Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nehamod
2011-06-09, 19:52
Earth
Autor Wiadomość
Endrju 

Wysłany: 2010-04-07, 16:45   Earth

Jest temat o SłO)))ńcu to będzie i o Ziemii. Panowie protoplaści drołnów. Takiego czystego drołnu to nagrali jedną płytę co znam (nie wiem jak Phase 3), a mianowicie genialne Earth 2, które w sumie jest dla mnie album definiującym jak to powinno wszystko wyglądać. Później poszło to w stronę jakiegoś stoner drołnu, aczkolwiek nie wiem czy to trafne określenie. Z tych klimatów polecę zdecydowanie Pentastar: In the Style of Demons, której cover ktoś tu nawet na avatarze miał i trącące southernem HEX: Or Printing in the Infernal Method. Panowie koncertują dalej, nawet całkiem intensywnie aczkolwiek nie wiem czy mają coś zamiar nagrać jeszcze, liczę na to, że tak. Ostatnie ich dzieło ma dwa lata, ale to ich najgorsza płyta z tych które zdołałem poznać, co nie znaczy jednak, że jest to zły longplej. No i polecam Teeth of Lions Rule Divine jako 'hymn' drołnu (właśnie z Earth 2).

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2010-04-07, 17:05   

Znam "Earth 2" i zdecydowanie jest to kawał tłustego drołnu, ale jednak wolę ich słoneczny tribute band. Gdzieś mi się przewinęło przed oczami że coś tam nagrywać mają czy nawet że już nagrane i czeka na wydanie, ale nie mogę skojarzyć co i jak. :drapie:
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Muad'Dib 
ooOOoO

Wysłany: 2010-04-07, 17:58   

Bardzo ich lubię. Choć są dużo przystepniejsi od swojego tribiute-bandu, takie Pentastar: In the style of Demons ociera się o muzyczny geniusz. Trans, w jaki kapela potrafi wprowadzić zrozumie ten, kto słuchał. Ich ostatnia twórczość (np. The Bees Made Honey In The Lion's Skull) jest już nieco gorsza, ale i tak warto się zapoznać. Klasyka.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2010-04-07, 18:05   

A prostemu człowiekowi, łatwym językiem, jak byście wytłumaczyli, gdyby was spytał: co to kurwa w ogóle jest ?
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2010-04-07, 18:08   

Napisano przecież już: protoplaści drone'u, którzy następnie podążyli w stoner'ową stronę. Sun O))) powstało jako hołd dla Earth.

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2010-04-07, 18:16   

no i o to chodziło, krótko i zwięźle. tego wyżej mi się nie chciało czytać ;)
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2010-04-07, 18:27   

Mephisto napisał/a:
no i o to chodziło, krótko i zwięźle. tego wyżej mi się nie chciało czytać ;)

Niby dyplomowany filozof, a jednak jeden akapit tekstu i już tl;dr :P
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2010-04-07, 18:30   

ten dyplom kupiłem na bazarze, więc się nie dziw aż tak bardzo

Industrial 

Wysłany: 2010-04-07, 19:48   

Za lajtowe, dodatkowo lekko hevi metalem jedzie. Przykro mi ;)
You dispensed it and we drank it

Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2010-04-07, 20:28   

Mephisto napisał/a:
A prostemu człowiekowi, łatwym językiem, jak byście wytłumaczyli, gdyby was spytał: co to kurwa w ogóle jest ?

Na ten przykład znam tylko "The Bees Made Honey In The Lion's Skull" i mogę napisać, że to jedne wielkie 55 minutowe intro...

Nocturno_Culto 
The Łazarz

Wysłany: 2010-04-07, 23:03   

Earth moge podsumować tylko tak że jest to wyciśnięta esencja z amerykańskiego społeczeństwa obrazująca jego kalwińską dwulicowość i protestancki konsumpcjonizm

Można tego słuchać nie zawsze i nie wszędzie + odrobina snobizmu i poczucia przynależności do awangardy. Jednak reasumując ostatni album, Hex, pentastar czy 2 mają "coś" w sobie

Kraft 

Wysłany: 2010-04-08, 14:21   

Precyzyjnie rzecz ujmując, Earth emananuje spontaniczną afirmacją affluenzy. Ciężkie akordy zagradzają drogę melodii, zredukowanej funkcyjnie do konstruowania fal ekspresywnych napięć, długooddechowych fraz, tworzących niepohamowany strumień brzmienia - bliski współczesnemu rozpasaniu i formalnej aprioryczności. W perspektywie semantycznej twórczość Amerykanów stanowi rodzaj algebry uczuć bądź wyobrażeń, nie arytmetyki. Wartość konkretna, od czasu do czasu podstawiona we wzór strukturalny, może mieć wyłącznie znaczenie aluzji.
Human shit, waste begone from my earth!

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2010-04-08, 16:09   

ja pierdolę :shock:

Nocturno_Culto 
The Łazarz

Wysłany: 2010-04-08, 18:30   

sup dawg http://www.marekczeszek.c...n-esej-text.htm

Nehamod 
smutny człowiek

Wysłany: 2010-04-08, 18:50   

Kraft napisał/a:
Precyzyjnie rzecz ujmując, Earth emananuje spontaniczną afirmacją affluenzy. Ciężkie akordy zagradzają drogę melodii, zredukowanej funkcyjnie do konstruowania fal ekspresywnych napięć, długooddechowych fraz, tworzących niepohamowany strumień brzmienia - bliski współczesnemu rozpasaniu i formalnej aprioryczności. W perspektywie semantycznej twórczość Amerykanów stanowi rodzaj algebry uczuć bądź wyobrażeń, nie arytmetyki. Wartość konkretna, od czasu do czasu podstawiona we wzór strukturalny, może mieć wyłącznie znaczenie aluzji.

Ahahaha, piontka! ;)

Odpowiedz do tematu