Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Punk Rock
Autor Wiadomość
RPA 

Wysłany: 2012-10-02, 21:26   

Nie znam Necrophagist i nie zamierzam w sumie poznawać - co to, jakiś synonim wiochy w metalu? Po drugie, to Dimebag stworzył kilka naprawdę zajebistych riffów i grał przednie solówy - czego więcej wymagać więcej od gitarzysty? Po trzecie - co masz do Batio? :) Pomijając obciachowy styl, no ale Gilbert też wyglądał w latach '80 tak a nie inaczej, nie mówiąc już o gwiazdach heavy metalu, które ze swoim imydżem teraz dostawałyby wpierdol notorycznie nawet w lepszych dzielnicach dużych miast w Polsce.
A tak w ogóle, to może jakieś merytoryczne argumenty przeciw Panterze? Wiadomo że to nie zespół wszechczasów, ale bez jaj, to jest zaślepienie.

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-10-02, 21:43   

RPA napisał/a:
Nie znam Necrophagist i nie zamierzam w sumie poznawać - co to, jakiś synonim wiochy w metalu?

Młodzi oldskulowcy nie mogą poważać technicznego death metalu, mimo że niektórzy z nich szczali po nogawkach za Nile. Ale teraz to się nie godzi. Teraz muzyka musi mieć "duszę" cokolwiek by to nie znaczyło, bo jak jest za dużo riffów to się oldskulowiec męczy.

IN DEATH WE TRUST

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2012-10-02, 21:47   

Michał zawsze w opozycji:D
Cytat:
Przeciwko wszystkim, przeciw wszystkiemu

I dobrze.

Necrocośtam nie znam. Tzn, coś tam kojarzę, ale jak tzw. techniczny death metal, to nie to raczej.
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2012-10-02, 22:11   

RPA napisał/a:
Nie znam Necrophagist i nie zamierzam w sumie poznawać - co to, jakiś synonim wiochy w metalu?

Chodziło mi o przykład czegoś na wysokim poziomie technicznym, w sumie charakterystycznego, tylko, że w tym przypadku wcale nie znaczy to, że to wartościowe, poza tym raczej chodziło mi o argument niż samą Panterę.

A przeciwko technicznemu death metalu nic nie mam, o czym świadczy chociażby mój stosunek do Gorguts, Nile, Hate Eternal czy tam innego Cryptopsy.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-10-02, 22:48   

Killim napisał/a:
RPA napisał/a:

Chodziło mi o przykład czegoś na wysokim poziomie technicznym, w sumie charakterystycznego, tylko, że w tym przypadku wcale nie znaczy to, że to wartościowe, poza tym raczej chodziło mi o argument niż samą Panterę.

A przeciwko technicznemu death metalu nic nie mam, o czym świadczy chociażby mój stosunek do Gorguts, Nile, Hate Eternal czy tam innego Cryptopsy.

Spoko, zwłaszcza Hate Eternal i Cryptopsy:D Nie, te dwa to w ogóle nie mniej cyrkowe zespoły niż Necrophagist:D

No i przy okazji- akurat wyjątkowość Darrella opierała się na czymś innym niż sprawności technicznej. To był znakomity gitarzysta, jeden z lepszych w swoim czasie. I piszę to nieprzesadnie lubiąc Panterę i styl Dimebaga.

IN DEATH WE TRUST

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2012-10-02, 23:11   

Chodziło mi o techniczny death metal, a że Necrophahist to cyrkowy techniczny death metal to inna sprawa ;)
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-10-02, 23:39   

No ale to czegoś nie łapię, bo Hate Eternal jest nie mniej cyrkowe, a Cryptopsy bardzo często jak zaczyna mieszać to też nic im w tym zakresie nie brakuje :drapie:

IN DEATH WE TRUST

Endrju 

Wysłany: 2012-10-02, 23:50   

RPA napisał/a:
Nie znam Necrophagist i nie zamierzam w sumie poznawać - co to, jakiś synonim wiochy w metalu? Po drugie, to Dimebag stworzył kilka naprawdę zajebistych riffów i grał przednie solówy - czego więcej wymagać więcej od gitarzysty? Po trzecie - co masz do Batio? :) Pomijając obciachowy styl, no ale Gilbert też wyglądał w latach '80 tak a nie inaczej, nie mówiąc już o gwiazdach heavy metalu, które ze swoim imydżem teraz dostawałyby wpierdol notorycznie nawet w lepszych dzielnicach dużych miast w Polsce.
A tak w ogóle, to może jakieś merytoryczne argumenty przeciw Panterze? Wiadomo że to nie zespół wszechczasów, ale bez jaj, to jest zaślepienie.

1. Necrophagist to przerost formy nad treścią, blbublbiblbbu solo blbublbubub solo blbiububub solo. Tak to mniej więcej wygląda.

2. No cóż, dla mnie nie tworzył zajebistych riffów i nie grał przednich solówek. Sama Pantera grała to samo w kółko (pierdolone rwane riffy, jakby ich tylko grania tego nauczono). Tudzież grali wspaniałe utwory jak na pierwszych albumach.

