Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nehamod
2011-06-10, 12:39
STONER METAL i ROCK
Autor Wiadomość
Mastema
Papiesz

Ulubiony drink:: wino komandos
Wysłany: 2010-12-22, 21:50   STONER METAL i ROCK

Gatunek wywodzacy sie, z grania lat 70-tych. Black Sabbath i Led Zeppelin to najczestsze inspiracje, do tego nieco psychodelicznych odjazdow wspomaganych trawka, grzybkami i tanim winem. Typowa kapela stonerowa to 4-5 zaniedbanych, przepitych typow w poplamionych t-shirtach i rozjebanych trampkach. Skojarzenia z Grunge, jak najbardziej na miejscu. Moje ulubione bandy z el stonero to: Kyuss, Sleep, Electric Wizard, Bongzilla, Stonehelm i pare innych. Znacie, sluchacie?
Ostatnio zmieniony przez Mastema 2010-12-22, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 22:06   

Znamy, słuchamy.

Stygmat 

Wysłany: 2010-12-22, 22:24   

wydaje mi się, że bardziej przejaranych niż przepitych gosci.

z moich najulubieńszych: QOTSA, Kyuss, EW, Orange Goblin, High On Fire, Eagles of Death Metal, Soilent Green, Alabama Thunderpussy no i oczywiscie DOWN, choc to niby bardziej sludge niż stoner, ale mysle że się łapie.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 22:28   

Ło jerona.
Queens of the Stone Age to nie stoner, gdzie temu do Kyussu, który sam też metalem nie jest.
Soilent Green to granie powiązane ze stonerem, ale na tej zasadzie to ja tu mogę wrzucić masę rzeczy. No i nie wiem gdzie zasłyszałeś o wpływach sludge w Down, toż to mieszanka southerna i stonera. Alabama Thunderpussy i Orange Goblin (no tu się można by posprzeczać) to w zasadzie granie rockowe (oczywiście stoner rockowe).

Sam temat zaorać bo są tematy o tuzach stonera i tych lżejszych i tych cięższych, a jak ktoś czuje potrzebę założenia tematu o kołysankach typu Bongzilla to przeca droga wolna.

Stygmat 

Wysłany: 2010-12-22, 22:34   

maj folt, nie doczytałem słowa "metal"

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2010-12-22, 22:35   

Jeśli ten temat ma być swoistą składnicą stonera(analogicznie do takich tematów w innych działach) to dorzucę od siebie The Sword, Acid King, Sons of Otis, Suma, Goatsnake, Ramesses, Ufomammut i (nie wiem dlaczego jeszcze nikt nie wymienił) SLEEP.

Z konkretnie polskich stonerów to znam Corruption, Belzebong, The Vagitarians i Jack Daniels Overdrive z czego ostatnie dwa są wątpliwej jakości.

Info dla purystów gatunkowych: tak, wiem że więszkość z tego to albo stoner/doom albo jeszcze inne mieszańce ale i tak mocno się ograniczyłem.
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 22:39   

Jack Daniels Overdrive jest bardzo wporządku moim zdaniem ;)

Wątpliwej jakości jest za to wymieniony przez Ciebie pretensjonalny The Sword, którego słuchać nie idzie. O Sleep warto założyć temat ale potencjalna liczba odpowiedzi i chętnych do zapoznania się z kapelą skutecznie od tego odstrasza.

Swoją drogą mieszańców gatunkowych się nie czepiałem, jeno QotSA, które do stonera to jednak trochę ma i do kapel nie pasujących pod ten dział.
Ostatnio zmieniony przez Endrju 2010-12-22, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

Kaczorro 
Genital Grinder

Wysłany: 2010-12-22, 22:41   

Endrju napisał/a:

Wątpliwej jakości jest za to wymieniony przez Ciebie pretensjonalny The Sword, którego słuchać nie idzie.

No wokale są z chuja niewątpliwie, ale muzycznie to wszak miód i cymes, więc nie wiem ocebe.

Endrju napisał/a:
O Sleep warto założyć temat ale potencjalna liczba odpowiedzi i chętnych do zapoznania się z kapelą skutecznie od tego odstrasza.

