Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Noise rock / noise punk
Autor Wiadomość
pajt

Wysłany: 2015-11-29, 12:45   Noise rock / noise punk

Scratch Acid - noise rock / punk złożony z późniejszych członków The Jesus Lizard (Yow) i Rapeman, muzyka dość podobna do repertuaru Lizard, odrobinę cięższa i mniej melodyjna (Scratch Acid)

Cows - hc, noise blues, jazzcore, trąbki, harmonijki ustne i tak dalej, Miles Davis nie dożył Cunning Stunts

Butthole Surfers - eksperymentalna grupa, potrafią romansować z rockiem psychodelicznym, folkowymi lub metalowymi brzmieniami, współpracowali między innymi z Melvins, Ministry, Beastie Boys i Psychic TV, każdy album zawiera wariację na temat utworu Black Sabbath (Creep in the Cellar, Sweat Loaf)

Rapeman - grupa założona po rozwiązaniu Big Black, gitary nadal przyzwoicie tną tkankę mózgową, lecz zamiast automatu udającego perkusistę "postawionego na głowie" dostajemy konwencjonalnie nagrane gary (Steak and Black Onions)

Distorded Pony - odrobinę industrializujący ;) zespół z USA, Albini był ich producentem, co gwarantuje soczyste brzmienie (Lamb Stink)

Sweet Tooth - panowie Cochrane, Broadrick, Kiehl (jak widać po zdjęciach) w trybie konwencjonalnego zespołu rockowego ;) , to może być najbardziej melodyjna rzecz jaką Broadrick nagrał w życiu (Sugar Cane)

Terminal Cheesecake - wracając do Cochrane'a, kolejna eksperymentalny zespół, nie stronili od dubu, industrialu i psychodelii (Blow Hound)

Skullflower - ciężkie, przytłaczające cholerstwo założone przez Matthew Bowera, zwłaszcza na początku kariery grupa mogła pochwalić się ludźmi z God, Coil, Terminal Cheesecake itd. wyciskającymi z gitar mało przyjemną muzykę, obecnie skład się mocno skurczył, a Skullflower skacze po dronach, black metalu i rocku psychodelicznym

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2015-11-29, 23:29   

Świetny temat, już teraz podbijam.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2015-12-06, 10:45   

Zamiast podbijać napisałbyś coś np. o Brainbombs, a taki inny o Oxbow.

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2015-12-06, 10:49   

pajt napisał/a:
Zamiast podbijać napisałbyś coś np. o Brainbombs, a taki inny o Oxbow.

Jak w końcu wrócę na stałe do świata muzyki i wyjdę za ich jeden album - bardzo chętnie.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2016-01-02, 10:56   

up

Killim 
Chrześcijanin

Wysłany: 2016-01-02, 12:23   

To ja tylko krótko - bo rzecz dopiero u mnie parę razy poleciała - o "King of Jeans" sympatycznych chłopaków z Pissed Jeans. Dużo w tym punka - właściwie to nawet sami to określają raczej jako hałaśliwy punk niż noise rocka - trochę rozchwianych emocjonalnie i wywrzaskiwanych w dużej mierze wokali (trochę, bo nie mówimy tu znowu o jakimś dużym obłędzie) i spora różnorodność. Od hiciorów, przez co bardziej posępne rzeczy (swoją drogą mój ulubiony numer na płycie) i trwający siedem minut walec po Jesus Lizard. Nie wiem czy i za ile mi się znudzi, ale póki co wchodzi idealnie.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2016-08-26, 17:49   

https://soundcloud.com/box_records/terminal-cheesecake-song-for-john-pt-1 - powracają, to już dwa kroki od reaktywacji Ice ;)

Endrju 

Wysłany: 2016-08-27, 17:35   

To jeszcze by puścili wznowienie/flaka w internet Pearlesque Kings of the Jewmost bo nigdzie tego nie ma w rozsądnej jakości i byłoby bdb.

