Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Coil
Autor Wiadomość
pajt

Wysłany: 2013-10-04, 10:51   Coil

Rozpisałem się na temat kilku albumów z różnych okresów działalności Coil, ale post nie chciał mi się wysłać, więc niech będzie w skrócie. Coil to multi-gatunkowy, ezoterczny projekt wywodzący się wprost ze sceny industrialnej, założony prze Johna Balance. John odchodząc z Psychic - TV zabrał ze sobą Petera Christophersona. Przez ponad dwadzieścia lat działalności zespół wpłynął na powstanie między innymi idm'u, neo-folku i odcisnął piętno na całej eksperymentalnej muzyce elektronicznej.
Coil skończył się w 2004 kiedy to postępujący alkoholizm w końcu (pośrednio bo pośrednio) wykończył Johna. Wielka szkoda tym bardziej że mieli w planach masę ciekawych kolaboracji, miedzy innymi z Autechre i Labradford, nawet Stockhausen sygnalizował chęć współpracy.

Muzyka:
http://www.youtube.com/watch?v=cimspX76EJ0 - Blood from the Air
http://www.youtube.com/watch?v=0ZhpIDs_VQ4 - Love's Secret Domain
http://www.youtube.com/watch?v=0WTXjUldiJA - Omiagus Garfungiloops
http://www.youtube.com/watch?v=09tReRlsIJU - Batwings (A Limnal Hymn)
http://www.youtube.com/watch?v=Gxx-hGWiX6c - koncert w Nowym Jorku

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2013-10-04, 16:23   

Całkiem spoko zespół jak na tak późną muzykę ;)

W sumie najbardziej podoba mi się The Ape of Naples. Niby lajtowsze ich oblicze, ale nie ma tam przynajmniej zrzynania z Tangerine Dream.
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

pajt

Wysłany: 2013-10-04, 16:34   

A gdzie jest zrzynanie z Tangerine Dream, oprócz Red Birds... które jest hołdem dla nich?

Cytat:
W sumie najbardziej podoba mi się The Ape of Naples

No ale to tylko wyklejanka z wariacji na temat starych kawałków, demówek i fragmentów występów na żywo. Nie ma tam ani jednego nowego numeru. The New Backwards lepsze bo kończone jeszcze za życia Balance'a.

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2013-10-04, 17:21   

Słuchałem w całości trzech płyt, z których Musick to Play in the Dark to Tangerine Dream wypisz - wymaluj. Horse Rotorvator był faktycznie trochę inny. No, ale Ape of Naples to już całkiem co innego. Rozumiem, że nie jest to najoryginalniejsze dokonanie zespołu, bo po dwudziestu z górką latach działalności mało kto jest jeszcze oryginalny. Natomiast płyta owa stała się wizytówką Coila i myślę, że nie bez przyczyny. Jest bardzo przystępna, a przy tym bezpretensjonalna i z ambicjami.
Leonardo da Vinci był wprawdzie największym i najbardziej utalentowanym człowiekiem Renesansu, ale nie mógł rozwinąć swego geniuszu w całej pełni, ponieważ nie było to możliwe przed Wielką Socjalistyczną Rewolucją Październikową

Killim 
Chrześcijanin

Ulubiony drink:: Koktajl Mołotowa
Wysłany: 2013-10-04, 17:37   

Zespół, który od dawna obija mi się na uszy, a dziwnym trafem nie doczekał się jeszcze odsłuchu, rzecz do obowiązkowego nadrobienia dla mnie.
Don't breath the air
Where diseases are bred
www.lowking.pl

pajt

Wysłany: 2013-10-04, 18:12   

Sweetnighter napisał/a:
Słuchałem w całości trzech płyt, z których Musick to Play in the Dark to Tangerine Dream wypisz - wymaluj.

Tangerine Dream z pewnością było jednym z punktów odniesienia dla tych albumów, ale nie można powiedzieć że to rip-off. TA raczej nie używali glitchy i (nie wiem jak to nazwać) "delikatnego white noise'u". Inna sprawa że dali wtedy poszaleć Thighpaulsandrze, a on był o wiele bardziej zainteresowany krautrockiem \ niemiecką elektroniką. John miał w tamtym okresie wyraźną obsesję na punkcie La Monte Younga i Angusa Maclise'e, czego produktem były Time Machines i Moon's Milk (In Four Phases).

Cytat:
No, ale Ape of Naples to już całkiem co innego. Rozumiem, że nie jest to najoryginalniejsze dokonanie zespołu, bo po dwudziestu z górką latach działalności mało kto jest jeszcze oryginalny.

W momencie jej wydania zespół już nie działał.
Cytat:
Natomiast płyta owa stała się wizytówką Coila i myślę, że nie bez przyczyny. Jest bardzo przystępna, a przy tym bezpretensjonalna i z ambicjami.

Jeśli masz ochotę rzuć okiem na "...And the Ambulance Died in His Arms" i "Selvaggina, Go Back into the Woods" to dwie koncertówki, w podobnym wyciszonym klimacie. Moim zdaniem o wiele spójniejsze niż Ape of Naples.