A jeszcze nie ma? :drapie:
Music was a puzzle. A vast, incomprehensible mystery, which allowed initiates at best a glimpse of the magic world to interdapt. There were new scales to discover. New conjunctions of notes to reveal. Melodies of universal malice. Symphonies of Sickness.

Mastema
Papiesz

Wysłany: 2010-12-22, 22:46   

Sleep wymienilem, podstawa stonera. No i faktycznie stoner mozna powiazac z doom/sludge. Mnie sie jeszcze MELVINS podoba, ale ich to ciezko sklasyfikowac, umownie to sludge. Plyty Houdini, Ozma zajebiste. Mieli tez lp z dark ambientowcem Lustmordem, co w jaskiniach nagrywa. Pigs of the Roman Empire. Zajebista do sluchania noca. A stonerzy, to i jaraja i pija jabcoki:) a na deser grzybki psylocybki.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 22:48   

Wokale w The Sword to jedna z najgorszych rzeczy jakie się przytrafiły muzyce metalowej, a sama kapela jest mocno przeciętna, skąd się u wielebnych członków Witchcraft wziął pomysł na nagranie splitu z nimi.

Tematu o Sleep nie ma.

[ Dodano: 2010-12-22, 22:49 ]
Od Melvins zasadniczo najlepszy jest Bullhead, a nie jakieś Houdini.

ale temat i tak do zaorania.

Mastema
Papiesz

Wysłany: 2010-12-22, 22:58   

Po chuja zakladac 100 tematow o: Melvins, Dozer, Bongzilla, Stonhelm, Shrooms i Rooms i innych? Przejrzalem forum i jest TYLKO o tuzach gatunku, jak sam napisales. Tu chce taki ogolny zajebac o mniej znanych np. OLDE GROWTH, fajna kapela, grajaca bez uzycia gitar, ino 2 basy. Albo cos w stylu Earthride? Jak zaloze temat o takich mniej znanych, to kto napisze? A tak jest kompedium wiedzy ze stoner.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 23:02   

O Bongzilli to faktycznie nie ma po co zakładać tematu

Bo po coś jest ta funkcja 'nowy temat', w takich tematach to jeno wielki burdel, zresztą jak Ty w temacie STONER METAL widzisz kapele takie jak Dozer czy Kyuss to dzięki za rozmowę, ja się wycofuje.

Mastema
Papiesz

Wysłany: 2010-12-22, 23:10   

No a co to jest? Stoner Rock tak? Pojecie Stoner Metal jest w chuj szerokie, a metal z rocka sie wzial chyba, nie z disco polo. To Melvins tez nie pasuje, bo to sludge. Kompedium, oznacza szeroki zakres. A z Bullhead Melvinsow, to Boris jest zajebiaszczy.

Endrju 

Wysłany: 2010-12-22, 23:18   

Samo pojęcie stoner metalu nie jest szerokie, za to ten gatunek bardzo łatwo ulega hybrydom.
Idąc Twoim tokiem myślenia mogę pisać o Eyehategod w temacie o jakimś hardkorze bo tam mogę szukać korzeni EHG, albo pisać w jednym temacie o Neurosis i jakimś pocztowym plumkaniu, chyba sens ucieka. A ekipa Buzza to zasadniczo nigdzie nie pasuje patrząc nawet nie tyle na całokształt, co poszczególne okresy. No i w czym takie Earthride (bardzo dobra kapela, notabene) jest gorsza od jakiejś innej kapeli, że nie zasługuje na temat tylko trzeba o niej pisać w jakimś pieprzonym kompendium gdzie będzie pewnie burdel zaraz?

Mastema
Papiesz

Wysłany: 2010-12-22, 23:24   

Wiesz, ja sie obawiam, ze zakladajac temat o Earthride, jedyny komentarz jaki otrzymam to: A co to kurwa jest? Za bardzo znana kapela to nie jest. Zakres jest szeroki, ale piszac sensownie to burdelu nie powinno byc. Jest o depressive black metal temat i cos tam jednak wyczytalem, chociaz groch z kapusta:)

Odpowiedz do tematu