Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Deep Purple
Autor Wiadomość
adiszul 

Wysłany: 2012-05-20, 13:48   

Wiadomo, okres In rock-Machine head najbardziej uznany i klasyczny i słusznie, ale na litość boską jak można zaliczyć Burn w poczet płyt przeciętnych???!!! Sam też uwielbiam Come taste the band, ale jak sobie pomyślę, że po odejściu Ritchiego chcieli zatrudnić Beck'a bądź Gallaghera, to aż nie moge sobie wyobrazić jak kosmiczne płytki mogły by wtedy powstać...
Ogólnie to uważam też, że Coverdale to lepszy wokalista od Gillana, odcinając się zupełnie od niektórych wyczynów pięknego Davida w Whitesnake...

No i dodam, że wyżej stawiam od fioletowych, Rainbow z Dio, no ale to jest dla mnie zespól hard rockowy nr.1 oprócz Sabbath, więc to trochę inna bajka u mnie...

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-05-20, 13:56   

adiszul napisał/a:
jak można zaliczyć Burn w poczet płyt przeciętnych???!!!

No, można. W zasadzie Burn mi się nie podoba, daje się w nim już usłyszeć kierunek, który obrała muzyka hard rockowa, a którego uwieńczeniem są te wszystkie pudle z lat '80. Mogę docenić pewne momenty z tego albumu, ale ogólnie go nie lubię i uważam, że jeżeli postawi się go obok takiego Fireballa to określenie "przeciętny" jest dla niego komplementem, nie ujmą.

adiszul napisał/a:
Sam też uwielbiam Come taste the band, ale jak sobie pomyślę, że po odejściu Ritchiego chcieli zatrudnić Beck'a bądź Gallaghera, to aż nie moge sobie wyobrazić jak kosmiczne płytki mogły by wtedy powstać...

Bollin był nie gorszym wioślarzem od Becka i Gallaghera, więc nie sądzę, żeby z nimi Deep Purple nagrywało lepsze rzeczy niż z nim. Choć bez dwóch zdań z każdym z nich zespół grałby bardzo ciekawie.

adiszul napisał/a:
Ogólnie to uważam też, że Coverdale to lepszy wokalista od Gillana, odcinając się zupełnie od niektórych wyczynów pięknego Davida w Whitesnake...

A mnie ciężko jest wybrać. W sumie Gillan śpiewał ciekawiej, bardziej eksperymentalnie, natomiast Coverdale to takie tylko zwykłe rockowanie, chociaż na ogół na bardzo dobrym poziomie. Z drugiej strony sama barwa głosu Davida jest mi milsza.

adiszul napisał/a:
No i dodam, że wyżej stawiam od fioletowych, Rainbow z Dio, no ale to jest dla mnie zespól hard rockowy nr.1 oprócz Sabbath, więc to trochę inna bajka u mnie...

Nie znoszę Rainbow a na Dio mam silną alergię :D

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2012-05-21, 12:22   

Sweetnighter napisał/a:

powaga?
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-05-21, 12:37   

Mephisto napisał/a:
Sweetnighter napisał/a:

powaga?

Ano. Oczywiście nie kwestionuję ani tego, że Dio miał nieprzeciętne możliwości wokalne, ani że Rainbow to jeden z najbardziej wpływowych i oryginalnych zespołów hard rockowych, ale do mnie zupełnie ta muzyka nie trafia.

Tęczowe granie to taki styl podniosło-arabsko-kiczowaty, dla mnie potwornie irytujący. Zresztą tych wszystkich kapel, które mniej lub bardziej się na nich wzorowały (z Ironami i Judaszami na czele) też nie trawię. Kiedyś, za dzieciaka lubiłem, ale teraz odpadam po pół minuty.

A co do Dio, to ta jego natchniona maniera mnie odrzuca. I nawet jeżeli (głównie z Black Sabbath) śpiewa do naprawdę fajnych kawałków (choć też nie ukrywam, że nie lubię Sabbs bez Ozzyego), to w moim odczuciu je psuje, sprawia, że stają się straszliwie pretensjonalne.