Dark 
weganin

Ulubiony drink:: Drinki to pedały piją.
Wysłany: 2016-08-30, 16:32   

Kurwa. Kiedyś dawno temu, byłem z kolegą ( bardzo bliskim kolegą... bardzo bliskim) we Wrocławiu na koncercie mojej ukochanej lewacko liberalnej kapeli Today is the Day. Myślałem że jak taka gwiazda z Ameryki przyjechała to pewnie w oborze nie beda grac tylko w klubie pełną gębą. Okazało się niestety że tenże klub od obory odróżniała tylko cena yerbaty, którą pije bo jestem hipsterę.
No ale chuj. I tam grała taka popierdolona kapela z Polski, której nazwy nie pamietam, bo jak zajechalismy to juz kończyli, a nie chciałem podchodzić i pytać jaksie nazywają, żeby nie pomysleli że mi sie podobało.
Ale mi się podobało. Mocny połamany riff połaczony z wysokim krzykiem wokala plus saksofon. Na chuj ten saksofon to można się zastanawiać, ja nie miałem rozterek, bo kto bogatemu zabroni.
Później grało jakieś guwno dla gejów i lesbijek, później Grime (fajne motzno) no i Today is the Day.
Ta pierwsza kapela i ostatnia się wpasowuje w konwencję tematu, tak że ten.
Ostatnio pan Steeve (czy jak sie tam go pisze) wydał ze swoim włoskim ogierem i homoseksualnym nowym perkusistą nowy album pod tytułem ... kurwa zapomniałem jaki był tytuł. Ale zapowiadali sie na ciężką petardę, na powrót do pieknych czasów...
Aha... Animal Mother! Przypomniałem sobie.
... do pieknych czasów Sadness will Prevail, a tu niestety dostalismy bardzo delikatną płytę noise rockową, w której noisu juz coraz mniej, za to lirycznie coraz lepiej. Ino chuj z tym.
Poprzednia płyta Pain is a Warrning (nie wymawiajcie ten nazwy szybko bo wychodzi PENIS a łorning) było duuuuuużo lepiej, gdyż... gdyż mi sie bardziej podobało.
Kiedys jak byłem młodszy i jeszcze mi sie chciało to pisałem recencje. Jedną z nich była długa i whuj dobra (że tak się skromnie wyrażę) recenzja płyty Sadness will Prevail. Zostawiłem ją na Metal Cave forum, ale ten stary okurwieniec admin mi wziął i wypierdolił ten kawał erudycji muzycznej, wraz z innymi uber ciekawymi wypowiedziami moimi. Jak go spotkacie to mu przekażcie że że jest kurwa głupi i niech spierdala.
Tak, wiem że do jutra najpóźniej dostane bana, chyba że ze względu na długi staż i całą mase niedojebanych postów jeszcze z czasów, gdy jarałem sie chłopakami w ciasnych leginsach, obecni admini i modzi mnie oszczędą.
A i ogólnie noise spoko.
Kiedys lubiłem jeszcze Unsane, Quicksand i ... i chuj. Wiecej nie pamietam.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2016-09-01, 11:52   

:)
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

pajt

Wysłany: 2016-09-01, 12:03   

Nie słyszałem w ogóle dwóch ostatnich albumów Today is the Day. Jak dla mnie, to oni mieli zwykle po trzy, może cztery wybijające się kawałki na album, a najlepsze co nagrali to cover Black Sabbath. Coś się zmieniło?

Dark 
weganin

Ulubiony drink:: Drinki to pedały piją.
Wysłany: 2016-09-01, 18:12   

pajt napisał/a:
Coś się zmieniło?

Tak. Teraz mają po dwa kawałki wybijające się, ale już nie na album, tylko na płytę.
Więc nie ma źle.

Endrju 

Wysłany: 2016-11-15, 15:18   

pajt napisał/a:
https://soundcloud.com/box_records/terminal-cheesecake-song-for-john-pt-1 - powracają, to już dwa kroki od reaktywacji Ice ;)

Tak w temacie
http://thequietus.com/art...ecake-interview

pajt

Wysłany: 2016-11-20, 15:15   

Już jest. Czego tu nie ma? Najbardziej godfleshowy bas od czasów wczesnego Godflesh ;) , hołd dla Iommiego tuż pod progiem białego szumu, stoner i doom, Throbbing Gristle, kawałek w stylu Coil z czasów Constant Shallowness... (zagrany na gitarach), Flipper spotyka Ice.

Endrju 

Wysłany: 2016-12-08, 11:51   

Nom, bardzo fajna płyta chociaż pierwszy kawałek bym może i wyjebał bo nie do końca mi tu pasuje do reszty.

[ Dodano: 2016-12-08, 11:51 ]
pajt napisał/a:
kawałek w stylu Coil z czasów Constant Shallowness...

A to Coil muszę w końcu kiedyś zbadać poważnie :<

Odpowiedz do tematu