3. Batio :D :D :D :D . No cóż, nie imponuje mi napierdalanie po gitarze w stylu 'AJDAJSDJASJDASDJAIKSFJAIJFGMAWE)OQW', to samo się tyczy zresztą Gilberta, Satrianiego czy Vaia. Żeby nie było, mam kumpla gitarzystę, który się niesamowicie podnieca gdy słyszy takie nazwiska i sporo mi tego przesyłał. Gilberta słyszałem z 4 albumy jak nic, oddałem kumplowi za darmo bo głupio mi by było brać za takie coś pieniądze. Vaia i Satrianiego też jakieś wydawnictwa miałem i do dzisiaj się tego pozbyć nie potrafię bo nikt nie chce tego cholerstwa ode mnie zabrać. Ot co, śmieszne plumkanie po gitarze połączone z 'OJAJEBIE ALE SZYBKO GRAM TO SOLO'.

4. Cóż, już wspomniałem trochę w punkcie drugim czego nie trawię w Panterze. Imydż pomijam bo tu faktycznie można by się przyczepić do masy świetnych zespołów. Wokal Anselmo doprowadza mnie do szewskiej pasji, jest monotonny. Oczywiście, że pasuje do muzyki, która jednakże jest kiepskiej jakości więc wokalu raczej bym na plus nie zaliczył, hehe. Do tego sekcja wzięta rodem z generatorów utworów i można się bawić.

[ Dodano: 2012-10-02, 22:50 ]
Mercifulless napisał/a:
No ale to czegoś nie łapię, bo Hate Eternal jest nie mniej cyrkowe, a Cryptopsy bardzo często jak zaczyna mieszać to też nic im w tym zakresie nie brakuje :drapie:

A gdzie Cryptopsy na dwóch pierwszych do Necrophagist?

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-10-03, 10:30   

Dwa pierwsze Cryptopsy to inna stylistyka.

IN DEATH WE TRUST

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2012-10-03, 16:12   

Mercifulless napisał/a:

Mam na ten temat nieco inne zdanie, głównie dlatego, że nie ma takiej "słodyczy" jak w ekipie niemieckiego Turka.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2012-10-04, 18:27   

Mercifulless napisał/a:

No i przy okazji- akurat wyjątkowość Darrella opierała się na czymś innym niż sprawności technicznej. To był znakomity gitarzysta, jeden z lepszych w swoim czasie. I piszę to nieprzesadnie lubiąc Panterę i styl Dimebaga.

o to to
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2012-10-05, 21:19   

Endrju napisał/a:

Chujowe zachowanie z ich strony, zwłaszcza, że to żadna Pantera czy inne gówno tylko porządny zespół ;)
Jakby jakaś cipka typu Dimebag by to zrobiła to by mnie to nie zdziwiło.

jaki fajny hejt :D

Demigod 

Wysłany: 2012-10-05, 21:44   

Dimebag jednak plasowal sie nieco wyzej niz typowy gitarowy rzemiesnik, jego gra, styl (byc moze rowniez przez brzmienie gitary) byla rozpoznawalna. Jesli chodzi o Pantere, coz nie sluchalem sporo czasu a znam wszystko od Cowboys from Hell. Kiedys uwielbialem obecnie cenie, specjalnego parcia na takowe granie nie mam na dzien dzisiejszy. Mam nadzieje jednak kiedys powrocic to ich nagran .

Sleeping Giant 
Tech-noir

Wysłany: 2014-02-10, 23:59   

Leatherface, osobiście uważam, że to jeden z lepszych a prawie że zupełnie nieistniejących w świadomości słuchaczy zespołów w gatunku i nie tylko. Są Brytyjczykami, najlepsze płyty nagrali odpowiednio w 1990 i 1991 roku. Na płytach tych (Fill Your Boots i Mush, z czego ta druga jest uważana za lepszą) grali kapitalny surowy brudny punk rock. Instrumentalnie chłopaki nacisk kładli na prostotę i jazgot, słychać duuże wpływy Husker Du, świetny chropowaty wokal charczał swoje melodie.

https://www.youtube.com/watch?v=0eXS1NI6Q6Y

https://www.youtube.com/watch?v=T5KbCc_sDhc

gb1410 

Wysłany: 2015-06-28, 09:23   

Przenoszę tu.

pajt napisał/a:
gb1410 napisał/a:
pajt napisał/a:
gb1410 napisał/a:
Obrazek
Akurat wczoraj słuchałem "Fuck the System".
Obie fajne, najlepsze co nagrali. Z wykopem, do pomachania głową i z uśmiecham na gębie.
Ja tam średnio przepadam za The Exploited. Słuchałeś może Broken Bones, albo English Dogs? Jeśli chodzi o brytyjski punk ocierający się miejscami o thrash i heavy te dwie grupy moim zdaniem biją wszystkie inne.
Nie znam, ale dzięki. Po kilka utworów gdzieś w sieci posłucham.

Dobre to.
Możesz coś więcej napisać o płytach. Coś wyjątkowego polecić. Nie chce mi się przez wszystko przebijać. Interesuje mnie crossover thrash grany przez punków a nie jakiś tam klasyczny zbuntowany punk rock.

Odpowiedz do tematu