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2012-05-21, 12:42   

ach tak... cóż, uzasadnienie rozumiem, aczkolwiek nie zgadzam sie oczywiście ;)
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Demigod 

Wysłany: 2012-07-16, 22:07   

http://muzyka.interia.pl/...zyje,1822638,46
Straszna szkoda, bardzo utalentowany muzyk i sympatyczny czlowiek R.I.P.

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-07-16, 22:25   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2012-07-18, 17:10   

no szkoda chłopa. fenomenalny muzyk to był

Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2012-07-19, 18:29   

Top 3 klawiszowców jeżeli o mnie chodzi. I nawet na miejscu pierwszym bym go postawił. Żadne tam patataje w postaci Sheriniana czy Rudess.

Szkoda chłopa. Jestem ciekaw o ile podskoczą ceny płyt DP...

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-07-19, 22:44   

Szponek napisał/a:
Top 3 klawiszowców jeżeli o mnie chodzi. I nawet na miejscu pierwszym bym go postawił.

Wśród klawiszowców rockowych faktycznie ciężko znaleźć kogoś lepszego. Wśród rockowych kompozytorów zresztą też.

Szponek napisał/a:
Jestem ciekaw o ile podskoczą ceny płyt DP...

Płyt Deep Purple jest na rynku tak dużo, że musieliby zginąć wszyscy na raz, najmocniejszym składem w katastrofie lotniczej, żeby ceny drgnęły ;)
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

gb1410 

Wysłany: 2012-07-28, 23:22   

Sweetnighter napisał/a:
Oczywiście mam świadomość, że Perfect Strangers, czy The Battle Rages On... to są powszechnie uznane płyty. Nie czepiam się, że się komuś podobają, czy coś - po prostu sam nie jestem w stanie ich znieść.

Sweetnighter napisał/a:
Nie znoszę Rainbow a na Dio mam silną alergię

Całkowicie się z tym nie zgadzam ale i tak masz "pomógł", bo mało kto tu przychodzi i ma coś do powiedzenia o muzyce.

Mephisto 
Fuck off and die

Wysłany: 2012-07-29, 10:26   

no akurat Sweetnighter się "trochę" na muzyce zna, bez dwóch zdań :)

Demigod 

Wysłany: 2012-07-29, 11:50   

Sweetnighter napisał/a:

Rainbow momentami zamula jednak w mojej opini Rising to fajna plyta .

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2012-07-30, 22:58   

Pamiętam, że kiedyś mi się tęczowe granie bardzo podobało, ale teraz... no nie jestem w stanie. Doceniam kunszt i oryginalność, ale słuchać tego nie potrafię. Chyba nie ma człowieka, który by kochał wszystkie wielkie kapele, ja nie przepadam akurat z Rainbow i stylistycznie (czy może duchowo...) do nich podobnymi albumami Purpli.

A co do mojego "znania się na muzyce trochę" to fajnie by było, gdyby mi ktoś podbił "mój dział", bo nie chce mi się dalej walić postów pod postem ;) Widzę, że i tak czasami ludzie to czytają i chętnie bym tam sobie pisał, ale wygodniej by mi było, gdybyście tak raz w miesiącu podbijali mi posta :)

Demigod 

Wysłany: 2012-07-31, 09:10   

Odchodzac nieco od tematu przyznaje , ze zlewam Rainbow a z szeroko pojetego rocka "starych czasow" lepiej mi wchodzi Cream, Jethro Tull, Zepplini czy Uriah Heep nie mowiac juz o bohaterach owego tematu (ale tez nie w calosci).
Rainbow mialem zawsze za taki cukierkowy zespolik z gitarowymi wywijasami, oczywiscie szacun za kunszt techniczny jest tyle , ze calosc generalnie bez rewelacji.
Rising to jedyna pozycja godna uwagi .
Troche dziwna sytuacja bo znowu okres Purpli z Blackmore'em na wiosle cenie jako najznamienitrzy w dziejach tejze .

Odpowiedz do tematu