Forum.Metal.pl Strona Główna Forum.Metal.pl
Metal Forum muzyczne, ciężkie brzmienia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Forum Metal.pl - witamy!

Jesli nie doszedl email aktywujacy kliknij tutaj:Szczegóły

Regulamin Forum.Metal.pl:Szczegóły

KONKURS Forum.metal.pl:Szczegóły

Poszukiwani reckowicze! Szczegóły

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katatonia
Autor Wiadomość
Szponek 
Scribacchino

Ulubiony drink:: Black Label
Wysłany: 2012-09-06, 09:35   

Ja wiem, że Ty wolisz pić w towarzystwie mrocznych Shegoraxów i znającego na pamięć setlist.fm Marinera...

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-09-06, 11:24   

Mariner boi się podejść do mnie, Ty do mojego sobowtóra, co tu począć? Jak żyć?

IN DEATH WE TRUST

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2012-09-06, 12:32   

Musisz mi wybaczyć, ale nie jesteś jeszcze tak medialną postacią, bym każdego pazia, który jest trochę do Ciebie podobny z wypiekami na policzkach zaczepiał na ulicy, z nadzieją w sercu, że to jednak Ty ;)

Kolejne posty nie na temat będą kasowane :)

tiglatpilesar 
persecutor

Ulubiony drink:: sanguinis christi
Wysłany: 2012-09-06, 15:41   

gb1410 napisał/a:
A to wklejcie do tematu o Anathema :>
"tigalt jest niepoprawnym sentymentalistą i pewnie wzrusza się po pijaku.
Oni nigdy nic szczególnego nie nagrali i to niezależnie od tego, czy grali metal, czy jakieś tam rockowe p2p2.
No, ale że kvlt, gdzieniegdzie, to się nie dziwię.
U podgatunku metalofcowatopodobnych dość często spotyka się zjawisko czczenia przeciętności."

Zaraz, zaraz.
Ja dostaję erekcji jedynie przy "Pentecost III". "Serenades" lubię, demówki też, ale zdecydowaną większość ich dorobku mam w dupie.
Where is their god as the
Faithful meet their end?

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2012-11-04, 11:01   

Różne wałki Katatoników lecą sobie w tle. W swojej niszy to wielki zespół, jednak najlepiej przypiąć do niego łątkę emo-badziewia i nie słyszeć ani jednej płyty i wieszać na nich psy. A taki jeden co kiedyś z nimi współpracował namiętnie, będzie miksował nowe dzieło "Incantation" hehehe :)

I żeby nie było, że znowu się nachlał i teraz na kacu siedzi i się mu emo-mode/on załączył to słów kilka o nówce:

Zajebista płyta, która z początku nie wskazywała, że taka będzie. Największą jej siłą jest to (co wcześniej uważałem za wadę) że nie ma tu utworu, z którym można sobie ją skojarzyć tak jak np: "Viva Emptiness" ma "Ghost of the sun" "Omertę" czy mój ukochany "Evidence". Tutaj wszystko jest na takim samym poziomie i dostarcza równomiernej dawki emocji przez całą długość płyty. Byłem ciekaw jak brak braci Norrman wpłynie na ich muzykę. Co prawda mieli bardzo mały wpływ na to co się tam działo, ale zawsze. No cóż nowe nabytki sprawdziły się bardzo dobrze, nie słychać spadku jakości a wręcz jest mały progres (czyli postęp, co by mnie zaraz za słówka nie łapali) Malkontenci, którzy twierdzą, że płyta jest nudna bo nie przebojowa i przez to przewidywalna powinni wsadzić sobie jaja w imadło i zaciskać powoli, by mieć czas na przemyślenie bzdur jakie piszą. Od czasu wspomnianej wcześniej "Vivy" to ich najlepszy i najdojrzalszy album. A! i Renske jak zawsze w wielkiej formie, a duet z pewną panią wyszedł naprawdę ciekawie.

