Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Scorn
Autor Wiadomość
Muad'Dib 
ooOOoO

Wysłany: 2010-03-01, 22:22   Scorn

Czyli industrialny/dark ambientowy projekt znanych z Napalm Death Micka Harrisa i Jamesa Bullena.

Spodziewać się można niezłych sampli i genialnego, dusznego, ciężkiego klimatu okołoelektronicznego. Na pierwszych płytach Scorna słychać jeszcze echa Napalmów. Naprawdę - warto zbadać.

www.myspace.com/mjhscorn

Xii 

Ulubiony drink:: Cholernie zimna Lust
Wysłany: 2010-12-05, 12:25   

Mój tata jest wielkim fanem Micka Harrisa i Scorna, więc nie zdziwiło mnie zbytnio,kiedy na święta dostałam Evanescence i muszę przyznać,że świetnie mi się płyty słucha.
Ostatnio wkręciłam się w inny projekt 'Burzy z Birmingham' - Lull, ale Scorn jakoś bardziej mi pasuje.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-05, 16:02   

Tylko właściwie to Lull, a Scorn to całkowicie dwie różne rzeczy są, chociaż obydwa projekty to kapitalne rzeczy jak właściwie wszystko w co angażowali się ludzie z byłego składu Napalm Death (Lee, Broadrick, Harris).

world_eater
NUCLEAR CHAOS

Ulubiony drink:: żytnia z lidla za 14,99
Wysłany: 2010-12-05, 18:12   

Chociaż mam na półce jedynie "Ellipsis" to po tym spokojnie stwierdzam że Scorn jest bardzo okej.

Parasite 

Wysłany: 2011-09-27, 14:37   

Nie miałem jeszcze wystarczająco czasu i pieniędzy aby poznać dobrze ten zespół. Na półce mam świetny debiut, zakorzeniony w metalu industrialnym, z gościnnym udziałem Broadricka. Ponadto chyba najbardziej znane ich dzieło, Evanescence oraz remiksy do utworów z tej płyty, czyli Elipsis. Te dwa to bardzo miejska muzyka, idealnie nadająca się na wieczorowe/nocne spacery oświetlonymi ulicami.

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2011-10-19, 21:55   

Jednak jest temat.

No, coś w tej "miejskości" jest. Ale to chyba logiczne, skoro tyle tam industrialnych inklinacji.
Ja mam jedynie "Evanescence" - płytę, owszem mocno transową i chwytliwą, można by rzec, ale zarazem podszytą takim nienachalnym wprawdzie, jednak mimo to namacalnym dość zimnem i niepokojem

Szukałem tematu, bo tak mnie coś naszło by powiększyć ten skromny zasób. Czy któraś z pozycji dorównywała geniuszowi w/w?
Wie ktoś?
PRZYPADKIEM
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Demigod 

Wysłany: 2011-10-21, 21:37   

Moim zdaniem zdecydowanie Jedynka plus Gyral, trans i duchota powodujace stany zapalne czaszki. Lubie Scorna choc przyznam dlugo sie wgryzalem w ta w sumie nieskomplikowana muze mila odskocznia od death metalowej szarugi. Nie wiem jak ostatnie wydawnictwo ,nie mialem okazji moze ktos zna/poleca?

Endrju 

Wysłany: 2011-10-24, 13:15   

Tak, Vae Solis jest warte posłuchania bo to ten poziom, ale ja za eksperta na tym poletku robić nie będe bo ze starych płyt znam tylko Evanescence i Vae Solis.

pajt

Wysłany: 2013-10-02, 19:20   

Z Nickiem w składzie ten projekt był o dwa, trzy kroki od stania się bardziej rockowym i ekhm heteroseksualnym Coil. A może przesadzam. W każdym razie późniejsze albumy, choć często bardzo dobre mogłyby powstać pod jednym z setek pseudonimów jakich używa Mick.

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2014-05-18, 22:02   

"Evanescence" znam jako jedyny. Ma to klimat niepokojącego snu i klimat ten bardzo mi odpowiada. Świetnie wypada przestrzenność tej muzyki, czasem niemalże "rozmarzenie" przy wokalach, a z drugiej strony sample w "Automata" sprawiają, że bywa bardzo nieprzyjemnie. W ten, ekhm, pozytywny sposób. "Dreamscape" mym faworytem z tego albumu.
Co jeszcze szczególnie warto badać?
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2014-05-18, 22:19   

Ja jestem fanem stuffu nagranego z Nickiem. Vae Solis jest bardzo metalowe (mieli eksperymentalne fragmenty i brak koncepcji co z tym zrobić, więc zaprosili Justina żeby dograł gitarę). Colossus idzię bardziej w stronę Evanescence, tyle że zamiast "zwiewności" jest ciężko i gęsto. Ellipsis to dobre remiksy, jednym problemem (a może zaletą) może być spory rozstrzał stylistyczny. Scorn jako solo Micka - na pewno warto sprawdzić Logghi Barogghi i Plan B, to już czysta elektronika. The Weakener - projekt który miał przez pewien czas zastąpić Scorn po odejściu Bullena, tylko jeden album, znakomity electro dub.
Acha wszystkie Epki Scorn są co najmniej dobre.

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2014-05-18, 22:23   

Dzięki wielkie, badane będzie, prędzej czy później, ale będzie.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2014-07-17, 20:00   

http://www.avalanchers.co.uk/viewtopic.php?t=10276 - o samplach na Evanescence, mimo że zdarza mi się słuchać Zoviet France i Cabaret Voltaire kojarzyłem tylko ten synth-popowy kawałek i Oppenheimera (to wyświechtany sampel i nawet Onslaught go używało), filmy będą sprawdzane

agnieszka729 

Ulubiony drink:: whisky z lodem
Wysłany: 2014-09-03, 09:02   

Stary wątek ale jary. Trzeba byłoby go wznowić... :-)

pajt

Wysłany: 2014-12-20, 12:06   

http://www.avalanchers.co...der=asc&start=0 -zostawię to tutaj, wątek zaczyna się niewinnie, ale później wpada Mick (as him self) i rozpoczyna się wojna

Odpowiedz do tematu