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2013-10-04, 18:16   

pajt napisał/a:
Jeśli masz ochotę rzuć okiem na "...And the Ambulance Died in His Arms" i "Selvaggina, Go Back into the Woods" to dwie koncertówki, w podobnym wyciszonym klimacie. Moim zdaniem o wiele spójniejsze niż Ape of Naples.

Prawdę mówiąc mam ochotę przysłuchać się ich bardziej awangardowym dokonaniom, a z tego co wiem mieli takowe. Tylko nie wiem po co sięgnąć...

pajt

Wysłany: 2013-10-04, 18:29   

To powiedz mniej więcej o jaką stylistykę ci chodzi? Bliższą drone'u, noise'u, muzyki konkretnej? Mają nawet materiał przy tworzeniu którego byli podobno lekko opętani.

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2013-10-04, 18:38   

pajt napisał/a:
To powiedz mniej więcej o jaką stylistykę ci chodzi? Bliższą drone'u, noise'u, muzyki konkretnej? Mają nawet materiał przy tworzeniu którego byli podobno lekko opętani.

Wszystko jedno, byleby był dobry. Może tylko muzykę konkretną mogę sobie odpuścić, bo wątpię, żeby stworzyli w tej materii coś nowatorskiego.

pajt

Wysłany: 2013-10-04, 18:50   

Spróbuj Time Machines i Constant Shallowness Leads to Evil jeśli lubisz minimalizm. Obu nie ma sensu słuchać inaczej niż na słuchawkach, w miarę głośno i w skupieniu.

Mephisto 
Fuck off and die

Ulubiony drink:: wódka + cola
Wysłany: 2013-10-07, 08:53   

Killim napisał/a:
Zespół, który od dawna obija mi się na uszy, a dziwnym trafem nie doczekał się jeszcze odsłuchu, rzecz do obowiązkowego nadrobienia dla mnie.
Mephisto-Legenda forum,alkoholik, zakupoholik, morderca pozerów,miłośnik skośnych cipek zwanych azjatkami, filozof, zna się na Blacku i Heavy. Zawsze siedzi po 10 i ma sporo wiedzy o muzyce i trafne przemyślenia, więc warto czytać to co napisze.

pajt

Wysłany: 2013-10-15, 10:51   

http://www.brainwashed.com/coil/ - dyskografia, spis koncertów, krótkie recenzje, wywiady, zdjęcia i grafika

Sweetnighter 
Beat Führer

Wysłany: 2013-11-02, 16:39   

Posłuchałem debiutu i jest bardzo fajny. W zasadzie podoba mi się najbardziej z tego, co z ich dorobku poznałem. Eksperymentalny, ale nie radykalny, miejscami całkiem melodyjny - prawie jak King Crimson. Poza tym przyswoiłem Love's Secret Domain i też jest spox, ale póki co moje faworyty to Scatology i Ape of Naples.

pajt

Wysłany: 2013-11-03, 11:39   

Wszystko wskazuje że Time Machines 2 (tym razem jako płyta solo Petera) jednak ujrzy światło dzienne i to już niedługo. Mogli by wydać całe archiwum Coil, razem z notatkami Johna. Peter planował coś podobnego.

Cytat:
Posłuchałem debiutu i jest bardzo fajny. W zasadzie podoba mi się najbardziej z tego, co z ich dorobku poznałem. Eksperymentalny, ale nie radykalny, miejscami całkiem melodyjny - prawie jak King Crimson.

Potęga alchemii i Fairlight CMI.
Cytat:
Poza tym przyswoiłem Love's Secret Domain i też jest spox

Ta płyta to potęga.

Stephen Thrower o nagrywaniu Further Back and Faster:

This was both a huge pleasure and a huge pain to mix. Lots of arguing and ‘debate’. The whole ‘Love/Hate’ thing was analyzed to the point of absurdity. Some of what we were arguing about really advanced the thing, the rest was just stupid drug rapping that wasted time and money. There were a few Spinal Tap moments, probably! Musically, we were getting inside the mix and shaping it from within, rather than standing back and listening more objectively. We looked upon it as probably the cornerstone of the album, we knew it was working really well as a piece that would immerse and entrance people who may be listening on acid, and we wanted to sculpt and weave the shapes as deliriously as possible. It was just a bit mad trying to do it against the clock in an expensive studio whilst everyone present was off their tits...

Danny Hyde o nagrywaniu Further Back and Faster:

I will remember to the day I die the convoluted hilarious back and forth dialogue between Geff and Steve both fuelled by drugs and lack of sleep discussing over and over whether it should be the left or right hand that “loved hate” and the political implications to that meaning, me and Peter almost collapsed in pain from laughing.

Endrju 

Wysłany: 2014-12-05, 15:58   

Pierwsza, najważniejsza, informacja jakiej brakuje w tym temacie to wznowienie England's Hidden Reverse w przyszłym roku.
http://www.amazon.co.uk/E...n/dp/1907222170

Dwa, całkiem niedawno powychodziły jakieś wznowienia niektórych albumów Coil na winylach ale to chyba jakieś nieoficjalne, na 100% wyszło Horse Rotorvator i LSD. Ale przydałyby się reedycje wszystkiego, prawdę mówiąc. ;)

Odpowiedz do tematu