I taka mała ciekawostka: czytam różne wynaturzenia w sieci i jedno zestawienie mi się spodobało: otóż autor napisał, że "nowa Anathema wlała radość do jego serca, natomiast Katatonia przywróciła normalny, mroczny stan istnienia"

:hahaha:

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-11-04, 14:27   

Szponek napisał/a:
Różne wałki Katatoników lecą sobie w tle. W swojej niszy to wielki zespół, jednak najlepiej przypiąć do niego łątkę emo-badziewia i nie słyszeć ani jednej płyty i wieszać na nich psy. A taki jeden co kiedyś z nimi współpracował namiętnie, będzie miksował nowe dzieło "Incantation" hehehe :)

to mnie ciekawi. trzeba słyszeć całą płytę jakiegoś zespołu, żeby stwierdzić że to gówno? :drapie:

IN DEATH WE TRUST

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2012-11-04, 14:50   

Wypadało by...

Można po jednym kawałku stwierdzić, ze np: perkusja brzmi chujowo, a tak naprawdę zjebany był tylko ten kawałek...

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2012-11-04, 14:58   

Szkoda życia i pieniądzy na słuchanie Ich Troje, Statovariusa, Blind Guardian, Freedom Cell, Katatonii, Boys, Akcent. Po prostu szkoda. jak i tak po 30 sekundach wiadomo, że syf. to po co marnować przynajmniej te 10x czasu więcej?

IN DEATH WE TRUST

Natas 
Let The World Burn

Ulubiony drink:: krajowa + be power / V.I.P
Wysłany: 2012-11-04, 21:43   

Szponek napisał/a:

Zajebista płyta, która z początku nie wskazywała, że taka będzie. Największą jej siłą jest to (co wcześniej uważałem za wadę) że nie ma tu utworu, z którym można sobie ją skojarzyć tak jak np: "Viva Emptiness" ma "Ghost of the sun" "Omertę" czy mój ukochany "Evidence". Tutaj wszystko jest na takim samym poziomie i dostarcza równomiernej dawki emocji przez całą długość płyty.

Ten opis pasuje ale do "Night is the new day"
Szponek napisał/a:
Od czasu wspomnianej wcześniej "Vivy" to ich najlepszy i najdojrzalszy album.

Takim albumem jest "The great cold distance", który w ogóle jest chyba najlepszą płytą Katatonii.

Ja póki co trwam w opinii, którą wcześniej pisałem. To nie jest tak, że Dead end Kings to słaba płyta, jest niezła ale to i tak bardziej dla fana zespołu niż pierwszego lepszego słuchacza i to nie przez rzekomy brak hitów czy przebojowości bo to chyba wyczerpali na TGCD, po którym nagrali płytę równą, której początkowy odbiór również dawał sprzeczne emocje, ale jednak lepszą.

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2012-11-07, 14:56   

Nie

Szponek 
Scribacchino

Wysłany: 2013-07-22, 18:59   

Framuga napisał/a:
Szponek napisał/a:

Katatonia - no niby z obowiązku, ale cudów nie oczekuję, chociaż zmienili wytwórnię na nie byle jaką;)

Co wydają? Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku wypuścili nowy krążek. Szybko im to idzie.

Płyta będzie się zwała "Dethroned & Uncrowned"

Taka będzie okładka:

I z tego co się doczytałem premiera będzie 9 września, i będzie to akustyczna wersja poprzedniej płyty. Pewnie po przejściu z Peaceville do Kscope podpisali jakiś cyrograf, na nową płytę i będą chcieli iść po najniższej linii oporu ;)

link do promocji na Kscope: http://www.kscopemusic.com/katatonia/

Framuga

Wysłany: 2013-07-23, 00:34   

No. Podejrzane to było. Tak na dobrą sprawę to nie mam pojęcia, co o tym sądzić. Może kiedyś sprawdzę, ale to bardziej w ramach ciekawostki i raczej nieprędko.

Gwar666
metale to O===8

Wysłany: 2013-08-13, 19:59   

Nie czekam, nie interesuje mnie i w chuju mam już ten zespół. Ostatni album, to miałka paćka dla smutnych kudłatych dzieci z problemem nieściągającego sie naskurka :c.

Mercifulless 
Pimpinela Lover

Wysłany: 2013-08-14, 22:04   

posiadanie w chuju katatonii może skutkować nieściągającym się naskórkiem. tak mówią na mieście.

IN DEATH WE TRUST

Gwar666
metale to O===8

Wysłany: 2013-08-15, 23:52   

Ci sami kazali cie pozdrowić :) .

Odpowiedz do tematu