death/blackiem, bardziej im do sceny merzbowa, oraz innych dronów jak Neurosis.

belfegorek 

Wysłany: 2007-10-30, 02:47   Re: Sunn O)))

Kaczorro napisał/a:
Żal dupę ściska że temat o Sunn O))) zakłada taki "znawca" doomu jak ja. Muza naprawdę zacna, klimatyczna i cholernie dobrze się tego (w odpowiednim nastroju) słucha. Nie znam żadnego zespołu grającego coś podobnego (na metal archives twierdzą że to Drone Doom Metal) choć może to tylko moja ignorancja :) Znam tylko Black One i... dobre to! :P

oj tak, genialna kapelka, koniecznie łyknij ich albumy "OO Void" oraz "Altar" (nagrana wspólnie z Borisem)

co do gatunku drone doom to polecam NADJA z płytką "Body cage" oraz UNGL'UNL'RRLH'CHCHCH "Ungl'Unl'Rrlh'Chchch"

jak ktoś jest zainteresowany tymi dwoma pojechanymi płytkami, to mogę tu zrzucić ;-)

otarłem się jeszcze sporadycznie o parę kawałków kapel: TROLLMANN AV ILDTOPPBERG oraz KHANATE (ta ostatnia mocno powiązana z członkami załogi Sunn O))) właśnie )

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2009-06-05, 18:02   

Powiedzcie mi drodzy użyszkodnicy od jakiej płyty najlepiej zacząć przygodę z tą kapelą?

Shaimar 

Wysłany: 2009-06-05, 18:16   

Nehamod napisał/a:
Powiedzcie mi drodzy użyszkodnicy od jakiej płyty najlepiej zacząć przygodę z tą kapelą?

Od ostatniej najlepiej, jest najbardziej przyswajalna dla zwykłego śmiertelnika :] Do tego w utworze "Aghartha" gościnnie wystąpił Attila, z tym, że to raczej tekst mówiony, niżeli wygrowlowany. W kawałku "Alice" są nawet naleciałości jazzu, to się ceni. Krążek trwa coś ponad 50 minut, zatytułowany jest "Monoliths & Dimensions". Idealny na deszczową pogodę lub na chłodne wieczory. Jeśli chcesz coś innego, to "Black One" gorąco polecam - jest brudniejszy w brzmieniu i przester bardziej po uszach daje, ale to nie Abyssic Hate czy Be Persecuted, śmiało można się przy tym kontemplować.

Nocturno_Culto 
The Łazarz

Wysłany: 2009-06-05, 20:11   

FL8 
Black Dynamite!

Wysłany: 2009-06-05, 20:40   

Nocturno Twój pusty (dosłownie) post wniósł wiele do tematu. Tyle co mój komentarz ale mam to w dupie :P

Industrial 

Wysłany: 2009-06-05, 21:09   

Ten post był nawiązaniem do klimatu unoszącego się nad dźwiękami SunnO))) :D
Niektóre drony bywają naprawdę fajne ale akurat ta kapela nie podchodzi mi zupełnie
You dispensed it and we drank it

FL8 
Black Dynamite!

Wysłany: 2009-06-05, 21:15   

Ale wstyd! Nie zrozumiałem tej pokrętnej metafory! Wybacz Nocturno! :P

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2009-06-05, 21:16   

Albo był wskazówką, żeby sprawdzić płytę "Black One"?

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2009-06-05, 22:57   

Jak chcesz sprawdzić swoje nerwy to polecam "Flight of the Behemoth".
A tak na poważnie to faktycznie "Black One".
Cały ten drone leży mi jakoś średnio i równie średnio w nim siedzę. A od Sunn bardziej, to bardziej przypasował mi The Angelic Process
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Shaimar 

Wysłany: 2009-06-05, 23:22   

tiglatpilesar napisał/a:
Jak chcesz sprawdzić swoje nerwy to polecam "Flight of the Behemoth".
A tak na poważnie to faktycznie "Black One".
Cały ten drone leży mi jakoś średnio i równie średnio w nim siedzę. A od Sunn bardziej, to bardziej przypasował mi The Angelic Process

Ostatnio mój znajomy sporo słucha tego drugiego, rzeczywiście wydaje się ciekawą propozycją. Ja z drone zaciekawiony byłem Stars of the Lid i w sumie spodziewałem się czegoś równie mrocznego i metalowego co Sunn O))), a tu lekki zaskok. Drugie podejście może się uda, źle byłem nastawiony. A ze sludge/doom/drone to polecam gorąco kapelę Ufomammut, a konkretniej krążek "Idolum" (tutaj w szczególności faworyzuję "Nero" ze specyficzną, zajebistą atmosferą, choć reszta kawałków nie odstaje za bardzo w tyle). Dobre, choć nie należy z tym przesadzać, nadmiar grozi opętaniem :)

Odpowiedz do tematu